<r Op zoek naar iets bijzonders? Brief aan een Zeeuw Win een fotoshoot voor moeder en dochter Middelburg 800 jaar Schrijf jij met ons mee? -IJL Mtetui ZeelandPas is gewild Zo werkt het mikrokrediet Vroeger gingen we er vanuit datje als politicus of wetenschapper gewoon de waarheid sprak Zeeuwse ruilbeurs voor modeltreinen cfi <S 19 WOENSDAG 1 MAART 2017 BEDRIJVIGHEID MIDDELBURG - Francisca van der Kleij, eigenaresse: "Naast moderne decoraties vind je bij ons vintage, onder andere in de vorm van prachtige fijne Franse borduurwerken die verwerkt zijn tot kunstzinnige unieke items. Ik streef er naar om unieke decoraties en workshops voor bedrijven en particulieren te brengen. Zelf ben ik creatief en schilder ik veel zelf. Verder importeer ik uit Frankrijk en betrek ik een aantal stukken uit Nederland. Leuk om te geven, leuk om te ontvangen." Apart gestoffeer de kleinmeubelen, fotolijstjes, veel kaarsen en een leuke col lectie Hollandse Waaren, altijd net iets anders. Zeker de Tiny Miracles, handgemaakt uit In dia, een envelop waar bijvoor beeld zo maar een vaas uit kan MIDDELBURG - De Girls Col lection van Steps bestaat 1 jaar! Om dit te vieren is het in het weekend van 4 en 5 maart feest in de Steps shop in Mid delburg. Moeder en dochter kunnen samen op de kiek in een photobooth én maken kans op een verzorgde fotos hoot. De Girls Collection be staat uit feestjurken voor meisjes met maat 92 t/m 152 en voor mama is er altijd een exemplaar in dezelfde stijl. Zo zijn de looks van moeder en dochter op elkaar afgestemd. MIDDELBURG - In 2017 viert Middelburg 800 jaar stads rechten. Naar aanleiding hier van worden verschillende le zingen gehouden. De gerenommeerde auteurs van het boek 'Middelburg - 800 jaar stad' zijn de inleiders van deze lezingencyclus. Acht avonden lang nemen zij de deelnemers mee op een reis door de tijd aan de hand van thema's en sprekende gebeur tenissen. De lezingencyclus is georganiseerd door het Zeeuws Archief, de Zeeuwse Volksuniversiteit, Zomeraca- demie Zeeland en ZB| Planbu reau en Bibliotheek van Zeel and. Op dinsdag 4 april start de cyclus met 'Onder en boven de grond: monumenten, ste denbouw en archeologie door Peter Sijnke en Bernard Meijlink' gevolgd op donder dag 20 april door 'Oorlog en vrede: militaire geschiedenis door Tobias van Gent'. De vol gende lezingen zijn op 16 mei, 8'juni, 12 september, 5 en 24 oktober en 16 november. De lezingen zijn van 19.30 tot 21.30 uur in de aula van ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, Kousteensedijk 7 in Middelburg. Kosten: 10 voor een losse lezing, 70 voor een passe-partout van acht lezingen. Verkoop via www.de-drvkkery.nl/tickets. FREELANCERS GEZOCHT Woonkunst Middelburg is een nieuwe winkel waar echt iets te beleven is. Volop trendy woondecoraties vooreen betaalbare prijs. Met een wisselende collectie kussens, plaids, man den, vazen en andere woonaccessoires, en cadeauartikelen is het een leuke winkel om rond te snuffelen. Tekst en foto: Leon Janssens aam De Faam C3S -- komen. Woonkunst Middel burg opent zaterdag 4 maart 13.00 uur officieel met een hapje en een drankje; zondag 5 maart open dag van 12.00 tot 16.00 uur, voor informatie en aanmelden workshops. Woonkunst Middelburg, Lan ge Geere 16, Middelburg, 0645167014, www.woon- kunstmiddelburg.nl fcb: woonkunst Middelburg. VLISSINGEN - Tot eind ja nuari 2017 konden de leden van de Rabobank Walche ren/Noord-Beveland een gratis ZeelandPas aanvra gen. Hier is bijna 7500 keer gebruik van gemaakt. De ZeelandPas geeft in heel Zeeland voordelen in de categorieën actief, cultuur, culinair, wellness én shop pen. Op deze manier krij gen de leden korting en stimuleert de Rabobank omzet bij de aangesloten ondernemers. De Zeeland- Passen zijn voor iedereen verkrijgbaar bij de verkoop punten die vermeld zijn op www.zeelandpas.nl. De ZeelandPas kost vier euro. MIDDELBURG - De leerlin gen van groep 5/6 van de Regenboogschool in Mid delburg hebben de afgelo pen weken gewerkt aan een project over Afrika. Zo mocht iedere leerling 5 euro lenen van school om te ervaren hoe het mikro krediet werkt. Ze moesten met het geld een eigen be drijfje starten. Het project werd afgeslo ten met een 'Ameri- can-Afrikaanse-party'. - De Faam is op zoek naar verhalen uit het hart van de maatschappij. Naar zaken die zich bij jou om de hoek afspelen en naar bijzondere buurtgenoten die iets te vertellen hebben. Kortom, we willen het ge sprek van de dag in onze krant. Teken jij deze verhalen voor ons op? De Faam is een graag gezie ne gast op Walcheren, met wekelijks nieuws van de ge meenten en op het gebied van uitgaan, theater- en filmbezoek, lekker uit eten gaan, sport- en andere eve nementen, opmerkelijke mensen, ondernemers, nieuwe initiatieven en nog veel meer. Uit het Nationaal Onderzoek Multimedia blijkt dat 59% van de Nederlandse bevolking interesse heeft in lokale onderwerpen, 70% daarvan gebruikt een huis- aan-huiskrant als informa tiebron. Het moge duidelijk zijn: lokale verhalen zijn ont zettend belangrijk voor De Faam. Om onze lezers nog beter te bedienen is De Faam op zoek naar versterking van het freelance-team. Neus voor lokaal nieuws Ben jij iemand die een neus heeft voor lokaal nieuws, voor bijzondere verhalen uit jouw buurt? Ben je nieuws gierig naar wat er in je om- geving gebeurt en heb je een groot netwerk? Heb je een vlotte pen, kun je goede fo to's maken en ben je niet bang om zelf met eigen ideeën te komen? Stuur dan je CV én je motivatie naar: dennis.rijsbergen@pers- groep.nl o.v.v. freelancer De Faam. Wij zijn op zoek naar freelancers en fotografen in Middelburg, Arnemuiden, Sint Laurens, Nieuw- en Sint Joosland, Vlissingen, Oost-Souburg, Ritthem, Koudekerke, Westkapelle, Oostkapelle, Serooskerke, Veere, Domburg, Aagteker- ke, Zoutelande, Meliskerke, Grijpskerke, Vrouwenpolder en Biggekerke. KEVIN VAN KALKEREN Beste meneer Cats, Het is me wat, de politiek. Was ik ooit best overtuigd van mijn politieke over tuigingen, tegenwoordig lijkt niets ze ker. Alternative facts. Vroeger gingen we er vanuit datje als politicus of we tenschapper gewoon de waarheid sprak, tegenwoordig kun je als factchecker een goed belegde boterham verdienen (althans, dat schijnt... heb het niet gecheckt. Want wie gaat dat dan weer checken? Factcheckcheckers? Dat klinkt gewoon alsof iemand met nul gevoel voor ritme een salsabeat probeert te neuriën.) Iedere krant of nieuwssite heeft tegenwoordig een sectie gewijd aan 'fact checking'. Alsof de rest van het nieuws niet gecheckt is! 'Je hebt waarheden en zekere waarheden!' Alsof Johan Cruijff de kenleer is gaan doceren. Voorbeeld. Zeeland vergrijst, maar - lees ik in de Volkskrant - Zeeland heeft ook zware tekorten in zo'n beetje iedere arbeidssector. En ondertussen bedenkt soPlus, na veel geharrewar over wat ze nu wel en niet gelogen hebben, het pensioen/AOW- gat dan maar op te vullen door de bedrijven zwaarder te be lasten. Bedrijven die met moeite overeind blijven om dat ze door de vergrijzing geen fatsoenlijk personeel meer vinden. Niet voor niks dat ik artikelen lees dat men zich buiten de Randstad genegeerd voelt door de politiek. Dus nu twijfel ik meer, maar check ook meer. Vanuit de bron. Geen verknipte nieuwsberich ten of makkelijke stern-tips. Peilingen negeer ik, de Stem wijzer gooi ik uit het raam (dat kreeg nog een staartje, nu loopt mijn vriendin achter met The Walking Dead). Ik snap dat u ook geen raad heeft, meneer Cats, maar soms is spuien even lekker. Verder dus geen boodschap in deze brief vandaag, behalve: kijk zelf even hoe je het aanpakt. HEINKENSZAND - Op zater dag 4 maart wordt de Zeeuw se Trein Model Ruilbeurs voor de tweede maal dit jaar ge houden in De Stenge in Hein- kenszand. De beurs is van 10.00 tot 15.30 uur. Op deze beurs zijn de belangrijkste modeltreinschalen aanwezig en niet te vergeten de nostal gische blikken treinen en au to's in diverse schaalgroottes. Op de beurs is ook landschap aankleding voor de model baan verkrijgbaar. Op deze beurs zal de testtafel weer aanwezig zijn en wordt de mogelijkheid geboden om gratis locomotieven of wagons te testen. Ook zijn er model auto's te bewonderen en zijn er tafels met lego. Deze mo delauto's zijn in schaal 1:87 aanwezig.

de Faam | 2017 | | pagina 19