Provincie voert Wet natuurbescherming uit Werk commissaris van de Koning uitgelicht in Jaarverslag 2016 Zeeland JAAR VER SLAG 2016 3rovinciewerk IQ O 1 1 "7 Informatierubriek van Geïnteresseerd in het laatste nieuws? j Publicaties en bekendmakingen vindt U I I de Provincie Zeeland. Kijk dan op www.zeeland.nl u op www.zeeland.nl/provinciaalblad Wilt u een activiteit, plan of project uitvoeren waarbij u in aanraking komt met bomen, beschermde plant- en diersoorten en Natura 2000-gebieden? Dan krijgt u te maken met de Wet natuurbescherming. Deze Wet wordt per 1 januari 2017 uitgevoerd door de Provincie. De bescherming van planten, dieren en hun leefgebieden is niet nieuw. Dit werd voorheen geregeld in de Natuurbeschermingswet 1998, de Flora- - en Faunawet en de Boswet. De Wet natuurbescherming vervangt deze wetten en regelt ook dat de uitvoering ervan bijna volledig bij de Provincie ligt en niet meer bij het Rijk. Wanneer u buiten aan het werk gaat, bijvoorbeeld om een terrein in te richten of een waterloop aan te leggen, dan kan dit effecten hebben op aanwezige natuur. Mogelijk heeft u dan voor de werkzaamheden een ontheffing of vergunning nodig volgens de Wet natuurbescherming. Dit is bijvoorbeeld het geval wanneer u een bestaand gebóuw gaat slopen of renoveren waarin vogels of vleermuizen hun verblijfplaats hebben. Deze verblijfplaatsen zijn beschermd en u kunt dus niet zomaar aan de slag. Om snel en makkelijk te weten of u voor een activiteit iets moet regelen, kunt u gebruik maken van de checklists die door de Provincie zijn ontwikkeld. Als na het invullen van de checklists niet meteen duidelijk is of uw activiteit invloed heeft op natuur dan.is het nodig om een natuurtoets uit te laten voeren. In een natuurtoets wordt uw situatie goed in beeld gebracht en wordt passend advies gegeven. Het kan zijn dat er maatregelen worden voorgeschreven waarmee u rekening moet houden bij uw activiteit om schade aan natuur te voorkomen. Voor veel ruimtelijke ingrepen heeft u ook een omgevingsvergunning nodig van uw gemeente. Als u een omgevingsvergunning bij de gemeente aanvraagt, wordt deze aanvraag, net zoals voorheen, getoetst op het onderdeel natuur. U kunt bij de Provincie ook een aparte ontheffing of vergunning voor natuur aanvragen. Meer over de Wet natuurbescherming en de checklists vindt u op www.zeeland.nl/natuur-en-landschap/ wet-natuurbescherming. Han Polman: "Vrijheid is niet vanzelf sprekend gebleken en we hebben daarin met elkaar een verantwoordelijkheid. Ook als het gaat om mensen op de vlucht voor oorlog en geweld. De uitreiking van de Roosevelt Four Freedoms Awards in mei in Middelburg onderstreepte daarbij de fundamentele waarden van vrijheid en democratie. We hebben in septem ber ook de vrijheid gevierd. Samen met U kunt het jaarverslag lezen via www.jaarverslagcvdkzeeland.nl. Welke persoon of organisatie verdient volgens jou een Four Freedoms Award? In 2018 worden de Four Freedoms Awards weer in Middelburg uitgereikt aan personen of organisaties die zich sterk hebben gemaakt voor de Four Freedoms van Franklin Delano Roosevelt. Han Polman, voorzitter van de Roosevelt Foundation en commissaris van de Koning in Zeeland, roept iedereen op om een voordracht voor een Four Freedoms Award te doen. Op 6 januari 2017 was het 76 jaar geleden dat President Franklin Delano Roosevelt zijn Four Freedoms speech uitsprak voor het Amerikaanse Congres. Roosevelt's Four Freedoms zijn tot op de dag van vandaag nog actueel. Kijk voor meer informatie over de voordracht, voorwaarden en selectieprocedure van laureaten op www.fourfreedoms.nl/nl/awards/ voordracht-en-selectie.htm. Aannemer Tractaatweg bekend Er is een aannemer bekend voor de verdubbeling van de Tractaatweg: Boskalis Nederland. De voorbereidende werkzaamheden starten vanaf februari 2017. De weg wordt in het voorjaar van 2019 opgeleyerd. Pas tegen de zomer 2017 zullen de grotere werkzaamheden starten. Dit kan verkeershinder geven. Gedeputeerde Harry van der Maas: "Ik ben erg blij met de verbreding van de Tractaatweg. In 2019 zijn dan over'de gehele N62 2x2 rijstroken aangelegd. Dat is goed voor de doorstroming en goed voor de veiligheid." De Tractaatweg is 10 kilometer lang en verbindt Terneuzen met de Belgische grens bij Zelzate. De weg wordt twee keer twee rijstroken waar u maximaal 100 km/u mag rijden. Er komt een middenberm tussen de rijbanen met een geleiderail. Om het verkeer vlot te laten doorrijden, gaat de Tractaatweg over de drie bestaande kruisingen heen met drie nieuw te bouwen viaducten. De verkeerslichten komen op drie plekken te vervallen. Meer informatie vindt u op www.tractaatweg.nl of volg de Tractaatweg via Facebook en Twitter. Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de Provincie Zeeland op 13 januari 2016 presenteerde commissaris van de Koning Han Polman zijn jaarverslag. Dit jaarverslag staat in het teken van vrijheid. vrijwilligers, een groot aantal instellingen, fondsen, overheden en bedrijven hebben we, de week voor Prinsjesdag, Zeeland op de kaart gezet tijdens het Prinsjesfestival in Den Haag. Met verbinding en daadkracht kunnen we samen het verschil maken." Overzicht werkzaamheden Het jaarverslag geeft een overzicht van de werkzaamheden van Han Polman gedu rende het afgelopen jaar. Hij staat daarbij stil bij taken die voortvloeien uit zijn voorzitterschap van Provinciale Staten en van het college van Gedeputeerde Staten, maar hij blikt ook terug op de uitreiking van de Four Freedoms Awards, burge meesterszaken, Koninklijke bezoeken en hij laat u meekijken in zijn agenda. Zeeuwse scholieren kunnen komende jaren weer rekenen op Cultuureducatie Eind 2016 ondertekende gedeputeerde Ben de Reu (Cultuur) het convenant cultuur 2017-2020 op het ministerie van Onderwijs Cultuur en Wetenschap samen met minister Jet Bussemaker (Onderwijs). Met dit convenant zetten we in op het stimuleren van een doorgaande leerlijn cultuureducatie voor alle scholieren in Zeeland, dus van primair onderwijs tot en met hoger en universitair onderwijs. Gedeputeerde Ben de Reu: "Zoals we het in Zeeland belangrijk vinden om goede autowegen en fietspaden te hebben, zo vinden we het ook belangrijk dat er een goede culturele infrastructuur is voor jong en oud." Met hulp van de Provincie kunnen Zeeuwse culturele instellingen en de regionale centra voor cultuureducatie scholen actief uitdagen en helpen om cultuureducatie een vaste plek binnen het onderwijs te geven. Ben de Reu: "Ik vind het belangrijk dat Zeeuwse jongeren op jonge leeftijd leren over en van cultuur op een manier die aansluit bij de beleefwereld van de jongeren. Dit gebeurt bijvoorbeeld tijdens de Kinderkunstweek. Cultuur is meer dan het bezoeken van een museum." Meer lezen over cultuureducatie? Kijk dan op www.zeetand.nl/cultuur/cultuureducatie. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Eddy Westveer voor DNA Beeldbank Laat Zeeland Zien, Provincie Zeeland. Reageren op deze uitgave van Provinciewede? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 10 11Of schrijf naar Postbus 60016330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6.6331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 8 februari 2017. Provinciewerk leest u ook via: http://www.zeeland.nl/publicaties-en-bekendmakingen/provinciewerk Provincie

de Faam | 2017 | | pagina 14