Kopje koffie met een kat op schoot water i specialist Zacht water... Comfort uit de kraan! 71 £nj 09 iam 3 5 4 6 9 7 Goes T 085 3030961 www.water-specialist.nl 23 WOENSDAG 1 MAART 2017 Heinkenszand Wij hebben sinds 15-12-2015 een waterontharder en merkten al vrij snel dat de kalk van de kranen verdween! Daarnaast voelt het water ook letterlijk zachter aan, het aanraden waard! Een goede en snelle service van de Waterspecialist. Fam. de Wild - Kortgene hiervoor i op het 'lligst is. 253 Fam. C.M. Loos - Eerste Zeeuwse kattencafé Quinta Kooien en Chantal van der Laan zijn gek van katten. "Katten zijn eigenwijs, lief en leuk" vindt het tweetal. Hun liefde voor katten en hun wens om ooit nog eens iets voor zichzelf te beginnen, zorgden ervoor dat ze in juni het katten café Kat en Schotel openen aan de Oostsingel 36 in Goes. Dit wordt de ultieme ontmoetingsplek voor kattenliefhebbers. GOES - "We hoorden al lange re tijd berichtjes over katten- cafés in andere delen van het land. Maar Zeeland heeft nog niet zoiets en we vonden dat hier ook een kattencafé moest komen." Chantal heeft een achtergrond in de sector logis tiek en transport en Quinta heeft communicatie gestu deerd aan de Hogeschool Zee land. Ervaring in de horeca hebben de dames niet en ze zien het hele traject om hun droom te realiseren dan ook als een enorme uitdaging. "We zijn eerst om de tafel gaan zitten, want zo'n katten café is een leuk idee, maar is het ook haalbaar? We hebben marktonderzoek gedaan, een bedrijfsplan opgesteld en kwamen tot de conclusie dat het zeker mogelijk is. Daarna gingen we op pad voor een bedrijfslening en tenslotte gingen we op zoek naar een pand. Dat was nog best lastig, maar dankzij onze makelaar Nico Fierloos van Area Retail vonden we het pandje aan de Oostsingel." De dames staan te popelen om met het echte werk te beginnen. "Er moet wel aardig wat gebeuren, maar de grootste verbouwing is de keuken. Dit moet een af gesloten ruimte worden, want je wil niet dat er een kat over het aanrecht heeft gelopen, waar je vervolgens een brood je staat klaar te maken", la chen de dames. Ze hebben al aardig voor ogen hoe het café HET CAFÉ WORDT STRAKS BEWOOND DOOR ZO'N ACHT KATTEN er uiteindelijk uit moet komen te zien. "We willen verschil lende zitjes creëren zoals een barretje, tafeltjes met stoelen, maar ook een gezellig hoekje met een bankje. Het moet een leuke locatie worden, waar het voelt als thuiskomen. Lek ker een kopje koffie of thee en een kat om je heen. Het café i/uinta Kooien en Lnantal van der Laan open in juni een kattencafé in Goes. Ze zijn gek van katten. "Katten zijn eigenwijs lief en leuk" FOTO: Rachel van Westen wordt straks bewoond door zo'n zes tot acht poezenbees- ten, die worden geadopteerd van het dierenasiel in Walche ren. Quinta en Chantal gaan nog een stapje verder. Ze wil len dat hun cafeetje niet al leen een leuke plek wordt voor kattenliefhebbers, maar ook een maatschappelijke functie gaat vervullen. "We hopen in samenwerking met bijvoorbeeld verzorgingshui zen speciale ouderenmidda- gen te organiseren. Het ge beurt toch wel dat ouderen afstand hebben moeten doen van hun huisdieren dat nu erg missen. Daarnaast voelen veel ouderen zich vaak eenzaam. Dan is dit toch een leuke ma nier om in contact te komen met elkaar." Als personeel ho pen ze veel te gaan werken met vrijwilligers. "We willen juist mensen met beperkte ar beidsmogelijkheden een kans geven om te re-integreren. In januari werd bij ons een nieuwe badkamer geïnstalleerd. De installateur vroeg: geen waterontharder er bij besteld? Het antwoord van ons was ontkennend. De installateur zei niets, maar uit zijn blik konden wij wel opmaken: daar kom je wel van terug! Gelijk had hij: op onze schitterend glazen badmeubel, de douchewand, kranen en toilet zagen we kalksporen, die we zorgvuldig wegpoetsten. Maar wat waren we dat zat, al dat poetsen en als je een plekje vergat had je er extra werk aan. Wij werden keihard herinnerd aan de blik van de installateur. Dus zijn we ons gaan oriënteren in waterontharderland. Vele offertes ontvangen, zo ook van de Waterspecialist^ uit Goes. Lees verder op de website... -tf J

de Faam | 2017 | | pagina 23