Rijke inwoners uit andere eeuwen Ml mm Middelburgse Luiken ADRIAAN TAK karcher Rabobank HET GEHELE WOONPROGRAMMA OP DE BEGANE GROND! de delta 10 WOENSDAG 15 FEBRUARI 2017 Kiest u voor een extra ID - Piet Vroon uit Breskens is nog steeds de rijk ste Zeeuw. Zijn vermogen wordt geschat op ruim één miljard euro. Vorig jaar maak te Vroon bekend dat hij zijn bedrijf verhuist naar Breda. In de Middelburgse courant van 6 juni 1870 staan de '55 hoogst aangeslagenen in 's rijks di recte belastingen in de provin cie Zeeland' op twee pagina's opgesomd. De provincie telt volgens de gehouden volk stelling in 1859 116.112 inwo ners (2017:381.249). Anno 2017 heet de rijkste Zeeuwse ondernemer Henk van Koeveringe. Hij begint als onderwijzer en bouwt de camping van zijn schoonou ders uit tot een omvangrijk Europees netwerk van vakan tiewoningen. De oud-Room- pot-directeur blijft werkzaam bij een projectontwikkelaar en investeringsbeheerder Zeel and Investments Beheer. Een belangrijk verschil tussen de lijst uit 1870 en 2016 is de manier waarop ze is samen gesteld. In de Quote gaat het om het totale vermogen, ter wijl de lijst uit 1870 uitgaat van het hoogste bedrag wat aan belasting moet worden be taald. De rijkste Middelburger was ruim 147 jaar geleden de Middelburger Adriaan Tak. Pas in de jaren zestig van de ne gentiende eeuw koopt hij de toevoeging 'van Poortvliet erbij. Tak is een Nederlandse familie met vele bestuurders. De stamboom begint in Noord-Brabant. Voorvaderen van Adriaan Tak zijn lakenko- per, bierbrouwer of dominee. Latere familieleden hebben functies als minister, burge meester of notaris. De be kendste Tak is misschien Joan na Maria Tak van Poortvliet. Zij publiceert, is kunstverza melaarster en naamgeefster van het Marie Tak van Poort vliet Museum in Domburg. Terug naar Adriaan Tak, gebo ren op 20 april 1805 en overle den op 68-jarige leeftijd in Den Haag. Tak woont het grootste deel van zijn leven buiten Zeeland. Studeert in Leiden en begint als predikant in het Noord-Brabantse Etten. In tegenstelling tot zijn oudere broer, is Adriaan een deftig man die in de familie ontzag afdwingt. Hij wordt in 1870 door de belastingdienst aan geslagen voor in totaal 3.571,27 gulden. In Zeeland bezit hij in 28 steden en dorpen grond. Een dominee als grootgrond bezitter; een heel andere tijd dus. In de hele lijst van 55 ver mogenden, staan maar liefst 22 Middelburgers, waaronder zijn oudste broer Servaas (40ste op de lijst met 849,18 gulden). Aan de Sprencklaan in Middelburg realiseren wij 7 levensloopwoningen. De ontwikkelaar, architect, Rabobank en Raab Karcher vertellen u op 23 februari graag meer over deze zeer ruime woningen met veel mogelijkheden. Woonoppervlakte.: 103 m2 Inclusief carport en berging Perceeloppervlakte.: 298 m2 Tuingerichte woonkamer Optioneel 2 extra kamers en Vanaf 309.000,- v.o.n. 2e badkamer op verdieping Het theekoepeltje bij het huis De Griffioen te Middelburg. Op het balkon de zoon van Adriaan Tok, mr. J.P.R. Tak Bron: Zeeuws Archief, Histor- isch-Topagrofische Atlas Middelburg. Begane grond (basisindeling) Informatie verkoop Bouwbedrijf De Delta bv tel. 0118 - 679 000 bouwbedrijf slaapkamer?

de Faam | 2017 | | pagina 10