1 r -Ir Het woord aan raadslid Ed de Graaf: NS-DIENSTregeling? 'Bewonerstijd' gemeente en politie in Arnemuiden Raadsvergadering in stadskantoor Evaluatie Middelburg Winterstad Werkzaamheden vervanging Noordpoortbrug Laat uw afval niet vastvriezen Op de hoogte blijven van besluiten in uw buurt? Zaaltje huren? www.makelpunt-walcheren.nl MIDDEL BURG GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Bezoekadres: Internet: www.middelburg.nl Kanaalweg 3 Twitter: @Gem_Middelburg 4337 PA Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Postadres: Openingstijden stadskantoor: Postbus 6000 Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur 4330 LA Middelburg Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Zoals u wellicht ook geconsta teerd heeft bestaat er per 11 december een nieuwe NS- dienstregeling. De verande ringen zijn ingrijpend, zodanig dat zij hebben geleid tot de nodige politieke consternatie. Gedeputeerde Van der Maas bepleit, naast een kortere reistijd, tevens inzet van extra intercity- treinen tijdens spitsuren, alsook het terugdraaien van de opge doekte directe treinverbinding met Schiphol. Afgezien van het feit of de NS-directie gevoelig is voor de Zeeuwse wensen, is het mij een volkomen raadsel waarom er voorbij wordt gegaan aan het volgende: De tot 3 minuten teruggebrachte overstaptijd voor treinreizigers vanuit Zwolle/ Noord-Brabant richting Bergen op Zoom/Zeeland staat ieder half uur garant voor krankzinnige taferelen op perron Roosendaal. Als een kudde opgejaagd wild draven de reizigers over het perron van de ene naar de andere trein over een afstand van enkele honder den meters. De problemen zijn niet te overzien indien iemand in deze mensenmassa ten val komt. Oudere mensen of mensen die slecht ter been zijn kunnen hun aansluiting sowieso vergeten. Kortom: een reizigeronwaardige vertoning! Tijdens de komende raadsverga dering maandagavond 30 januari dient de LPM daarom een motie in met het verzoek aan het college er bij de NS-directie op aan te dringen de overstaptijd te verrui men. U bent van harte welkom! Ed de Graaf, raadslid Lokale Partij Middelburg www.lokalepartijmiddelburg.nl Komende data: Donderdag 9 februari Vrijdag 10 maart 16.00-17.00 uur 11.00-12.00 uur OFFICIËLE PUBLICATIES Kennisgeving verlengde beslistermijn Klein Vlaanderen 97 Deze publicaties vindt u terug op www. overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middel burg' of op adres. Dinsdag 24 januari vond voor Arnemuiden de primeur plaats van een gezamenlijk spreekuur van gemeente en politie. Tijdens 'Bewonerstijd' kunnen inwoners vragen stellen aan de wijkmanager en de wijkagent. Het spreekuur wordt maandelijks op verschillende tijdstippen gehouden. Dinsdag 24 januari vond de eerste bijeenkomst plaats. Bewoners kunnen bij de politiebus voor de Emté aan de Clasinastraat terecht met vragen, klachten, suggesties of complimenten over hun wijk. Het spreekuur komt voort uit de samenwerking van gemeente en politie met bewoners om de leefomgeving op het fysieke en sociale gebied te verbeteren en de betrokkenheid van inwoners bij de leefomgeving te vergroten. Gemeente en politie trekken regelmatig samen op in de wijken. Zo worden er bijvoorbeeld in het kader van de inbraakpreventie en verkeersveiligheid samen acties georganiseerd. Een soortgelijk overleg vindt maandelijks plaats in Middelburg-Zuid. Aangevraagde omgevingsvergunningen Calandweg 62 (Arnemuiden), Damplein 21 Jan van Hoofkwartier 24, Lange Noord straat 37, Oude Rijksweg 104 (Nieuw- en Sint Joosland), Park Veldzigt 75 en Tuindorp 24 (Arnemuiden) Verleende omgevingsvergunningen Calandweg 3 (Arnemuiden), Duke Elling- tonstraat 49, Heerlijkheidsweg 13, Seispark 2A en Seisstraat f/Seisdam 2 De gemeenteraad komt op maandag 30 januari om 19.30 uur bijeen. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen. Op de agenda staat onder meer vaststelling van het plan van aanpak 'On onis Walcheren op Koers', de herstructurering winkelcentrum Dauwenda- ele en de eindrapportage verkenning afvalinzameling in het kader van de heroriëntatie gemeentelijke taken. De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeen teraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Vergadering live volgen en naluisteren Wilt u de vergaderingen van de Middelburgse gemeenteraad en commis sies live volgen of later naluisteren? Op http://middelburg.raadsinformatie.nl verschijnt tijdens de raadsver gadering automatisch een link die gedurende de gehele vergadering zichtbaar blijft. Later kunt u de vergadering terugluisteren. Van 30 november tot en met 15 januari was Middelburg omgetoverd in Middelburg Winterstad. Inmiddels is de winterstadperiode ten einde. De samenwerkende organisaties gaan binnenkort deze editie evalueren en samen de plannen voor 2017 bespreken. Hiervoor horen we graag de mening van iedereen die Winterstad heeft bezocht. Wat vond u van Middelburg Winterstad? Wat vond u leuk en wat kan beter? Vul nu de enquête in op www.middelburg.nl/winterstad. Maandag 6 februari start aannemersbedrijf Van der Straaten met de vervanging van de Noord poortbrug. Het gaat om het opbreken van de verharding, het slo pen van bestaande brugdek en landhoofden (deels), het vernieuwen van de landhoofden en het brugdek en tot slot het herstellen van de bestrating en asfalt- werkzaamheden. Er komt een tijdelijke brugconstructie voor fietsers en voetgangers. Het overige verkeer wordt omgeleid. De werkzaamheden duren naar verwachting tot begin mei. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Verhelst van Van der Straaten, tel. (06)11 61 65 21. In de winterperiode krijgt de gemeente regelmatig klachten dat de (GFT) container niet is geleegd. Oorzaak is dan meestal dat het afval vastge vroren zit, zodat de container niet of nauwelijks geleegd kan worden. Dit komt vooral voor bij het GFT-afval. Hier is geen pasklare oplossing voor. Er zijn een aantal maatregelen, die u kunt nemen om het vastvrie zen zoveel mogelijk te beperken: Afval niet te vast aanstampen Leg een krant of stuk karton op de bodem van de container Indien mogelijk, zet de container de in schuur of garage In verband met bezuinigingen publiceert de gemeente niet meer alle bekendmakingen volledig in de Faam. Via 'Over uw buurt" kunt u op de hoogte blijven van ontwikkelingen in uw buurt. Inschrijven voor de service kan via www.overuwbuurt.overheid.nl. Vervolgens maakt u op basis van uw postcode een profiel aan. U kunt instellen van welke overheidsinstantie u de bekendmakingen wilt ontvangen en ook geeft u hier het soort bekendmakingen (bijvoorbeeld bestemmingsplan of vergunningaanvragen) dat u wilt ontvangen aan.

de Faam | 2017 | | pagina 9