Zeeuwse Cirkel: Beter stof op de kast dan stof op je hersens PLflMECO 0 :p'0k Uitnodiging PLAFONDSHOW Plafonds Sierlijsten Verlichting Een maand geen alcohol terwijl de meubels blijven staan Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. Voor elke interieurstijl. Verlichting naar wens. Uit één geheel op maat gemaakt. 15 WOENSDAG 15 FEBRUARI 2Q17 13 WOENSDAG 15 FEBRUARI 2017 Ontdek, beleef en geniet! Om dit idee te realiseren, werd vo rig jaar de Vereniging Zeeuwse Cirkel opgericht. Deze educa tieve vrouwenvereniging bestaat uit drie verschillende krin gen met leden uit Zeeland en Vlaanderen. GOES Beter stof op de kast dan stof op je hersens, is het motto van vrouwenvereniging de Zeeuwse Cirkel. Vanuit het van oorsprong Vlaamse con cept, heeft Leida Grootjans het initiatief genomen om ook in Zeeland iets te beginnen dat vrouwen bij elkaar brengt. "Als vrouwen niet meer werken en de kinderen de deur uit zijn, wordt hun kringetje snel klei ner. Ze gaan ze niet meer zo makkelijk ergens naar toe en het contact met collega's ver watert," verklaart het be stuurslid. Nadat ze zelf de pensioengerechtigde leeftijd had bereikt, kwam ze haar collega's nog maar zelden te gen. De keren dat ze de tele foon pakte om af te spreken, vond ze het leuker om geza menlijk iets te ondernemen dan om bij een kop koffie bij te kletsen. Grootjans zelf is lid van de Westerschelde Kring. Met een paar oud-collega's en een vriendin zijn ze vier jaar gele den gestart. "Als je eenmaal bezig bent komt er nog eens iemand bij... en nog eens... en voor je het weet moet je een stop invoeren." De secretaris ziet de belangstelling voor hun uitstapjes toenemen. Nee zeggen tegen dames die zich bij een. kring willen aansluiten vindt ze niet leuk en dus wil ze met de recente aanmeldingen nieuwe groepen oprichten. Hanneke Ruysinck is een lid dat zich in een later stadium 'DE UITJES MET ELKAAR ZIJN ZO LEUK EN LEERZAAM' heeft aangesloten: "De uitjes met elkaar zijn zo leuk en leer zaam, dat ik het iedereen aan raad. Je leert andere mensen kennen en steekt tegelijkertijd iets op." Iedere maand worden er voor en door leden uitstap jes georganiseerd naar inte ressante lezingen, musea, be drijven en instellingen. Zo is er Beter stof op de kast dan stof op je hersens, is het motto van vrouwenvereniging de Zeeuwse Cirkel. Leida Grootjans (I) en Hanneke Ruysinck. FOTO: CARRIE FREDERIKS achter de schermen gekeken bij frietfiabriek Lamb, Weston, Meijer en de waterzuivering bij Kapelle; hebben ze beel dentuin Middelheim in Ant werpen doorkruist en werden wijnhoeve De Kleine Schorre en een paardenmelkerij be zocht. Iedere kring is vrij in het bepalen van het programma, heeft een eigen budget en lo kaal bestuur. Het lidmaat schap bedraagt 6o euro, waarvan vaak een gids of een rondje koffie wordt betaald. Eventuele entreegelden verre kenen de leden zelf. Lid worden Vrouwen die zich bij een nieuwe kring willen aansluiten of geïnteresseerd zijn om een nieuwe kring op te richten kunnen zich aanmelden via zeeuwsecirkel@ zeelandnet.nl. Meer informatie: www.zeeuwsecirkel.nl MIDDELBURG - Een maandje detoxen, een gewoonte door breken, beter slapen, je fitter voelen, geld uitsparen en het goede voorbeeld geven. Dat is IkPas! ledereen kan vanaf 1 maart 2017 meedoen door 30 óf 40 dagen geen alcohol te drinken. Jo-Annes de Bat, ge deputeerde van de Provincie Zeeland geeft het goede voor beeld. Een poosje geen alco hol drinken is een bewezen effectieve manier om eens stil te staan bij je alcohol gewoon ten en aan den lijve te onder vinden wat alcohol met jou doet. IkPas maakt je bewust van de rol van alcohol in je le ven en daarnaast geef je een goed voorbeeld aan de jeugd, de NIXi8-generatie. Gedepu teerde van de Provincie Zeel and, Jo-Annes de Bat, is de ambassadeur van de Zeeuwse IkPas campagne. Hij drinkt zelf niet. "Ik pas altijd al voor drank, en dat roept toch vaak vragen op. Door campagnes als IkPas raken we steeds wat meer gewend aan het afslaan van een drankje. Daarom ben ik ambassadeur: het is ook normaal om niet te drinken". Aanmelden Aanmelden kan via www.ik- pas.nl. De actie start op 1 maart 2017. De 30-dagen actie loopt tot 31 maart 2017, de 40-dagen actie loopt tot en met zondag 9 april 2017. PLAFONDS Vrijdag 17 februari, van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 18 februari, van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl

de Faam | 2017 | | pagina 13