Openbare slachterij aan de Seisweg water, i specialist Zacht water... Comfort uit de kraan! liillliilllUM tnjotj voateri Goes T 085 3030961 www.water-specialist.nl 13 WOENSDAG 8 FEBRUARI 2017 Middelburgse Luiken 1939; Het Middelburgs gemeentebestuur slaagt erin mede werking te krijgen van het Fonds voor Werkverruiming als besloten wordt tot de bouw van een openbaar slachthuis. Op 4 oktober besluit de gemeenteraad tot de bouw van een openbaar slachthuis. Arnemuiden is tegen. De werkzaamhe den zijn inmiddels begonnen. Zeker als men beseft dat Ne derland op de drempel van een wereldoorlog staat. MIDDELBURG - In het jaar boek van de gemeente Mid delburg van 1939 lees ik: "Het is te wenschen, dat deze laatste geen verdere moeilijkheden met zich zullen brengen en het slachthuis binnen een norma len tijd in gebruik zal kunnen worden genomen. Hiermede zal aan de bestaande toestand op slachthygiënisch gebied een einde zijn gekomen.'" De ge meente hoopt dan ook dat Ar nemuiden zich alsnog zal aan sluiten bij het nieuwe slachthuis, omdat anders de slagers in het dorp in een uit zonderingspositie dreigen te komen. Ook wordt bekend ge maakt dat de Centrale slacht plaats in Middelburg in ver band met de voorgenomen verbouwing van de Rijks Hoogerburgerschool, ge doemd is te verdwijnen. 1940. De vee- en vleeskeu ringsdienst merkt op dat de bouw van het openbaar slachthuis vordert dankzij de snelle manier waarop leve ringscontracten zijn afgeslo ten. In 1946 publiceert de gemeen te een overzicht van activitei ten tijdens de bezettingsjaren. De geplande opening vindt in 1941 in besloten kring plaats. Bij deze gelegenheid bieden Middelburgse slagers een elektrische klok aan voor het slachthuis. De verdere afbouw van het complex wordt 'met 'VOOR DE DUIT SERS BLEEF DE BESTEMMING VERBORGEN' grote spoed voortgezet, zodat op 16 maart 1942 de eerste twee varkens in het slachthuis kon den worden geslacht.' Ook draaien voorkoelhuis, koelhuis en koelinstallatie die maand op proef. De Nederlandse Zui- velcentrale krijgt toestemming om noodrantsoenen voor ei gen bevolking in het koelhuis Het slachthuis aan de Seisweg op 2 mei 1989. Foto: Harry Christiaanse op te slaan. "Voorde Duitsers is steeds de bestemming van dit vet, verborgen gebleven." De Duitsers huren wel enkele koelcellen en cellen in het pekelhuis maar krijgen het niet voor elkaar om in de stal len van het slachthuis paarden van de artillerie en verder manschappen op het slacht huisterrein onder te brengen. Het slachthuis maakt in haar eerste jaar zelfs winst wat ver oorzaakt wordt door de komst van "een z.g. weermachtsslager die vanuit Vlissingen zich in Middelburg vestigt." In datzelf de jaar, 1943, bezoekt een aan tal Duitse officieren onaange kondigd het slachthuis. Zij willen graag "de slachtingen en worstmakerij voor de duitse weermacht zelf ter hand ne men. Het slachthuis is naar hun mening, uitermate geschikt en kan zonodig, daarvoor verder worden ingericht." Volgende week deel 2. Elke dag genieten wij weer van de voordelen van onze waterontharder. Thee b koffie smaken beter, de bloemen staan effectief 1 week langer. De schone was voelt zachter aan en een douche neem je met plezier, met als voordeel dat je minder shampoo en douchegel kan gebruiken. Ons zoontje kwam terug van school en zei; het water thuis smaakt veel lekkerder dan op school.) Onze conclusie; goede investering waar je elke dag van geniet!! Met goede service van de Waterspecialist. Top! We hébben sinds september 2015 een WS XS waterontharder van de Waterspecialist en zijn er zeer tevreden over. De voorlichting aan huis en het plaatsen is correct verlopen. Het apparaat heeft alleen maar voordelen zoals geen kalk, minder zeep gebruik, zacht voor haar en huid. We hebben onze vrienden aangeboden hier te douchen. Ze waren zo tevreden dat ze er ook een hebben aangeschaft. Nadelen: geen! Fam. L.P. van der Gouwe - Rilland Fam. Maljaars - Aagtekerke

de Faam | 2017 | | pagina 13