100% Wonen ©O© y Prachtige woning op mooie locatie dicht bij het strand De tuintrends 2017: apart, origineel of lekker dwars O E 3 Si 1 Wm. 'Jré 1# I /■«TV- Touwbaan duurzaam Landelijke verschillen Doorstromer domineert Bezuinigen met de was 19 WOENSDAG 8 FEBRUARI 2017 moment dat de voordeur open sfeer en hier is het goed toeven door Conny den Heijer - De rust straalt er af bij de woning van Maar ten en Brigitte Anthoni- se-Pommée. Die rust stralen zij zelf ook uit. Maarten zegt: "Wij vonden elkaar enkele ja ren geleden, ieder met onze eigen geschiedenis. Brigitte kwam bij mij wonen. We heb ben het heerlijk hier maar we willen nu toch graag iets van 'ons samen'. Wantje woont in een huis met herinneringen. In een prachtig huis, dat zeker! Op een fantastische locatie, op woning aan de Con- erscholen tussen het n het huis ligt. Op het gaat voel je het... hier hangt loopafstand van de Boulevard. Water is ons ding, daar willen we dichtbij zitten. Daarom hebben we nu een optie op een kavel vanwaar we straks, als ons nieuwe huis er op staat, de schepen voorbij zien varen." Levensloopbestendig Een rondje door de tuin aan de Huygenslaan laat zien dat het huis veel groter is dan de voorkant doet vermoeden. Er is een zitkamer aangebouwd en er staat een tuinkamer, los van het huis, die momenteel Maarten en Brigitte Anthonise op de bank in de woonkamer met aangebouwde zitkamer. Foto: Conny den Heijer gebruikt wordt als prak tijkruimte. Omdat ook de badkamer met zijn warme kleuren beneden is gesitueerd, is deze tuinka mer perfect gelegen om als slaapkamer te gebruiken. Het maakt de woning levensloop- bestendig. Wie wil er nu niet ontwaken in een kamer die uitkijkt over de flinke tuin? Dit vogelpara dijs heeft onder andere twee kindvriendelijke vijvers, een kruidentuin, een kastanje-, hazelnoten-, peren-, appel en kiwiboom. Een goed op brengende druif staat precies tegen de juiste plek voor de bezonning, aan de zuidzijde van het huis. Authentieke elementen De woning is in landelijke stijl gebouwd en heeft naast de woonkamer een aangebouwd gedeelte dat dienst doet als zitkamer. Door de bijzondere aaneenschakeling van de ruimtes blijft het geheel over zichtelijk, speels en ruimtelijk. Authentieke elementen zoals de haarden zijn nog terug te vinden in de woon- en eetka mer. Zowel vanuit de keuken als de zitkamer kijk je uit over de prachtige tuin. leder moment van de dag kun je genieten van de zon op een van de vijf terrassen. Brigitte beaamt dat ze het hier heerlijk hebben maar ver heugt zich ook op de nieuwe woning: "Ons nieuwe huis wordt klimaatneutraal en aan de binnenkant helemaal van hout. De schetsen liggen er en we zijn druk bezig met de in vulling van de verdere plan nen. We hebben ideeën ge noeg waar het gaat om het plaatsen van zonnepanelen en het nemen van isolerende maatregellen. Heerlijk, zo'n uitdaging. En dat dan van ons samen..." jaar zijn er trends op groengebied te ontdekken. Op tuin lied, maar ook binnenshuis. Vo<igjaarzagje veel mosmu- in tuinen verschijnen en de pannenkoekplant verscheen er op de vensterbank. Nieuw voor 2017 is dat er geen spel- els zijn. Het hoeft allemaal niet perfect, maar mag lekker 'ineel, apart, samengeraapt en dwars zijn. Als jij het maar Maak eens een minibosje op in een grote schaal, met hoge re planten als bomen en lage re als struiken. Leg een paadje van potscherven en plaats eventueel een beeldje. Ge bruik buitenmuren voor verti cale tuinen en hang lampen peertjes met kleine vetplantjes erin voor het raam. Al zijn er geen spelregels, er zijn na tuurlijk wel trends op de sign-gebied. Op MijnTuin.org is te lezen wat er is gesigna leerd door organisaties als Tuinbranche Nederland, Bran chevereniging VHG en Mooi- watplantendoen. Deze orga nisaties zien drie grote designtrends, namelijk de ge- emancipeerde, de energieke en de harmonieuze tuin. In een geëmancipeerde tuin heeft alles gelijke waarde. Er zijn geen blikvangers en ze bieden een rustige, evenwich tige sfeer waar je je prettig bij voelt met planten als flox (Phlox), beuk (Fagus) en klim op (Hedera). De energieke tuin bevat energieke planten die de gezondheid bevorderen. Er passen planten in als duizend knoop (Persicaria) en vuurpijl (Kniphofia). Krachtige vormen zorgen voor een sportieve knipoog. De harmonieuze tuin prikkelt alle zintuigen en be vat geurende, mooie en aaiba re planten als de salie (Salvia), blauwe regen (Wisteria) en gestreept siergras. Duurzaamheid Duurzaamheid staat nog nog steeds voorop. Zo is het be langrijk dat tuinen bijdragen aan de biodiversiteit. Een trendy tuin biedt een plek voor vogels, bijen, vlinders en insecten. Grof gestapelde ste nen, oud hout en speciaal daarvoor gemaakte insecten hotels met diverse natuurlijke materialen. Tussen poreus hout, holle stengels en gesta pelde dakpannen voelen in secten zich thuis en zorgen als dank voor de bevruchting van planten. Zelf ben ik erg gecharmeerd van de prairietuinen die je her en der ziet verschijnen. Prach tig, zo'n tuin met grashalmen in allerlei kleuren. Het is net of Tussen poreus hout en gestapelde dakpannen voelen insecten zich thuis. Foto: PR de natuur een aquarel vormt, van wolken wuivend gras in zachte kleuren. Je legt een prairietuin in een keer aan met siergrassen, en laat hem verder met rust. Op internet kunt u ideeën opdoen om uw tuin net wat mooier of wat spannender te maken. Handige sites zijn www.tuinen.nl en www.wonenwonen.nl. MIDDELBURG - De Vereni ging van Eigenaren van de Touwbaan in het Maisbaai- gebied is gestart om de ap partementen duurzamer te maken. Onlangs werden 88 zonnepanelen officieel in gebruik genomen. Dit is de eerste stap van de VvE in het Maisbaaigebied die als doel heeft gesteld de twee complexen met 51 apparte menten duurzaam te ma ken. De opgewekte stroom is bestemd voor de collec tieve energievoorziening van liften, hydrofoorpom- pen,i20 LED armaturen, ventilatoren en deurdram mers. VlISSINGEN - Er treedt steeds meer een driedeling opt in de woningmarkt. De grote (studenten)steden hebben last van overver hitting en een teruglopend aanbod. Dan zijn er gedeel ten in met name het oos ten van het land waar de markt erg achterblijft en Zeeland zit bij de derde ca tegorie, daar enigszins tus senin. - Terwijl star ters in Vlissingen het steeds moeilijker krijgen om een betaalbare woning te vin den, lijken doorstromers juist te profiteren van de aantrekkende woning markt. Landelijke cijfers uit de Hypotheek Index van De Hypotheker tonen aan dat het aantal verstrekte hypo theken aan doorstromers met maar liefst 26 procent is gestegen ten opzichte van een jaar geleden. Het aantal hypotheken dat door starters is gesloten, is daarentegen met 17 pro cent gedaald. Ook in Vlis singen lijkt de doorstromer de markt te domineren, terwijl starters hier nauwe lijks een voet tussen de deur krijgen. VLISSINGEN - Vier op de tien mensen gebruiken hun moderne, zuinige wasmachine niet op de meest zuinige manier. Dat kost ze per wasbeurt veel meer stroom dan nodig is, tot bijna de helft meer. Dat blijkt uit onderzoek van voorlichtingsorganisatie Milieu Centraal. Het blijkt dat de eco-knop de grote onbekende is. Bij gewone katoenwasjes (40 graden) gebruikt bijna de helft van de mensen de besparende eco-knop niet. Landelijk wonen in de parkwijk van Vlissingen, op loopafstand van de Boulevard. Dat kan aan de Constantijn Huygenslaan 22. Een warme inkijk bij familie Anthonise. Foto: Conny den Heijer

de Faam | 2017 | | pagina 19