Verwarring over de nieuwe sportaccommodatie Souburg jguH^SjlK^rlen Muziekfans kunnen aan de bak bij quiz Griffioen 1 Concert Brassband Onda Dansgroep houdt markt Koersballen in De Couburg Talenten in het museum ei 3" we v?r 3 WOENSDAG 8 MAART 2017 Op 25 januari ontvingen be woners van het terrein ach ter de Braamstraat een brief van de gemeente Vlissingen met daar in het voorgeno men besluit om een nieuwe accommodatie te bouwen voor bewegingsonderwijs. OOST-SOUBURG - Peter van Zalen en José Spangenberg verzamelden protest handte keningen en spraken in tijdens de besluitenraad van de ge meente Vlissingen. Er heerst verwarring rondom de bouw van een 'zaal voor bewegingsonderwijs'. Want wat moetje daar bij verwach ten? Een gymzaal of een sportzaal? Afjgezien daarvan verwachten de omwonenden van de Braamstraat, waar het een richtingsverkeer is, problemen tijdens de bouw door het bouwverkeer. Overdonderd Peter van Zalen zegt: "We wa ren overdonderd door de brief van de gemeente. In 2014 was er al sprake van nieuwbouw maar toen werd en bleef het stil. En nu ineens dit. José en ik zijn bij de wethouders Stroosnijder en Elliott geweest en hebben daar een kaart ge zien waar gemarkeerde ge bouwen op stonden die op termijn gesloten gaan wor den. Denk aan de Van Duij- venvoordezaal, het Zwaantje en de Kwikstaart. De activitei ten die daar plaats vinden moeten dus ergens anders naartoe. Wij hebben begrepen gaat het om veel meer dan al leen maar een sportaccom modatie voor bewegingson derwijs. Het krijgt ook een welzijnsfunctie. Dan wordt er niet alleen overdag gym gege ven aan schoolkinderen maar GYMZAAL VOOR SCHOOLKINDEREN OF SPORTZAAL VOOR CLUBS? komen er ook welzijnsactivi- teiten en sporten, die 's avonds worden gehouden. We zijn niet tegen een nieuw gebouw zolang het binnen de propor ties blijft die de Braamstraat en deze buurt aankan." Geruchten Navraag bij beheerder Erik Mulder van de Kwikstaart, le vert weinig op. Hij is voorzich tig in zijn uitspraken en zegt: "Het gonst al een tijdje van de geruchten maar formeel zijn wij nog niet geïnformeerd. Op termijn zullen we dus naar een andere locatie uit moeten wijken. Ik weet dat de plan nen allemaal nog in de begin fase zijn maar er is geen enke le duidelijkheid zolang er niets zwart op wit staat. Dat maakt het lastig. We hebben goed contact met de mensen die hier komen. We wachten het af" Wethouder Elliott heeft in de afgelopen WdÉ Besluitenraad beloofd dat als de plannen duidelijker zijn, er in ieder geval beter gecommuniceerd zal worden met de omwonenden van de Braamstraat. KORT NIEUWS VLISSINGEN - Op zaterdag 11 maart houdt Dansgroep Vlis singen Internationaal een rommelmarkt. Van 9.00 tot 13.00 uur is iedereen welkom in de danszaal Het Bolwerk aan de Lindeijerlaan 8 in Vlis singen. De danszaal is naast de kerk in het winkelcentrum Papegaai enburg. KOUDEKERKE - Stichting Wel zijn Veere organiseert met de werkgroep koersbal het Wal- chers koersbaltoernooi. Dit jaar wordt tegelijkertijd het 25-jarig jubileum gevierd op 9 maart vanaf 9.30 in De Cou burg in Koudekerke. Publiek is welkom op deze dag. Rond de klok van 16.00 uur zal burgemeester Van der Zwaag de prijzen uitreiken. VEERE - De talentenklas van de Zeeuwse Muziekschool geeft vrijdag 10 maart een concert in de Schotse Huizen in Veere. Het optreden begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Er treden leerlingen op met saxofoon, bugel, piano en dwarsfluit. SF ~^TÏ LBURG - Op vrijdag avond 10 maart zal muziek centraal staan tijdens de mu ziekquiz van stichting Griffi oen De Wijk in Middelburg. De quiz is toegankelijk voor iede re muziekliefhebber of luiste raar. Om er voor te zorgen dat de avond geschikt is voor alle leeftijdsgroepen, zijn uit alle decennia vanaf de jaren 60, evenredig veel vragen ver werkt in de quiz. Ook worden er vragen getoond waarin film en klassiek centraal staan, de quiz is ook geschikt voor de jonge muziek liefhebber. De quiz bestaat uit 5 rondes, waarin alle vragen bestaan uit beeldfragmenten en de daar bij horende vragen. Ook zal er iedere ronde een vraag door Olof Sinke (SOLOF) worden gespeeld. Meezingen Het is vooral de bedoeling om een gezellige avond te bele ven met een hoog meezing- gehalte. Tussen de rondes door, zal OLOF het publiek ver maken met covers en eigen werk. Deze avond is absoluut niet alleen voor wijkbewoners BiQhoGdSdAG- Hill Iff irin Mg-L MSfrrWT ULooi-CM.' is maar voor iedereen die graag naar muziek luistert, jong en oud. ledereen die het leuk vindt een gezellige avond te beleven. Inschrijven is niet nodig en je mag zowel indivi dueel, als in team verband mee spelen. De quiz is aan de Griffioenstraat 44 in Middel burg bij Hof 't Seijs, Wijkge- bouw en welzijnsruimte. De avond begint om 20.00 uur de zaal is open vanaf 19.15 uur en de toegang is gratis. Meer informatie op de Face- boekpagina van Stichting Grif fioen De Wijk. RITTHEM - Op zaterdag 18 maart is de jaar lijkse uitvoering van Brassband ONDA uit Rit- them in Klein Theater 'De Verwachting' in Ritthem. De aanvang van het concert is 20.00 uur. ONDA is er in geslaagd nog net op tijd voor de jaarlijkse uitvoering een nieuwe diri gent te vinden in de persoon van Bart Borgt uit Koewacht. Dat is natuurlijk heel goed nieuws, want de doorgang van het concert op 18 maart stond daardoor behoorlijk op losse schroeven. Zoals ieder jaar wordt er ook deze avond een verloting gehouden waarbij leuke prijzen kunnen worden gewonnen. De toegang is gratis. Volgens traditie wordt het tweede deel altijd opgevuld door een optre den van buitenaf. Dit keer is de keuze geval len op Shantykoor Zuid West 10. Dit is een gemengd koor bestaande uit 25 leden dat de COLOFON DE FAAM maritieme volksmuziek hoog in het vaandel heeft, maar het brengt ook nog eens amuse ment en show. De combinatie van goede sa menzang en aanstekelijk enthousiasme is het handelsmerk van Zuid West 10. Bij ieder optreden wordt een beroep gedaan op het publiek om daar waar het kan mee te laten zingen. De gekozen nummers zijn zeker niet alledaags: shanty's, internationale liederen, volksliedjes, oude ballades. Zuid West 10 zingt het allemaal. Solisten zorgen voor een verrassende afwisseling en het acteren is hen niet vreemd. Zuid West 10 wordt muzi kaal begeleid door een eigen groep muzikan ten. Een keur aan instrumenten wordt door hen bespeeld zoals accordeon, gitaar, mand oline, viool, fluit en mondharmonica. Meer info op www.theatersaanzee.com. advertising, zeeland^ persgroep.nl Linda Heikoop T 06-205 414 55 Sarah van de Kop T 06-466 058 37 Lisetta de Witte T 06-514 023 85 Edisonweg 37E 4382 NV Vlissingen Marina Meijers (eindredacteur) Conny den Heijer Gerard van der Hoeven Mark Lobbezoo Theo Rietveld Izaak Verkeste (fotograaf) geplaatst in gedrukte als digitale uit- gaven van Persgroep Nederland bv De Persgroep Nederland Volg ons ook op: www.de-faam.nl Facebook/DeFaam Walcheren E femilieberichten@persgroep.nl T (088) 013 99 99 Zelf een familiebericht opgeven kan via familieberichtenonline.nl E redactie.faam@ persgioep.nl T (088) 013 69 20 Qk m<y E advertising.sales@persgroep.nl T (088) 013 99 99 www.de-feam.nl/service T 088-0561595 Dennis Rijsbergen Tessa van Waarde en overige informatie vissngai www.persgroep.nl/adverteren Aangeboden kopij kan zowel worden Het oude schooltje achter de Braamstraat dat gesloopt wordt voor de bouw van een nieuwe sportaccom modatie. Foto: Conny den Heijer

de Faam | 2017 | | pagina 3