Het woord aan raadslid Corné de Voogd Digitale aangifte vermissing Nederlands reisdocument Avondeditie Wijktijd Zuid Tweede Kamerverkiezingen Nomineren Lange Jan Awards van start OFFICIËLE PUBLICATIES MIDDEL BURG GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur ledereen aan het werk in Middelburg Afgelopen raadsvergadering lagen er weer vele voorstellen. Allemaal voor een beter Mid delburg. De SGP stemde ook voor de meeste voorstellen. Enkele steunde we niet, want daar werd Middelburg niet beter van, helaas. Zo ook het voorstel van Orionis. Er werden enkele beleidswijzigin gen voorgesteld. Meer mensen moeten aan een baan geholpen worden. Daar is soms een extra zetje voor nodig. Ook is het belangrijk dat status houders snel aan een baan ge holpen worden. Want het hebben van een baan is de beste wijze van inburgeren. Een positieve beleidswijziging! Een bijstandsuitkering is een tijdelijke noodoplossing. Het hebben van een baan staat voorop. Orionis zal hier alles aan gaan doen. Dit wordt ook van de klanten verwacht. Soms is een strikte handhaving noodzakelijk. Als afspraken keer op keer niet nagekomen worden, dan moeten er andere acties ondernomen worden. Helaas is dit niet onontkoombaar. Niet als straf, maar als extra motivatie om te re-integreren. Maar Orionis wil hier veel extra middelen voor hebben. Veel te veel naar onze mening. De financiën van de gemeente Middelburg zijn ook niet onbe perkt. Sterker nog, de financiële situatie is zeer zorgwekkend. Daarom stemmen wij niet blind voor elk voorstel van Orionis. Sinds vorige week kunt u via de website van gemeente Middelburg aangifte doen van de vermissing van een Nederlands reisdocument. Dit betekent dat als u niet in de gelegenheid bent om meteen langs te komen bij de gemeente om aangifte te doen, uw reisdocument wel direct wordt geblokkeerd. www. middelburg, nl/vermissingreisdocument Corné de Voogd Foto: Aart van Belzen SGP Middelburg Onder de naam Wijktijd kunnen inwoners van Middelburg Zuid op dinsdag 21 februari van 18:30 uur tot 20:00 uur op het spreekuur terecht met vragen, klachten, suggesties of complimenten over hun wijk. Het spreek uur wordt gehouden in het grand café van het wijkcentrum Palet, aan de Johan van Reigersbergstraat 2. Na enkele goed bezochte spreekuren in de ochtenden, is besloten over te gaan tot een tijdstip in de vroege avond. Het maandelijkse spreekuur wordt gehouden op verschillende tijd stippen om zoveel mogelijk bewoners de mogelijkheid te geven vragen te stellen en in contact te treden met de wijkagent en wijkmanager. Op woensdag 15 maart kunt u uw stem uitbrengen voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Volgende week ontvangt u een stempas waarmee u kunt gaan stem men. Op de stempas staat wel het adres van een stembureau bij u in de buurt, maar het staat het u vrij om in elk stemlokaal binnen de gemeente te gaan stemmen U bent verplicht om bij het uit brengen van uw stem een iden titeitsbewijs te overleggen. Het identiteitsbewijs mag maximaal vijf jaar verlopen zijn op de dag van de stemming. Als u zich niet kunt identificeren mag u niet stem men. U brengt uw stem uit op een stembiljet. Donderdag 2 maart worden de kandidatenlijsten huis aan huis bezorgd. Deze lijst vermeldt alle partijen en kandidaten die mee doen. Op de achterzijde worden onder andere ook alle stembu reaus genoemd. Plakplaatsen De gemeente heeft borden ge plaatst voor het aanplakken door politieke partijen. Vanaf woensdag 15 februari kan er worden geplakt. Bekijk de voorwaarden en locaties op de gemeentelijke website. www.middelburg.nl/verkiezingen In Middelburg zijn er ruim 13.000 vrijwilligers actief. Om hen te bedanken voor hun inzet worden er op 1 juni voor de vierde keer Lange Jan Awards uitgereikt tijdens een feestelijke waarderingsavond voor vrijwilligers. Tot 13 maart kan iedereen vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties nomineren (aandragen) hiervoor. Nomineren kan via www.welzijnmiddelburg.nl, via een papieren nominatieformulier in Porthos, het stadskantoor of de Drvkkery of telefonisch via 0118-727027. Genomineerden maken kans op de Lange Jan Award, een geldprijs (€250,- voor individuele vrijwilligers of €500,- voor de vrijwilligersorganisatie/groep vrijwilligers) en op entreekaarten voor de feestelijke waarderingsavond op 1 juni. Het aantal plaatsen is beperkt, dus nomineer snel! Aangevraagde omgevingsvergunningen Buitenruststraat 235, Europalaan 33, Johannes Postkwartier 38, Kinderdijk 58, Korenbloemlaan 1A (Arnemuiden), Lange- vielesingel 46, Molenwater 73, Singelstraat 7, Veerseweg-83, Vlasmarkt 24, Vlasmarkt 30-32, Westdijkstraat 43 (Arnemuiden) Verleende omgevingsvergunningen Ampèreweg 26U, Nieuwe Burg 39 Gewijzigde vaststelling reparatiebe stemmingsplan binnenstad In het kader van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, wordt bekend gemaakt dat de gemeenteraad bij besluit van 30 januari 2017 het reparatiebestem mingsplan 'Binnenstad', voor zover het plandeel 'voormalige Generaal Berghuijska- zerne' betreft, gewijzigd heeft vaslgesteld. Dè gemeenteraad heeft eerder op 15 de cember 2015 besloten het bestemmingsplan 'Binnenstad' gewijzigd vast Ie stellen. Tegen dat besluit is beroep aangetekend. Op 3 augustus 2016 heeft de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State (ABRvS) uitspraak gedaan over de beroepschriften. In de uitspraak wordt de gemeenteraad van Middelburg verplicht om binnen 26 weken na de uitspraak op de genoemde onder delen in de uitspraak, een nieuw vaststel lingsbesluit Ie nemen. Met het besluit van 30 januari 2017 heeft de gemeenteraad aan deze opdracht voldaan. Gewijzigde vaststelling Bij de vaststelling zijn ten opzichte van het ontwerpbestemmingsplan in het bestemmingsplan de volgende wijzigingen uitritten' wijzi- Voor de regels - In artikel 10.9 sub a 'i gen in 'in- en uitrit'; - In artikel 10.9 sub b 'garageboxen' toevoegen; Inzagetermijn Met ingang van 16 februari 2017 lot en met 29 maart 2017 liggen het raadsbe sluit en het vastgestelde bestemmingsplan voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3 in Middelburg. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestemmingsplan zijn tevens digitaal te raadplegen via de website www. middelburg.nl onder wonen en verbouwen bestemmingsplannen plannen in pro cedure. Daarnaast is het bestemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NL.IMR0.0687.BPBNS-VW02. Gedurende de genoemde termijn kan een belanghebbende beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Beroep kan alleen worden ingesteld door de belanghebbende die om trent het ontwerpbestemmingsplan tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede de belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken. Tegen de wijzigingen die bij vaststelling in het bestemmingsplan zijn aangebracht, kan door alle belanghebbenden beroep worden aangetekend. Het bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor genoemde beroepstermijn, tenzij bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruimtelijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het bestemmingsplan pas in werking nadat op het verzoek is beslist. Gewijzigde vaststelling bestemmingsplan 'beeldentuin - Nieuw- en Sint Joosland' In het kader van artikel 3".8 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, wordt bekend gemaakt dat de gemeenteraad bij besluit van 30 januari 2017 het bestemmingsplan 'Beeldentuin - Nieuw- en Sint Joosland' gewijzigd heeft vastgesteld. Het plangebied voor dit bestemmingsplan zijn een tweetal percelen grenzend aan de tuin van het huidige Theater de Wegwijzer. De percelen zijn kadastraal bekend sectie X, nummers 2557 (gedeeltelijk) en 3204. Het bestemmingsplan voorziet in een wijziging van de huidige bestemming "agrarisch" naar de bestemming "tuin - beeldentuin". Gewijzigde vaststelling Bij de vaststelling zijn ten opzichte van het ontwerpbestemmingsplan in het bestemmingsplan is de volgende wijziging doorgevoerd: artikel 3.3 sub b dat parkeren ten behoeve van de beeldentuin mag niet plaatsvinden op de openbare weg, maar dient plaats te vinden op eigen terrein of op het terrein van het restaurant aan de Veerstraat 25 te Nieuw- en Sint Joosland te schrappen. Ter inzage Het raadsbesluit en het vastgestelde bestem mingsplan liggen vanaf 16 februari 2017 tot en met 29 maart 2017 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3 in Middelburg. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestem mingsplan zijn ook digitaal te raadplegen via de website www.middelburg.nl onder wonen en (verjbouwen bestemmingsplan nen plannen in procedure. Daarnaast is het bestemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplan- nen.nl onder plancode NL.IMRO.0687. BPBGMBTN-VG10. Gedurende de genoemde termijn kan een belanghebbende beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 'sGravenhage. Beroep kan alleen'worden ingesteld door de belanghebbende die om trent het ontwerpbestemmingsplan tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede de belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken. Tegen de wijzigingen die bij vaststelling in het bestemmingsplan zijn aangebracht, kan door alle belanghebbenden beroep worden aangetekend. Het bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor genoemde beroepstermijn, tenzij bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wst ruimtelijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het bestemmingsplan pas in werking nadat op het verzoek is beslist.

de Faam | 2017 | | pagina 9