'Mijn andere werk houdt me fris' Feestelijke opening Maritiem Logistiek College De Ruyter Studentenbedrijf is gered AteRiew wat bin M6 T»oH wee spoerrsF BeziS: «r 3 WOENSDAG 8 FEBRUARI 2017 Docentenvooru.nl 11LAND - Om al die talenten, Zeeland. Uiteindelijk is het de expertise en diensten in kaart bedoeling dat het een lande- te brengen, zette hij de web- lijke website wordt. Alwin: site docentenvooru.nl op, "De website moet eerst gevuld waarop docenten hun dien- raken met diensten, voordat sten aan kunnen bieden. Al- het interessant wordt voor win: "Ik merkte dat de ene mensen die iets zoeken. Op dit collega prachtige fotoreporta- moment staan er 25 diensten ges maakt, een ander erg goed op en ja, ik bied zelf ook iets bijles kan geven (natuurlijk aan. Ik verzorg excursies door niet aan leerlingen van de ei- Zuid-Beveland. Ik wil docen- gen school), of teksten verta- ten dus oproepen om hun len en het leek me handig om specialisme te vermelden op dat alles op een website te verzamelen. Dat is ook prettig \/\/FBSITF WAAROP en overzichtelijk voor mensen nnrcMTCM uiim en bedrijven die op zoek zijn naar een bepaalde dienst. Stel \j F N 5 E N AA N - je hebt een bedrijf in Zeeland en je krijgt gasten uit Italië. Dan is het fijn als je op deze manier aan een goede tolk de website, of het nu gaat om kunt komen, zonder dat je Kung Fu-lessen, teksten heel Nederland door hoeft te schrijven en redigeren of con- zoeken." versatiecursussen in verschil lende talen. Maar ook gepen- Zeeland sioneerden die nog steeds Alwin Baart begint zijn web- actief zijn of graag bijles geven site met diensten en neven- en docenten die ZZP-er zijn, werkzaamheden van docen- zoals muziekdocenten en an ten in zijn eigen provincie, dere docenten in de kunstsec tor, zijn van harte welkom. Ik heb uitgezocht dat er in heel Nederland ongeveer 400.000 docenten werkzaam zijn, in het basisonderwijs, voortgezet onderwijs en bij andere onderwijsinstellingen, dus dat is een grote doelgroep. Het is ook heel verfrissend om dingen naast je reguliere baan te doen. 'Mijn andere werk houdt me fris, het relativeert', kwam als conclusie uit een onderzoek van de Algemene Onderwijsbond." Omdat de site www.docen- tenvooru.nl nog nieuw is, staan er in het begin nog niet veel diensten op. Daarom is het plaatsen van een dienst tot 1 januari 2018 gratis. Vanaf 1 januari 2018 kunnen docen ten vanaf 1,50 euro per maand diensten op de site zetten, do- centenvooru.nl en facebook. com/docentenvooru docentenvooru.nl Vervolg van de voorpagina Binnen kreeg de koning, in aanwezigheid genodigden, een korte film te zien over het maritiem onderwijs dat al honderd jaar gegeven wordt in Vlissingen. Daarna volgde een rondleiding door het ge renoveerde gebouw en sprak hij met enkele studenten. De koning nam alle tijd en genoot zichtbaar van het uitzicht in het glazen lokaal boven op het dak van Scalda. Dit lokaal is gebouwd in de vorm van een scheepsbrug, met aan de voorkant een prachtig uitzicht over het water en aan de ach terkant over de stad. Burge meester van den Tillaar wist de koning een sprankelend verhaal te vertellen over de geschiedenis van Vlissingen en de zeevaartschool. Daar in noemde hij prins Hendrik, die in 1907 de eerste steen legde voor de zeevaartschool en twee jaar later de opening verrichtte. Koning Willem Al exander zette de hendel van een scheepstelegraaf op volle kracht vooruit en daarmee was de heropening een feit. De blindering viel voor de ra men weg, waarna een show op de Westerschelde was te zien van slepers en de KNRM die vrolijk toeterend en spui tend voorbij de Boulevard voeren. Na de opening maakte de Koning een korte rondvaart op de Guardian, een van de zeeslepers van Multraship, die aangemeerd lag bij de Finsa Terminal aan de Westerha venweg. De Guardian, die nor maal gesproken in Den Helder ligt, was speciaal voor deze gelegenheid naar Vlissingen gekomen. - De toekomst van studenten- bedrijf Inceptio was tot voor kort onzeker. Sluiting per 1 maart hing in de lucht, maar studenten en begeleiders van Inceptio kun nen inmiddels opgelucht ademhalen. Deinco Uitzendgroep heeft aangekondigd het stu dentenbedrijf te zullen overnemen. Inceptio werd in 2011 door Scalda opgericht om te voorzien in de behoefte aan MBO-sta- geplaatsen voor studenten die intensieve begeleiding nodig hebben. Aanvankelijk vanuit een kantoor in de Walstraat- en per 2014 vanuit DOK 41 in Vlissingen werd ge werkt aan opdrachten voor overheid en be drijfsleven. Dat Inceptio in een duidelijke be hoefte voorziet blijkt wel uit het feit dat sinds de oprichting T70 studenten bij Inceptio stage hebben gelopen. Gedwongen tot het geven van prioriteit aan het verzorgen van onder wijs, kondigde Scalda in mei 2016 aan dat Inceptio op termijn zou worden opgeheven tenzij het bedrijfsleven het studentenbedrijf zou overnemen. Net voor het doek valt op 1 maart wordt nu uitkomst geboden door Deinco Uitzendgroep uit Vlissingen, een per soonlijke en flexibele organisatie die voorna melijk gespecialiseerd personeel levert aan haven en industrie. Directeur Gerard Kerbert vindt het belangrijk dat Inceptio blijft be staan en beschermde stageplaatsen kan bie den om vroegtijdig schoolverlaten zoveel mogelijk te voorkomen. Inceptio biedt dage lijks ruimte aan 8 studenten uit de doelgroep. Bedrijfsleider Eveline Rodts, die al 5 jaar de Inceptio studenten heeft begeleid zal dit ook vanuit de nieuwe situatie blijven doen. UA*6jT COLOFON DE FAAM Edisonweg 37E en media-advies 4382 NV Vlissingen advert ising.zeeland@ persgroep.nl Marina Meijers Linda Heikoop (eindredacteur) T 06-205 414 55 Conny den Heijer Sarah van de Kop Gerard van der Hoeven T 06-466 058 37 Mark Lobbezoo Lisetta de Witte Theo Rietveld T 06-514 023 85 Izaak Verkeste (fotograaf) E familieberichten@persgroep.nl E redactie.faam@ T (088)-013 99 99 persgroep.nl Zelf een familiebericht opgeven kan T (088) 013 09 20 via familieberichtenonline.nl Dennis Rijsbergen E advertising.sales@persgroe] p.nl T (088) 013 99 99 w.de-faam.nl/service B8-0561595 Tessa van Waarde en overige informatie www.persgroep.nl/adverteren Aangeboden kopij kan zowel worden Ywsngsn geplaatst in gedrukte als digitale uit gaven van Persgroep Nederland bv De Persgroep Nederland Volg ons ook op: www.de-faam.nl Facebook/DeFaam Walcheren

de Faam | 2017 | | pagina 3