'Heerlijk om eens even niet stil te staan bij je ziekte' Struinen door het verleden van Ritthem Sophie weer in De Piek Alzheimer Zeeland vin Ar je vee oi^pRfepr Mie je eKje^£-ier BespA€^iN£r. 3 WOENSDAG 15 FEBRUARI 2017 VLISSINGEN - Door het grote succes van het to neelstuk Sophie, heeft de cast van de Zeeuwse Ko medie besloten om nog twee extra voorstellingen te gaan spelen in De Piek te Vlissingen. De extra voor stellingen zijn op 17 en 24 februari om 19.30 uur. Kaar ten kunnen gereserveerd worden op www.zeeuwse- komedie.nl. Sophie is ge schreven door Roos Ouwe hand, een actrice en schrijfster. - Voor de bij eenkomst van Alzheimer Zeeland op 24 maart ver zorgt Thomas Borggrefe een voordracht 'Bovenka mer'. Thomas Borggrefe is acteur/theatermaker en werkt als geestelijk verzor ger in een verpleeghuis. Met zijn voorstellingen treedt hij in Nederland,Bel gië, Oostenrijk en Duitsland op. De bijeenkomst is in Landlust in Nieuwdorp. Aanmelden voor 15 maart via zeeland@alzhei- mer-nederland.nl met ver melding naam, adres en telefoonnummer. Het was voor de derde keer op rij Verwendag in Vrouwenpol der. En niet zomaar een, maar speciaal voor kankerpatiënten. Dit keer niet op 4 februari want die dag, de Internationale Wereld Kankerdag, kwam niet in alle agenda's van de vrijwil ligsters even goed uit. Voor de patiënten geen enkel pro bleem: zij passen zich graag aan een andere datum. En na tuurlijk was De Faam erbij. door Conny den Heijer VROUWENPOLDER - Vier jaar geleden kreeg Mieke Wonder- gem uit Vrouwenpolder het idee om een Verwendag op Walcheren te houden, nadat zij mee had gewerkt aan zon dag in Kapelle. "Dat moest ook hier te organi seren zijn", zegt Mieke. "En kijk nu: de groep is weer groter dan vorig jaar, we hebben vandaag twaalf dames en één heer die deelnemen." Ontspannen Het ruikt heerlijk in gebouw 'De Ontmoeting' achter de PKN kerk in het dorp. Etheri sche olie en geparfumeerde waxinelichtjes verspreiden er een heerlijke geur. De sfeer is ontspannen terwijl de meeste mensen hier elkaar niet kennen. Een well- ness-dag: massage, voetzone- reflexmassage, een schoon heidsbehandeling, pedicure, bijna het hele lijf komt aan bod. En dat is heerlijk want een kankerpatiënt krijgt heel wat voor zijn kiezen. Ontzettend lief Zo ook Josette de Landmeter uit Oost-Souburg. "Ja dat ging heel snel allemaal: afgelopen december voelde ik een knob bel in mijn borst. Direct naar de huisarts en door naar het ziekenhuis. In januari is mijn borst geamputeerd en zijn de lymfeklieren weggehaald. Vanmiddag moet ik terug naar het ziekenhuis in Vlissingen en krijg ik het vervolg van de behandeling te horen: bestra lingen en of chemo. Maar nu lig ik hier en laat me lekker verwennen. Heerlijk om even niet stil te hoeven staan bij het feit datje kanker hebt. Geluk kig heb ik een goede conditie, dat scheelt in de revalidatie: ik wandel veel en heb altijd paard gereden, maar dat gaat nu natuurlijk even niet. Ik heb goede hoop op de behande ling. En ik wil nog even gezegd hebben dat de behandelaars en verzorgenden in het ADRZ allemaal ontzettend lief en meelevend zijn voor hun pati- Josette de Landmeter-Bangma wordt behandled door Mieke Wondergem, organisator van de verwendag. Foto: Conny den Heijer enten." Mieke Wondergem is teit uitte kunnen breiden naar trots op haar vrijwilligsters en andere dorpen: "Gewoon om- sponsoren. Zij hoopt de activi- dat het zo nodig is." COLOFON DE FAAM advertising.zeeland@ persgroep.nl Linda Heikoop T 06-205 414 55 Sarah van de Kop T 06-466 058 37 Lisetta de Witte T 06-514 023 85 E familieberichten@persgroep.nl T (088)-013 99 99 Zelf een familiebericht opgeven kan via familieberichtenonline.nl www.de-faam.nl/service T088-0561595 Edisonweg 37E 4382 NV Vlissinger Marina Meijers (eindredacteur) Conny den Heijer Gerard van der Hoeven Mark Lobbezoo Theo Rietveld Izaak Verkeste (fotograaf) E redactie.faam@ persgroep.nl T (088) 013 09 20 Dennis Rijsbergen Tessa van Waarde www.persgroep.nl/adverteren Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in gedrukte als digitale uit gaven van Persgroep Nederland bv De Persgroep Nederland Volg ons ook op: www.de-faam.nl Facebook/DeFaam Walcheren FOTO- EN FILMAVOND Op de plek waar Esther en Peter de Neef hun Klein Theater De Verwachting, annex 'Ons Dorpsleven' in Ritthem gerealiseerd hebben, stond vroeger herberg 'De Verwachting Rit- them-kenner Wim de Meij kan daar alles over vertellen en doet dat ook tijdens een bijeenkomst in 'De Verwachting' op vrijdagmiddag 17 februari vanaf 13.00 uur en op vrijdagavond Op vrijdag 17 en vrijdag 24 februari wordt de jaarlijkse foto- en filmpresentatie in Klein Theater 'De Verwachting' gehouden. verloting komt ten goede aan Stichting Ons Dorpsleven Rit them. Deze stichting wil het bedrag gebruiken om te in vesteren in een nieuw film doek en een beamer in De Verwachting. De toegang is voor beide bijeenkomsten gratis. Aanmelden is niet ver plicht, wel gewenst. Aanmel den kan telefonisch via (0118) 4619 05 of door een e-mail te om 13.00 uur met koffie/thee en iets lekkers. De opening wordt verzorgd door weerman Jos Broeke. Daarna volgt de presentatie door Wim de Meij. Na een kleine pauze volgt het tweede deel van de presenta tie. Aansluitend is er gelegen heid om na te praten met een drankje. Vervolgens wordt een bingo gehouden met diverse prijzen. Kaarten hiervoor kun nen worden gekocht aan de bar voor €2,50. Avondprogramma Ook bij het avondprogramma op vrijdag 24 februari om 19.30 uur start Jos Broeke de avond met een inleiding, waarna de presentatie van Wim de Meij volgt" met tussendoor een kleine pauze. Bezoekers kun nen na afloop van de presen tatie napraten onder het ge notvan een drankje. Tenslotte is er een verloting met prijzen. Daarna blijft de bar nog open. Nieuw filmdoek De foto's en films geven een prachtige indruk van het dorpsleven De opbrengst van de bingo en vroeger op Ritthem. sturen aan:info@theaterde- verwachting.nl. Parkeren Theater De Verwachting is te vinden aan de Dorpsstraat 22- 24 in Ritthem. Aangezien 'De Verwachting' midden in een woonwijk is het handig u uw auto direct na binnenkomst in het dorp te parkeren, zo snel mogelijk na het bord Ritthem, op de Zandweg. In de Dorps straat is weinig parkeergele genheid. Meer informatie over deze presentatie en over an dere voorstellingen in Theater De Verwachting is te vinden op www.theaterdeverwach- ting.nl. RITTHEM - Wim de Meij neemt de bezoekers tijdens deze foto- en filmmiddag en -avond mee in de geschiede nis van het dorp. Hij doet dat aan de hand van historisch film- en fotomateriaal. Hij geeft impressies van het dorpsloven van vroeger. Beide bijeenkomsten beginnen met een inleiding door weerman Jos Broeke. Na afloop van het struinen door de geschiedenis van Ritthem kan er worden nagepraat onder het genot van een drankje. Middagprogramma De middag op 17 februari start Er komt veel materiaal voorbij gedurende de presentatie.

de Faam | 2017 | | pagina 3