Het woord aan raadslid Ella Poppe Inwoners Arnemuiden overwegend positief over proef afvalinzameling Cursus doorbreek eenzaamheid Nomineren Lange Jan Awards van start OFFICIËLE PUBLICATIES Projectpagina vervanging Noordpoortbrug Informatiebijeenkomst over onderhoud Zaaltje huren? www.makelpunt-walcheren.i MIDDEL GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Bezoekadres: Internet: www.middelburg.ni Kanaalweg 3 Twitter: @Gem_Middelburg 4337 PA Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Postadres: Openingstijden stadskantoor: Postbus 6000 Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur 4330 LA Middelburg Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Als raadslid wil je dat de burger je begrijpt. Waarom worden er beslissingen op een bepaalde manier genomen? Tijdens het tot stand komen van beslissingen door de gemeenteraad zou ik willen weten wie er live meeluis tert naar de raadsvergadering. Men kan dus naar ons luisteren, maar luisteren wij ook naar de burger? Het is belangrijk dat de overheid betrouwbaar is. Betrouwbaarheid komt voort uit de manier waarop we met elkaar omgaan. We moeten naar elkaar luisteren. We willen elkaar kunnen vertrouwen. Vertrouwen in elkaar vormt een belangrijk kenmerk van onze sa menleving en onze democratie. Om aan die betrouwbaarheid te werken is het belangrijk dat we Foto: Aart van Belzen ook naar onze burgers luisteren. Dit om de burger meer vertrou wen te geven. De wet biedt natuurlijk ook mogelijkheden om met elkaar in gesprek te raken: bijvoorbeeld door het houden van een hoorzitting en bij een inspraakprocedure. Ook op informele wijze kan con tact worden gelegd. Burgers zijn creatief en weten vaak slimme oplossingen voor lastige proble men te bedenken. Zeker met ge bruik van de digitale media kan de overheid veel winst halen uit goede contacten met burgers. Door burgers zo veel mogelijk te betrekken bij de besluitvorming over hun directe leefomgeving en bij de inrichting van onze samenleving komt er begrip. Geen cynisme maar humor, geen achterdocht maar vertrouwen. Ella Poppe Raadslid CDA Eind september vorig jaar kregen alle huishoudens in Arnemuiden Noord een extra container voor plastic verpak kingen en drank- en zuivelpak- ken. Het doel van deze proef is minder restafval en meer gescheiden afval. Uit een enquête blijkt dat twee derde van de huishoudens geen enkel probleem heeft met het gescheiden houden van plastic en drank- en zuivelpakken. Vrijwel iedereen vindt de container groot genoeg voor de plastic verpakkin gen en de drank- en zuivelpakken. Ook het eenmaal per vier weken leegmaken van de containers leidt niet tot problemen bij huishou dens. Bijna drie kwart kan het restafval altijd of meestal kwijt. Niet iedereen is tevreden. Vooral de ruimte die de drie containers (men heeft ook een container voor GFT-afval) innemen vindt een minderheid niet zo prettig. Ook vragen sommige inwoners zich af of een inzamelfrequentie van eens per vier weken in de zomer niet zal leiden tot stankoverlast. De gemeente gaat bezien of de opmerkingen van de bewoners uit Arnemuiden aanleiding zijn voor verbeteringen of aanpassingen in de proef. Na de zomer krijgt iedereen nogmaals een enquête om de ervaringen voor de tweede keer vast te stellen. www.middelburg.nl/afvalapart Als mensen zich langer dan een aantal maanden eenzaam voelen lukt het hen niet om zonder hulp deze situatie te doorbreken. Daarom is acti verende hulp noodzakelijk. De gemeente Middelburg maakt dit nu mogelijk. Er is subsidie beschikbaar gesteld voor het aanbieden van de cursus Crea tief Leven. In 8 bijeenkomsten wordt aan de hand van allerlei opdrachten stapsgewijs een persoonlijke ont dekkingstocht langs eigenschap pen, waarden, talenten en wensen ondernomen. De groepsgrootte is beperkt, waardoor er voldoende aandacht is voor iedere deelnemer. De cursus wordt gegeven door Henriëtte del Prado, gecertificeerd coach voor de cursus. Aanmelden verloopt via een intake gesprek waarvoor u zich vooraf kunt aanmelden via email: hmdelprado@hetnet.nl of telefo nisch: 0345-533432 tussen 18.00 en 19.00 uur. Deze gesprekken vinden op afspraak plaats op dins dag 14 februari in Middelburg. Cursusdata: donderdag 2, 9,16, 23, 30 maart en 6, 13, 20 april 2017 Tijd: van 13.30 tot 16.00 uur Locatie: Kunst Educatie Walche ren, Kuiperspoort 12, 4331 GS Middelburg Eigen bijdrage: 20,00 voor het cursusboek dat in uw bezit blijft. In Middelburg zijn er ruim 13.000 vrijwilligers actief. Om hen te bedanken voor hun inzet worden er op 1 juni voor de vierde keer Lange Jan Awards uitgereikt tijdens een feestelijke waarde ringsavond voor vrijwilligers. Van 13 februari tot 13 maart kan iedereen vrijwilligers en vrijwil ligersorganisaties nomineren (aandragen) hiervoor. Iedere twee jaar bedankt de gemeente Middel burg haar vrijwilligers middels het project 'de Lange Jan Awards'; de vrijwilligersprijzen van de stad. Er kan genomineerd worden in 3 ca tegorieën; de jonge vrijwilliger t/m 23 jaar, de individuele vrijwilliger vanaf 24 jaar en de vrijwilligers organisatie/groep vrijwilligers. Nomineren kan vanaf 13 februari via www.welzijnmiddelburg.nl, via een papieren nominatieformulier in Porthos, het stadskantoor of de Drvkkery of telefonisch via 0118- 727027. Genomineerden maken kans op de Lange Jan Award, een geldprijs (€250,- voor individuele vrijwilligers of €500,- voor de vrij willigersorganisatie/groep vrijwil ligers) en op entreèkaarten voor de feestelijke waarderingsavond op 1 juni. Het aantal plaatsen is beperkt, dus nomineer snel! De Lange Jan Awards is een pro ject van de gemeente Middelburg in samenwerking met Stichting Welzijn Middelburg. Aangevraagde omgevingsvergunningen Ampèreweg 26 U, Bluesroute, Hans War renstraat 31 en 33 en Zeerustlaan 42 en 44, Hof van Sint Pieter 13, Langeviele 81 Oosterse Lageweg, volkstuincomplex Verleende omgevingsvergunningen Dam 33, Damplein 21Girsesland 80 (zijde Vromoldsland), Jan van Hoofkwartier 24, Langeviele 81Loskade 1Sprencklaan 25 t/m 37, Touwbaan 51 Verleende exploitatievergunning Dam 33, Damplein 21, Girsesland 80 (zijde Vromoldsland), Jan van Hoofkwartier 24, Langeviele 81Loskade 1Sprencklaan 25 t/m 37, Touwbaan 51 Johan van Reigersbergstraat 2, Langeviele- weg 21Pereboomweie 2 Verkeersmaatregel Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden op een aan de Westmede, Poelendaeleweg en Vrijlandstraat gelegen parkeervak, behalve voor de gehandicapte waarvoor het parkeervak is bestemd. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van de bekendmaking van dit besluit, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Online bezwaar maken Uw bezwaarschrift kunt u ook digitaal indie nen. U vindt het webformulier.via: www.mid- delburg.nl Bestuur en Organisatie Meer Bezwaar tegen gemeentelijke besluiten. Voor het digitaal indienen van een be zwaarschrift heeft u uw inlogcode van DigiD nodig. Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechler van de rechtbank Zeeland-WesFBrabant. Het ver zoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrech ler van de rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 168 voor natuurlijke personen (individuele personen) en 334 voor nietnatuurlijke personen (zoals vereni gingen, stichtingen, B.V.'s). Het volledige verkeersbesluit ligt bij de vak balie van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Kanaalweg 3 te Middel burg ter inzage. Deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg'of op adres. Aannemingsbedrijf Van der Straaten is deze week gestart met het slopen en vervangen van de Noordpoortbrug. De aannemer heeft voor deze klus een projectpagina gemaakt, waar de voortgang te volgen is: www.vd-straaten.nl. Op dinsdag 14 februari vindt de informatiebijeenkomst onder houd gebouwen, civieltechnische kunstwerken, kademuren en glooiingen plaats in de raadzaal van het stadskantoor. In de eerste helft van 2017 krijgt de gemeenteraad een voorstel om opnieuw de kaders vast te stellen voor het onderhoud aan eigendommen van de gemeente Middelburg. Tijdens de bijeenkomst wil de gemeente samen met belangstellenden nadenken over de huidige staat van het on derhoud en over de verschillende onderhoudsscenario's. Naast verschil lende presentaties is er daarom volop ruimte om vragen te stellen en om met elkaar in gesprek te gaan. De uitkomsten van de bijeenkomst worden meegenomen in het raads voorstel. De bijeenkomst wordt gehouden van 19.30 uur tot omstreeks 21.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De raadzaal is te bereiken via de ingang aan de achterzijde van het stadskantoor, naast het tankstation. De deur is geopend vanaf 19.15 uur.

de Faam | 2017 | | pagina 9