Brief aan een Zeeuw le< gevallen aakdekker hielpen in het nieuws kwamen Nieuwe ronde bevolkingsonderzoek Meer weten over Jugendstil Lotgenoten Alzheimer Zoeken naar een postzegel Spectaculaire kledingbeurs Oranje Fonds spekt de kas Benefietdiner in de Vleeshal De Boeck Oranjeplein 72, Oost-Souburg 8 WOENSDAG 8 MAART 2017 COLUMN jennah Kapel KORT NIE1 Inwoi singe 'wat En et actie en hc rijksc een en m bij de Vlissi Politi ren s Actie wilier De c Het is ontkor die alle iedere struike kiezer te win mense Ook N "hetr want e menin vaak v Masse verhoi mochl bome zorge gedaa Dit lae inkoof Op we u uw verkie de Tw Gene ontva gaan staat buree het si voor meei Uiteei gebie heid t king teiten beleic Beste Annie M.G., fff De wereld is tegenwoordig niet meer zo WM pietje Bel, niet meer zo Kruimeltje. Dik f Trom moetje tegenwoordig vast Obese \;i 'xS' 'j Trom noemen, de kans dat er nog twee Friese tweelingzoons van een smid een oude duwboot ombouwen tot speedboot schat ik niet zo groot (zoons van een project manager zou natuurlijk grotere kans hebben), en kinderen heb ben tegenwoordig geen kraanwagentjes, maar rugzakjes. Snelle Jelle zou nog enigszins kunnen, maar hij zou tegenwoordig last hebben van de agressieve ouders langs de lijn. Het maakte me daarom op een nostalgische manier blij toen ik een artikel las over jongens in Domburg die een gevallen dakdekker te hulp schoten. De man viel van het dak van de school, en drie jongens haalden direct hulp. Zo zorgden ze ervoor dat de pechvogel nu voorspoedig kan her stellen, en niet nog tijden lag te creperen. Man gered, de jon gens helden. Als beloning door de burgemeester en de politie in het zonnetje gezet, rondje in de politieauto (geen idee of de sirene aan mocht, maar voor het kinderboekgehalte denk ik zelf maar van wel) en taart en een cadeautje toe. Had zo een jongensboek kunnen zijn. Mooi vind ik het daarom dat dit dan ook nog in het nieuws komt, naast plannen voor Brouwerseiland, dood, verderf en politiek. Maakt de wereld soms toch een stukje minder complex, en dat willen we al lemaal wel eens denk ik. Af en toe eens terug naar de tijd dat je grootste angst de hond van de buurman was (die dan heel lang een soort engerd lijkt, maar vervolgens wel heel sympathiek gewoon je voetbal terug over de schut ting gooit) en niet de WOZ-aanslag. - Vanaf 17 maart kunnen vrouwen uit Middelburg die zijn geboren in de jaren 1942 t/m 1967 weer meedoen aan het tweejaar lijkse bevolkingsonderzoek borstkanker. Zij kunnen daar voor terecht in het mobiele borstonderzoekscentrum aan Molenwater 47, 4331 SC Mid delburg, op het parkeerterrein aan het Molenwater. Tot half december 2017 worden ruim 9.300 vrouwen uit Middelburg per brief uitgenodigd om borstfoto's te laten maken in het onderzoekscentrum. Alle vrouwen in deze leeftijdscate gorie ontvangen eens per twee jaar een schriftelijke uit nodiging van Bevolkingson derzoek Zuid-West. Het on derzoek bestaat uit het maken van röntgenfoto's. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt in Middelburg op woensdag 15 maarteen lezing rond het the ma Jugendstil. Deze lezing over een bijzondere en in drukwekkende kunststroming van de zogenaamde 'belle époque' is bedoeld voor de brede kring van kunstliefheb bers. De lezing wordt gegeven door mevrouw Buizer-Smyr- nova, zij heeft vele jaren in St. Petersburg gewoond en als kunsthistorica rondleidingen verzorgd in de Hermitage. De lezing is in de Zeeuwse Biblio theek van 19.30 tot 21.30 uur. Kosten bedragen 8,- en kun nen aan de zaal worden be taald. Reservering is gewenst en kan via 0118-634800 en www.volksuniversiteitzeel- and.nl/kunstlezingen/jugend- stil/. MIDDELBURG - Op zaterdag 11 maart is in 't Gasthuis, Noord- poortplein 2 in Middelburg een Alzheimercafé van 14.00 tot 16.00 uur. Het Zeeuws Mu seum houdt één keer per maand een speciale rondlei ding voor mensen met de mentie en hun dierbaren. Eve- lijn Schaalje komt uitleg geven en geeft ook een voorproefje. Het onderwerp is 'Dementie en het Onvergetelijk Zeeuws Museum'. Na de presentatie is er ruim gelegenheid om met elkaar ervaringen uit te wisse len en in discussie te gaan. 'LISSINGEN - De Vlissingse Filatelisten Vereniging houdt zaterdag 11 maart de postze gel-, brieven-, ansichtkaar ten- en muntenbeurs. De beurs, die gratis toegankelijk is, is van 10.00 tot 16.00 uur in De Lammerenburcht, Op deze beurs zijn handelaren aanwe zig zodat de verzamelaars hun manco's kunnen aanvullen. Om 15.00 uur is een veiling. M IDELBURG - Op vrijdag 10 en zaterdag 11 maart is een grote kledingbeurs in het Scal- dagebouw aan de Raven- steijnweg ia in Middelburg. Tijdens deze beurs is er prach tige kleding te koop voor prij zen die elke portemonnee kan betalen. Tijdens beide beurs- dagen worden de voorraden voortdurend aangevuld. De opbrengst van de verkoop komt volledig ten goede aan het werk van Kledingbank Zeeland. De openingstijden van de beurs zijn op vrijdag 10 maart van 9.00 tot 17.00 uur en op zaterdag 11 maart van 9.00 tot 15.00 uur. Tijdens de beurs kunt u ook koffie, thee, frisdrank en lekkere hapjes verkrijgen. VLISSINGEN - Voor alle ver enigingen en stichtingen van de gemeenten Vlissingen Middelburg en Veere liggen er kansen om de kas te spekken. Er zijn collectegebieden be schikbaar voor de Oranje Fonds Collecte 2017 die van 6-10 juni plaatsvindt. Inschrij ven kan tot 1 april via www. oranjefbnds.nl/collecte. Ver enigingen en stichtingen die een collectegebied willen re serveren moeten er snel bij zijn, want per gebied kan maar één organisatie collecte ren. MIDDELBURG - Op 17 maart houdt de Vleeshal een bene fietdiner, waarbij tussen de gangen door verteld wordt over het belang van en de lief de voor het verzamelen van hedendaagse kunst. Met uw aanwezigheid bij het diner steunt u de Vleeshal. Belang stellenden kunnen mailen naar vrienden@vleeshal.nl.

de Faam | 2017 | | pagina 8