Le Collectionneur is heropend na verhuizing Walcherse kamerleden klaar voor nieuwe termijn Zo lukt het huiswerk wel! Allemaal de handen uit de mouwen steken Donatie Klepperhoeve mm Vegetarisch en biologisch De chef doet inspiratie op ■nJenexpré BEDRIJVIGHEID 19 WOENSDAG 8 MAART 2017 zelfvertrouwen deel te nemen aan de Cito-toets. Bij aanmel ding voor huiswerkbegelei ding volgt een intake-gesprek met StudiePro. Wie al bij Koozie ingeschreven staat valt onder de wet Kinderopvang, dat kan qua prijs voordeliger zijn. Informatie en aanmel den: www.koozie.nl/4-13-jaar/ huiswerkbeleiding. Koozie, Molenwater 4a, Middelburg, de leerlingen met hun huis werk of extra oefenopgave. Tevens kan gekozen worden om de begeleiding toe te spit sen op de voorbereidingen van de Cito. De kinderen oefe nen met de vraagstelling, om dat deze afwijkt van de ma nier waarop de kinderen de vragen krijgen aangeboden binnen de methode. Zo leren de kinderen om met meer Le Collectionneur, een bekende naam in Middelburg, verhuis de van het Damplein naar de Lange Noordstraat en opende vorige week vrijdag. De openingshandeling werd verricht door de kleinkinderen van eigenaren Ina en Bert van der Zwaag, Wesley en Nathalie, die respectievelijk een blauw en een roze lint doorknipten. door Leon Janssens MIDDELBURG - "Wij liepen vorig jaar februari tegen een appartement aan dat hele maal naar ons zin was", aldus Bert. "Daarom hebben we het pand op het Damplein na 24 jaar wonen en werken, en daarvoor nog in de Gra venstraat, van de hand ge daan. Nu hebben wij deze winkel gehuurd. De ruimte hier is perfect voor ons. Ik maak gouden- en zilveren sie raden, vooral zilveren, en sie raden van de Zeeuwse dracht. Dat is een toevoeging op het geen wij hier doen." Le Collec tionneur doet in- en verkoop van gebruiksgoederen, soms antiek, soms curiosa of bro- cante en soms hele inboedels. Je vindt er kleinmeubelen, kinderspeelgoed, fraaie spie gels, aarde- en glaswerk. Delfts aardewerk, oude schil derijen en prenten of een oude zilveren rammelaar. Van der Zwaag is ook de organisa tor van de Maandagmarkt in Middelburg. In het wintersei zoen geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag vanaf 11.00 uur. Le Collectionneur, Lange Noordstraat 27, Middelburg, 06-22450426. Meer info op www.lecollectionneur.nl. VLISSINGEN - Zaterdag 25 maart houden tienduizenden Supporters van Schoon hun traditionele buurtschoonmaak tijdens de Landelijke Op- schoondag. ledereen die graag in een schone omgeving woont, werkt of vrije tijd doorbrengt, steekt tijdens deze 15e editie de handen uit de mouwen voor een zwerfaf- valvrije buurt. Ook voor 2017 zijn honderden opruimacties aangemeld via supportervan- schoon.nl. Kijk op de site of er een klus in de buurt is. MIDDELBURG - Specsavers Middelburg heeft in 2016 een bedrag van 1.060,40 euro bij elkaar weten te sparen voor Kinderboerderij De Klepper- hoeve. Deze week werd de cheque met de donatie over handigd. Lokale initiatieven Elk jaar kunnen lokale initia tieven online de strijd met el kaar aangaan om te verkozen worden tot het goede doel waar Specsavers Middelburg een jaar lang voor gaat sparen. De Klepperhoeve won deze verkiezing en dat is nu be loond met een mooi financieel extraatje in de kas van de or ganisatie. Met het bedrag kunnen ze investeringen voor De Klepperhoeve doen. Goed besteed Marien Visser van Specsavers Middelburg: "Het is elk jaar weer leuk om een organisatie hier uit de buurt blij te mogen maken met een donatie. Ook dit jaar zijn we blij dat we weer een mooi bedrag bij el kaar hebben kunnen sparen. We weten zeker dat het goed besteed gaat worden!" Specsavers vindt het als fami liebedrijf belangrijk om on derdeel te zijn van de lokale buurt en te weten wat er gaande is. - In het hart van Middelburg, net onder de Lange Jan, aan de Nieu we Burg 39, is afgelopen zaterdag 4 biologisch, ve getarisch en veganistisch lunchcafé Imagine officieel geopend. In een huiskame rachtige sfeer genieten be zoekers van eerlijke en vi tale producten. Behalve de (h)eerlijke koffie, thee, sap en huisgemaakte taarten, lunch- en bijgerechten, heeft Imagine een verpak- kingsvrij winkelgedeelte. - Op zaterdag 1 april is er een wandeling die start vanaf Vlissingen bij de boot. Deelnemers kunnen ontdekken hoe je elkaar kunt aanvullen op deze dag voor leidingge venden. Er wordt bespro ken hoe je als leidingge vende jezelf en collega's inspireert om de samen werking in je team te laten stromen. Door hierin stap pen te zetten, laad je de accu op. Info en/of aanmel den vóór 24 maart bij Viola Poppe info@binnenbuite- nadvies.com of Maria Ver- kooyen mariaverkooyen@ looppaz.nl. MIDDELBURG-Er is aandacht voorde individuele behoeftes/ achterstanden van de leerling. Indien gewenst in overleg met de leraar van de basisschool. StudiePro is gespecialiseerd op het gebied van aanvullend onderwijs. Aan het begin van de les wordt kort de afgelopen week besproken en beginnen MIDDELBURG - André Bos man was vlieginstructuur en jachtvlieger en is sinds 2010 lid van de Tweede Kamer. Hij be kleedde bestuursfuncties bij de afdelingen Zeeland en Middelburg. Met zijn 24e plaats op de kandidatenlijst maakt hij een goede kans om herkozen te worden. Albert de Vries staat op plaats 29 en gaat ervan uit dat hij uiteindelijk weer in de tweede kamer zal komen. Hij is parlementariër sinds 2012. Daarvoor was hij wethouder van Middelburg. Beide mannen proberen van uit hun politieke overtuiging de Zeeuwse belangen zo goed mogelijk te verdedigen. Bos man: "Behoud en creëren van werkgelegenheid is het be langrijkste punt voor Zeeland." Het behoud van de rechtbank en het belastingkantoor is mede aan de Zeeuwse kamer leden te danken. Albert de Vries vult aan: "De komst van de twee extra treinen in de ochtendspits van en naar Zee land is belangrijk maar het André Bosman en Albert de Vries op de Markt in Middelburg. Tekst en foto: Mark Lobbezoo liefst zie ik de intercity weer terugkomen en wil ik alle Zeeuwse stations behouden. Maar ja, dan moet de provin cie met één mond spreken. Samenwerking is belangrijk." Het mooie is volgens de Vries 'dat je soms vanuit verschil lende idealen tot dezelfde op lossing komt'. Waarom zou je als Zeeuw op een Zeeuw stemmen? "Omdat wij weten hoe de hazen lopen" aldus de Vries. Bosman: "Je hebt wel enige tijd nodig om te weten hoe alles werkt in de Tweede Kamer, wij zijn ingewerkt en dus klaar voor nog eens 4 jaar." Tekst en foto Leon Janssens Middelburgers André Bos man (52, VVD) en Albert de Vries (61, PvdA) zijn de enige Walcherse tweede kamerle den. Ze willen graag blijven en hebben zich weerverkies baar gesteld. Denken ze kans te maken om te worden her kozen en wat denken ze te kunnen betekenen voor Zee land? wo=Teïngr u1"1!'6':0 *edt K°°zie Vanaf 8 maart huiswerkbegeleiding aan op woensdagmiddag (in schoolweken) tot uiterlijk 14.30 uur. "Het is bedoeld voor alle kinderen van groep 5 t/m groep 8 van de basisschool. Direct uit school en eerst even wat eten" zegt Margreet Versluis namens Koozie, "Het is kleinschalig én met individuele aandacht. Fijn om daar te oefenen. J

de Faam | 2017 | | pagina 19