In Zeeland willen we toch ook wel anderen helpen? Muziek in de Poproute Zeeland Refinery breidt uit met reactor Zo kun j'e alles horen Nieuwe Monuta 13 WOENSDAG 25 JANUARI 2017 BEDRIJVIGHEID "i" w Er zit nu eindelijk muziek in de Poproute! DP Wonen Barendrecht ontwikkelt in de nieuw bouwwijk Mortiere Middelburg 23 eengezinswoningen, waarvan 13 huurwoningen en 10 koopwoningen. De eerste paal is op 18 januari geslagen. Oplevering derde kwartaal 2017. De bouwlocatie in Mortiere, is het gedeelte gelegen aan de Poproute. De te bouwen woningen zijn eengezinswoningen die in drie blokken worden gebouwd. Hierdoor is er volop keuze tussen verschillende hoek- en tussenwoningen. MIDDELBURG - De huizen zijn allemaal uitgevoerd met een tuingerichte woonkamer en een keuken aan de voorzijde. Op de verdieping bevinden zich drie ruime slaapkamers, de tweede verdieping is be reikbaar met een vaste trap en biedt eventueel ruimte aan een vierde slaapkamer. Per ceelsoppervlaktes variëren, met het kleinste perceel vanaf 170012De inhoud van de wo ningen varieert tussen 428013 - 45om3. Verhuur van de wo ningen vindt plaats in de vrije sector, dit houdt in dat ieder een die interesse heeft in aan merking komt zonder dat er een systeem van loting plaats vindt of dat er op basis van een puntensysteem wordt ge werkt. Huurprijzen vanaf €895,- per maand. Koopsom vanaf €205.000,- Vrij op Naam. De woningen worden compleet met badkamer en keuken opgeleverd. Een be langrijk aspecten is energie zuinigheid. De eerste paal van dit project is geslagen door de wethouders Chr. Dekker en ir. J.J. Aalberts van de gemeente Middelburg. De bouw wordt uitgevoerd door Aannemings bedrijf Fraanje uit Lewedorp. NIEUWDORP - Olieraffinade rij Zeeland Refinery zal in 2020 de hydrocracker, de hoofdeen heid van de raffinaderij, uit breiden. Een beslissing voor deze belangrijke investering is recent door de aandeelhou ders van de raffinaderij, olie maatschappijen Total en Lu- koil, genomen. Met deze uitbreiding, een extra reactor die naast de twee bestaande reactoren wordt gebouwd, wordt het productieproces ef ficiënter en flexibeler en ver minderen de productiekosten. FLBURG-AII Ears Hoor- zorg, zelfstandig audiciens be drijf met een vestiging in Mid delburg aan de Lange Delft, houdt deze week tot en met 28 januari demonstratiedagen waarbij zij u willen laten erva ren wat de nieuwste hoorop- lossingen voor een verschil kunnen maken. Lyric, 's werelds meest on zichtbare en unieke hoorop- lossing kan 24/7 in het oor blijven zitten. Het biedt moge lijkheden tegen tinnitus (oor- suizen) en u kunt er mee sla pen, douchen en sporten. Het toestel wordt met behulp van een microscoop heel diep (op 4 millimeter van het trommel vlies) in het oor geplaatst. Omdat het hoortoestel zo diep in het oor geplaatst is geeft het een zeer natuurlijk geluid en kan er optimaal gebruik gemaakt worden van de ana tomie van het oor om gelui den goed te verwerken. Het toestel blijft 2 tot 3 maanden zitten en wordt dan weer ver vangen. Zo heeft u dag en nacht de voordelen van opti maal horen en niemand ziet het zitten. Ook Phonak's eerste oplaad bare hoortoestel, de Audéo Belong-serie, is nieuw op de markt. Belangstellenden zijn deze week welkom voor ad vies. www.allearshoorzorg.nl - Walcheren is een uitvaartonderneming rijker: vanaf januari ver zorgt Adrienne Klein-Zou- tendijk uitvaarten in Mid delburg, Veere en Vlissingen onder de naam Monuta Adrienne Klein. De in Veere woonachtige Adrienne is geen onbeken de in het uitvaartvak: Ze werkte de afgelopen vijf jaar al voor Monuta als ma nager uitvaartzorg voor de regio Zeeland. Naast haar leidinggevende taken is ze ook altijd betrokken geble ven bij het verzorgen van de uitvaarten. Adrienne is getrouwd met de predikant van Veere en Gapinge, Ger- rit Klein. Samen hebben ze drie kinderen. Zelfstandige bv Monuta Adrienne Klein is een bijzondere samenwer king tussen uitvaartorgani satie Monuta en Adrienne. Adrienne heeft door mid del van een medewerkers- participatie aandelen ge kocht van Monuta op Walcheren. Een unieke kans, vindt Adrienne: "Deze participatie geeft mij de vrijheid om lokaal te on dernemen en mijn visie op uitvaartzorg uit te dragen. Meer informatie via www. monutaadrienneklein.nl. Het blijft stil in Zeeland In de eerste week van dit jaar is de stichting vol enthousias me begonnen met het werven van vrijwilligers. Hun oproepje werd massaal gedeeld op Fa- cebook en de aanmeldingen stromen binnen. Behalve uit Zeeland. Daar blijft het stil. "Het is heel frappant", vertelt Lilianne van Doorne van de Stichting Bevordering Huis dierenwelzijn. "Limburg loopt ook iets achter, maar in Zeel- Soms heeft iemand tijdelijk hulp nodig bij de verzorging van de kat. and hebben we nog bijna nie- Foto: PR 'Wat Nu?' is een landelijk pro ject van de Stichting Bevorde ring Huisdierenwelzijn. Deze organisatie zet zich in voor minima met een huisdier, bij voorbeeld wanneer ze plotse ling te maken krijgen met hoge dierenartskosten. Het project 'Wat Nu?' is een aan vulling op deze hulpverlening. De Stichting Bevordering Huisdierenwelzijn krijgt regel matig aanvragen binnen van mensen die bijvoorbeeld net herstellend zijn van een ope ratie of door ziekte tijdelijk hulp nodig hebben bij het uit laten van een hond of ver schonen van de kattenbak. Mensen die geen geld hebben om professionele hulp te vra gen, maar het wel heel fijn vinden wanneer iemand in ei gen omgeving tijdelijk onder steuning geeft in de zorg voor hun huisdier. Om ook deze mensen een handje te helpen, is dit nieuwe project opge start. mand. Als we nu bijvoorbeeld in Zaandam een hulpvraag krijgen, kan ik per wijk zo drie mensen opgegeven. Het lijkt wel of er een grote grens staat bij Zeeland. Hoe komt dat nou?" vraagt Lilianne zich af. Op de redactie wijten we het aan toeval, want 'ons Zeeu wen' zijn echt niet te beroerd om de hond van die mevrouw uit de straat uit te laten of even een kattenbak te ver schonen. Ziet u dat zitten en wilt u ook op de vrijwilligers- lijst komen? U kunt zich van daag nog aanmelden. Of u gelijk ingezet wordt, is moei lijk te voorspellen. "Het kan natuurlijk zijn dat wij de vrij williger niet direct benaderen, maar dat is dan puur omdat in dat postcodegebied op dat moment geen vraag voor acu te steun is. Omdat wij lande lijk actief zijn, weten wij nooit uit welke omgeving en wan neer zo'n hulpvraag komt", legt Lilianne uit. "Daarom ver vaardigen wij een landelijke lijst met vrijwilligers die inci denteel, als er net in hun buurt vraag is om hulp, willen steunen. Natuurlijk als dat voor de vrijwilliger op dat mo ment goed uitkomt. Het is vol ledig vrijblijvend. Wij kunnen alleen aanmeldingen voor steun accepteren van volwas senen (boven 18 jaar) en ze moeten een aansprakelijk heidsverzekering hebben. Wij bemiddelen als extra service aan mensen met een kleine beurs het contact tussen de zorgvrager en de tijdelijke vrij williger. Dit doen we helemaal gratis. Het is ook echt onze in steek dat alles met een geslo ten beurs gaat. Of de hulpvra ger later als bedankje een doosje Merci of een bloemetje geeft, laten we natuurlijk he lemaal vrij. Ook wanneer mensen in de gelegenheid zijn om tijdelijk een huisdier thuis op te vangen, horen we dat graag. Wilt u op de vrijwilli- gerslijst komen? Meld u aan via het aanmeldingsformulier op de website: WE ZIJN ER OM ELKAAR TE HELPEN Lilianne van Doorne hoopt dat niet alleen vrijwilligers zich aanmelden, maar roept ook mensen die hulp nodig hebben op om te reageren via www.huisdierenwelzijn.nl of 06-12 66 06 54. "Vraag om hulp", moedigt ze aan. "We zijn er om elkaar te helpen." Wat Nuf heeft als doel om vrijwilligers te werven die het leuk vinden om te helpen met de verzorging van huisdieren, zoals het uitlaten van de hond, als het baasje dat zelf even niet kan. FOTO: Rachel van Westen

de Faam | 2017 | | pagina 13