Programmeren en coderen leren op een speelse manier Film: een kind kan de was doen Deltaband kampioen Onda zoekt een dirigent Nieuwe stek kringloop Actie bij de Wereldwinkel Alle kleding voor de helft Gooi die heupen los Liefdeshaiku's gebundeld Wijkagent op de koffie Workshop over poëzie Parkinson Café Zeeland MIDDELBURG - Elly Hilgers, coördinator van ZIGZAG: "We hebben 54 basisscholen op Walcheren en Noord-Beve land aangeschreven. Ons doel is innovatie en vernieuwende initiatieven in Zeeland te sti muleren en aan te jagen. Ba sisschoolleerlingen kunnen zich opgeven voor zo'n Coder- Dojo middag waar zij leren programmeren en coderen. Deze middag is bestemd voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. Op een speelse manier wordt geleerd om program ma's te maken, apps te ont wikkelen en websites en games te maken." CoderDojo is een non-profit wereldwijd initiatief. In ons land staat het nog in de kinderschoenen. Maar als het aan ZIGZAG ligt werkt het mee aan de bevor dering van de Zeeuwse eco nomie. Hilgers: "Voor toekomstige economische ontwikkelingen in Zeeland is het belangrijk dat bij jonge kinderen interesse in de ict-sector wordt gestimu leerd." SMZ Training en Sup port waarmee nauw wordt samengewerkt hield al derge lijke middagen op kleine schaal in Middelburg. Bij suc- 'IK HEB NA DE LESSEN AL EEN WEBSITE EN EEN SPEL GEMAAKT' ces wil de stichting op langere termijn dit evenement in Zee land uitbreiden, zoals in de regio Goes en Zeeuws.-Vlaan- deren. Max Romijn (12), leer ling brugklas Nehalennia, be zocht al vier keer een CoderDojo in zijn woonplaats Middelburg: "Maar zaterdag ben ik ook weer van de partij. Ik vind het leuk en vooral heel leerzaam. Ik heb door die ken nis al een eigen website en een spel Minecraft gemaakt. Wat ik wil worden? Ik denk iets van architect of zo!" Hil gers: "Misschien zijn deze kin deren de toekomstige onder nemers van de provincie. Wij hebben geen commerciële banden en geven als stichting subsidie aan dit soort doel stellingen. We werken samen met SMZ Training en Support. Op de locatie DOK41 kunnen we zo'n 75 kinderen op de Co- derDojodag plaatsen." Kinderen kunnen zich voor de middag gratis aanmelden via c0de4kids.eventbrite.nl. Locatie Dok 41, Edisonweg4i Vlissingen. VLISSINGEN - Drumfanfare Showorkest Deltaband uit Vlissingen is afgelopen zater dag in Waalwijk Nederlands Kampioen geworden. De pre sentatie in de hoogste afde ling met de mars 'HMS Queen Elizabeth'.werd beloond met met 90,33 punten. De burge meester van Vlissingen, Bas van den Tillaar, was getuige van deze prestatie en heeft de muzikanten gefeliciteerd met het resultaat. RITTHEM - Muziekvereniging Onda uit Ritthem zoekt een nieuwe dirigent.De wekelijk se repetitieavond is op don derdag van 19.30 tot 21.30 uur. Belangstellenden kunnen contact opnemen met het se cretariaat via 0118 - 464566 of per email ondaritthem@zeel- andnet.nl. MIDDELBURG - Deze week opent Terre des Hommes Mid delburg haar nieuwe winkel op Achter de Houttuinen. Deze organisatie draait volledig op vrijwilligers en zamelt geld in voor hulp aan kinderen in uit buitingssituaties. PREMIERE OP 'T VIERSCHIP IN ARNEMUIDEN Op Archipelschool 't Vierschip was de première van de animatiefilm die kinderen enthousiast moet maken voor schoonmaken. Foto: Pr - Kinderen het belang bijbrengen van hygiëne en schoonmaken: dat is de insteek van een op vallend project van Gom. Op 17 januari is op basisschool 't Vierschip in Arnemuiden een interactieve animatiefilm in première gegaan die kinde ren enthousiast moet maken voor schoonmaakwerk. In de film speelt het bekende ka rakter Claire de hoofdrol, die de schoolkinderen kennen van takenkaarten in de klas lokalen. "De inzet van een animatie film past binnen het concept 1-2-3-Schoon dat Gom Schoonhouden heeft ont wikkeld voor basisscholen", zegt productmanager Linda van der Hoeven. "Met het concept 1-2-3-Schoon bege leiden we schoolbesturen om hun schoonmaakbudget optimaal in te zetten. En met de Claire-film laten wij onze betrokkenheid zien op het gebied van opvoeding, hygi ene en gedragsbeïnvloeding. De film creëert bewustwor ding bij de leerlingen en be trekt ze op leuke wijze bij het samen werken aan een schonere school." Op 17 januari is de film in première gegaan in de groe pen 3 en 4 van 't Vierschip in Arnemuiden. De première was feestelijk aangekleed met onder meer een rode lo per, kinderchampagne en ballonnen. Wendy, schoon- houdmedewerker van Gom: "Ik vond het ontzettend leuk hoe de kinderen reageerden. Bij het bekijken van mijn schoonmaakkar ontdekte één van de leerlingen mijn blauwe schoonmaakhand- schoenen en wilde deze uit proberen. Toen wilden in eens alle kinderen handschoenen aan!" Hans Keijmel, directeur van 't Vierschip: "Leuk dat onze school is uitgekozen voor de première! Het is goed om het belang van schoon weer even op scherp te zetten. De Claire-film is een erg leuk middel hiervoor." VLISSINGEN - De Wereldwin kel Middelburg heeft deze maand een sympathieke win kelactie. Klanten die een Fair- trade Food Product kopen, maken kans op een pakket ter waarde van 40,00 euro. De ac tie loopt t/m 6 februari. OOSTKAPELLE - Vanaf maan dag 23 januari is er een grote verbouwingsopruiming bij het Winkeltje van Woord en Daad aan de Dorpsstraat 25 in Oostkapelle. Alle tweede hands kleding en curiosa gaat nu weg voor de helft van de prijs. De opbrengst is voor vei lig drinkwater op scholen in Haïti. De winkel is open van maandag- tot en met zater dagochtend en op woensdag middag. VLISSINGEN - Dansschool Salsa Para Siempre start nieu we lessen in de Blauwe zaal van de VCB Lammerenburg aan de Zuidbeekseweg 16 in Vlissingen. De cursus omvat 15 lessen van anderhalf uur voor totaal 40 euro. Donderdag 26 januari om 20.00 uur is er een gratis proefles en gelegenheid tot inschrijven. Aanmelden voor de proefles is niet nodig. www.salsaparasiempre.nl. MIDDELBURG - Dichter en tekstschrijver Lonne van Liere presenteert op vrijdag 27 ja nuari om 16.30 uur een bijzon dere bundel met liefdeshai ku's in boekhandel de Drvkkery in Middelburg. In Zeg het met een roos zijn 101 door Lonne van Liere gemaak te haiku's opgenomen. Om te lezen, uit te knippen en weg te geven. Voor prille en rijpere liefdes en alles daartussenin. Een haiku is een van origine Japans gedichtje zonder rijm dat uit 3 regels bestaat. Na de presentatie en uitreiking van het eerste exemplaar wordt een drankje geserveerd. De bundel is te koop voor 9,90. Lonne van Liere signeert haar boeken na afloop van de pre sentatie. MIDDELBURG - Op vrijdag 27 januari komt de wijkagent in Het Koffiehuis. Omwonenden zijn welkom voor een kop kof fie of met een vraag of opmer king voor de wijkagent. Van 9.30 uur tot 11.30 uur staan de deuren open op het adres Oosterscheldestraat 1 in Mid delburg. VLISSINGEN - In Ter Reede aan de Vredehoflaan in Vlis singen is een poëzie-work- shop voor 55-plussers. Deel nemers maken kennis met de wondere wereld van de poë zie en ontdekken de sonnet, haiku, elfje, rondeel en lime rick. De workshop is dinsdag3i januari van 13.30 tot 15.30 uur. Info en aanmelden bij Ans Leek via 0118 641767 of bij Ter Reede 0118-448448. MIDDELBURG - Iedere laatste donderdag van de maand is in Grand Café Buitenrust aan de Buitenruststraat 221 in Mid delburg het gratis toegankelij ke Parkinson Café Zeeland om mensen met de Ziekte van Parkinson, hun partner en/of mantelzorger bijeen te bren gen in een sfeervolle ambian ce. Het cafe wordt georgani seerd door een werkgroep bestaande uit patiënten en zorgprofessionals en wordt ondersteund door vrijwilli gers. De middag is van 13.30 tot 16.30 uur. Info: www.pcafe- zeeland.nl of 0113-234729. Impressie van een CoderDojodag in Middelburg. Max Romijn (12) staat helemaal rechts (staand) op de foto. Foto R. Romijn

de Faam | 2017 | | pagina 15