LaDress komt naar Badhotel DUURZAAM EN AANGENAAM Brief aan een Zeeuw Een themamiddag over erfrecht Een welverdiende verwendag Er zijn maar weinig mensen die je zomaar voor het hoofd zal stoten door over de bewolking te beginnen 8 WOENSDAG 18 JANUARI 2017 Beste meneer Buys Ballot, Afgelopen week hoorde ik op de radio B dat we het als Nederlanders het meest Jr over het weer praten. Komt omdat het f een lekker veilig onderwerp is, want we j/ hebben er allemaal mee te maken. Daarbij zijn er weinig mensen die je zo maar voor het hoofd zal stoten door over de bewolking te beginnen - ik heb nog nooit ruzie gekregen door 'toevallig ken ik iemand die aan bewolking is overleden!' Het is nu dus wetenschappelijk onderbouwd: dat moet u als meteoro loog toch goed doen. Verder bleek ook dat mensen die het juist meer over het weer hebben, juist vaak ongelukkiger zijn. De precieze oorzaak daar voor werd niet gegeven - wellicht omdat je dan ironisch genoeg de veiligheid van over het weer praten juist teniet doet - maar vond het toch wonderlijk. Het weer valt daarmee gelijk in de categorie koetjes.-en-kalfjes, ook omdat iedereen er een me ning (lees: ouwewijvenverhalen) over heeft. Donderdag hoorde ik bijvoorbeeld van een colle ga op mijn bijrijdersstoel: 'Dat is echt een sneeuwlucht'. Ik zag vooral wolken. Gek genoeg staan ook de nieuwsmedia vol van weer-gerelateerde zaken. Naast het normale weerbe richt, berichten over codes geel en oranje, ongelukken op de A58 door het weer, pech in Middelburg, moeilijkheden bij Zierikzee, hoog water bij Vlissingen. We nemen zelfs al een voorschot op aankomend weer, door berichten te plaat sen over de plannen over ho tels bij Westduin en het ver vangen van strandcontainers. Deze krant valt er - totaal on- schuldig - ook ten prooi aan, net als ik in deze column. Omdat het zo veilig is? Wel licht. Maar soms is makkelijk ook wel lekker. Deze column kon je bijvoorbeeld prima skippen tot deze laatste zin: 'Weertje, hè?' DOMBURG - Op 20 januari van 13.00 tot 21.00 uur komt LaDress, met haar rondreizende pop up concept LaDress Boutique, naar Badhotel Domburg, ledereen is van harte welkom in de Boutique. Elke vrouw is heimelijk op zoek naar dat ene jurkje, dat dag en nacht gedragen kan worden. Meer informatie via www.ladress.com. COLUMN VLISSINGEN - De Afdeling FNV Walcheren verzorgt op dinsdag 31 januari een thema middag met als Onderwerp Erfrecht. Alle FNV Seniorenle- den uit Walcheren worden in week 3 hiervoor uitgenodigd en in verband met de te ver wachten grote toeloop dient men zich op te geven vóór 25 januari. De middag wordt ge houden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk 7 in Middel burg. De inloop is om 13.30 uur en om 14.00 uur wordt een uur uitleg gegeven door oud-notaris Mr. A J Sauer. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen aan de notaris. Neem voor meer in formatie en opgave contact op via toutenhoof@zeelandnet. nl of telefoonnummer 571520. VROUWENPOLDER - Op 7 fe bruari is in Vrouwenpolder een verwendag voor mensen die kanker hebben, hebben gehad of herstellende zijn. Deze dag begint om 10.00 uur en eindigt om 16.00 uur. Er zijn verschillende onderdelen waarvoor ingeschreven kan worden zoals voetreflexmas sage, stoelmassage, schoon heidsbehandeling, pedicure, rugmassage, yöga en medita tie. De therapeuten en mede werkers zetten zich belange loos in. Aanmelden bij Salon Mieke, Pelgrimstraat 5 Vrou wenpolder. Aanmelden via 0118 - 592336, 06-12707143 of via info@ontspanoingenher- stel.nl. Fraai, comfortabel en slim. Voor nu en later. ALKU kunststof kozijnen zijn energiebesparend, onderhoudsvriendelijk en verkrijgbaar in vele kleuren, stijlen en structuren. Aangenaam duurzaam dus. Maak gebruik van het ALKU adviesteam voor specialistisch advies. Helemaal op maat. ALKU Ontdekkingscentrum Middelburg Klarinetweg 5 www.alku.nl Duurzame geveltoepaeslngen

de Faam | 2017 | | pagina 8