0 Start cursus 'De zorg de baas' voor mantelzorgers Infoavond over pleegzorg 'Tieners willen hier niet fietsen 's avonds' Spaans voor op vakantie Open dag bij dierenasiel fcAereR oalt^d AT\ S Bm K»A€F CA&klA\JAL IN DE BUURT Het Meiveld in Middelburg-Zuid is van iedereen. Hondenbe zitters laten hun honden uit; de jeugd speelt voetbal; sporters maken gebruik van het trimparcours en jongeren hebben hun hangplek. Bewoners ervaren Het Meiveld als onveilig. Tie nermeisjes en vrouwen durven 's avonds niet te fietsen door het park. Een bewoner mailt het college. Wat is er aan de hand? geprobeerd om de water pomp uit de grond te trekken." Bedreigd "Ik ben zelf ook wel eens be dreigd door een paar van die jongeren toen mijn hond ken nelijk te dicht bij hen kwam. Toen werd er wel gelijk ge zegd 'hond aan de riem of je krijgt een mes in je nek.' Ik ken een hondenbezitster die vrij willigster is bij de Kinderboer derij. Zij moet avonds een vriendin opbellen om na af loop van een bevalling van een schaap opgehaald te wor den. Niet alle velden hoeven van mij verlicht te worden. Op het Cruyff Court trainde ik vaak met de basisschoolkin deren. Als er dan een grote grogj jongeren aankwam, wachten ze niet tot je klaar bent. Ze duwen de kinderen weg met hun spel. Dat is een beetje de mentaliteit die er heerst. Dan is het vertrekken. Ik weet dat er een wijkagent is, maar ik heb hem nog nooit gezien. Nogmaals, ik vind het fantastisch dat Het Meiveld zoveel mogelijkheden heeft door Theo Rietveld MIDDELBURG - Op de Face- bookpagina van De Faam waarop het probleem aange kaart werd, werden diverse reacties geplaatst. Het leeft onder de omwonenden. Mid delburger Rob legt uit: "Mijn vrouw, ik of onze dochters ko men elke dag in Het Meiveld om de Jiond uit te laten. Zelf sport ik regelmatig en zie dat rondom de hangplek en het trimparcours vaak glas ligt en andere rommel en 's morgens ruik ik een hasjlucht. Elke dag ligt er rotzooi, is er overlast. Ook hebben hangjongeren Hangjongeren laten veel rommel achter op het Meiveld. Foto's: Hondenbezitters maken vaak een praatje bij het trimparcours en hangplek. Foto: Theo Rietveld den en niet door opvoeders. Ik verwacht meer daadkracht van de gemeente." Wijksurveillance Wijkmanager Rianne van Iwaarden kent de mail van Rob. "Gemeentewerkers halen elke werkdag vuil op. Het ge bied is opgenomen in de wijk surveillance; Buitengewoon Opsporings Ambtenaren (BOA's) lopen in het weekend hun ronde en er is toezicht van politie in burger. Ik begrijp de gevoelens van de wijkbe woners. Maar het is vooral de manier waarop men het be leeft. De gemeente heeft het Cruyff Court, de hangplek en trimparcours aangelegd om jong en oud uit te lokken om te bewegen." voor alle leeftijdsgroepen. Maar de balans is doorgesla gen", aldus Rob. Rob vervolgt: "Ik ben teleurge steld in het antwoord van wethouder Beekman. Het is een gemiste kans. Inhoudelijk reageert de wethouder niet. Veel hangjongeren komen uit een cultuur waar de op- voedregels door school en overheid overgedragen wor- Lege bierblikjes onder een afdak. MIDDELBURG - Bij de ZVU kunt u vanaf donderdag 9 maart terecht voor een kor te cursus Spaans op reis. Deze cursus bestaat uit 8 lessen en richt zich op uit drukkingen en zinnen die van pas komen tijdens je vakantie in een Spaans sprekend land. De cursus gaat van start op donder dag 9 maart van 19.30 tot 21.00 uur. De leslocatie is de ZB| Planbureau en Biblio theek van Zeeland, Kous- teensedijk 7 in Middelburg. Aanmelden via www. volksuniversiteitzeeland, nl/talen/spaans-op-reis. VLISSIN6P - Op vrijdag 3 maart heeft Dierenasiel Walcheren van 13.00 tot 16.00 uur een open dag. Ook is er een kleine markt met dierbenodigdheden. De opbrengst van de ver koop is geheel voor de die ren. De dieren die een baasje zoeken, kunnen deze dag bezocht worden. De locatie is Dierenasiel Walcheren, Maanweg 5 in Vlissingen. Meer info op www.dierenasielwalche- ren.nl. MIDDELBURG - Op 28 maart start Manteling de cursus 'De Zorg de Baas' voor mantelzor gers. De cursus is voor iedereen die intensieve zorg verleent aan een partner, kind, ouder, fami lie, vrienden of buren, die te maken hebben met een chro nische ziekte, fysieke beper king of psychische en/of psy chiatrische aandoening. Praktische oefeningen In de praktijk blijkt dat veel aandacht gaat naar degene die verzorgd wordt. In deze curst/s staat de mantelzorger centraal. Door middel van in formatie en praktische oefe ningen, krijgt u inzicht in de belasting die de zorg met zich meebrengt en handvatten aangereikt om de belasting te verminderen. De cursus be staat uit 4 bijeenkomsten van 2 uur. Data De data voor de cursus zijn 28 maart, 4,11 en 25 april. De les wordt gegeven van 13.30 tot 15.30 uur aan de Sint Sebasti- aanstraat 12 in Middelburg. De kosten voor de gehele cursus bedragen 15 euro. Koffie/thee en cursusmateriaal inbegre pen. De cursus wordt gegeven door een mantelzorgmakelaar en coördinator van Manteling. Na aanmelding ontvangt u een vragenformulier thuis zo dat er in de cursus zoveel mo gelijk ingespeeld kan worden op ieders individuele situatie ('cursus op maat'). Meer informatie nodig? Vraag dan de speciale cursus folder aan. Meer info op www.mantelingwalcheren.nl. MIDDEt BURG - Juvent houdt op woensdag 15 maart een informatieavond Pleegzorg in de gemeente Middelburg, ledereen die het pleegouderschap overweegt en meer infor matie wil is welkom van 20.00 tot 22.00 uur op het Centraal Kantoor van Juvent, Park Veldzigt 43 in Middelburg. Welke financiële middelen je ook hebt, of je nu samen of alleen woont, hetero of homo bent, iedereen kan in principe pleegouder worden. Wat telt is datje een kind veiligheid, warmte en stabiliteit kan bieden. Pleegzorg in de regio Walcheren In de regio Walcheren zijn maar een aantal pleeggezinnen welke nog plek hebben voor een pleegkind. Dat is te weinig om voor alle vragen die binnenkomen een passende match te vinden, leder kind is immers uniek en verdient een veilige en stabiele opvoed- plek. Dat betekent soms dat een kind ge plaatst wordt in een andere gemeente, waardoor het zijn vertrouwende omgeving moet verlaten. Uitbreiding van het pleegou derbestand is daarom van groot belang, ook in de regio Walcheren. Het programma op woensdagavond is als volgt: ontvangst vanaf 1945 uur met thee en koffie, uitleg over het voorbereidingspro gramma gevolgd door ervaringsverhalen van pleegouders en tot slot uitgebreide mogelijk heid tot stellen van vragen. Meer informatie op www.juvent.nl of via {0118) - 632855. Aanmelden voor deze avond kan via cspleegzorg@juvent.nl. Na ontvangst ontvangt u een bevestiging. COLOFON DE FAAM Advertentieverkoop en media-advies advertising.zeeland@ persgroep.nl Linda Heikoop T 06-205 414 55 Sarah van de Kop T 06-466 058 37 Lisetta de Witte T 06-514 023 85 familieberichten E familieberichten@persgroep.nl T (088)-013 99 99 Zelf een familiebericht opgeven kan via farailieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenl ïcs E advertising.sales@persgroep.nl T (088) 013 99 99 www.de-faam.nl/service T 088-0561595 Edisonweg 37E 4382 NV Vlissingen Redactie Marina Meijers (eindredacteur) Conny den Heijer Gerard van der Hoeven Mark Lobbezoo Theo Rietveld Izaak Verkeste (fotograaf) Persberichten geplaatst in gedrukte als digitale uit gaven van Persgroep Nederland bv Druk De Persgroep Nederland Volg ons ook op: wwwxle-faam.nl Facebook/DeFaam Walcheren persgroep.nl T (088) 013 69 20 Redactiechef Dennis Rijsbergen Tessa van Waarde www.persgroep.nl/adverteren Aangeboden kopij kan zowel worden r.-;-:-

de Faam | 2017 | | pagina 3