Nieuwjaarsreceptie in stadhuis Gemeentelijke balies later open Gemeente haalt kerstbomen op Op de hoogte blijven van besluiten in uw buurt? Rioolwerkzaamheden Statenlaan Gladheidbestrijding in Middelburg MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Zaterdag 14 januari houdt het gemeentebestuur van Middel burg zijn nieuwjaarsreceptie in het stadhuis aan de Markt. U bent vanaf 16.00 uur van harte welkom. De receptie duurt tot 18.00 uur. Toespraken Rond 17.00 uur leest stadsdichter Karei Leeftink zijn nieuwste gedicht voor, aansluitend houdt burgemeester Harald Bergmann zijn nieuwjaarstoespraak. De voorzitter van Stichting M800, Frank Bijleveld, zal ook een korte toespraak houden. Informatiemarkt M800 Dit jaar heeft Middelburg 800 jaar stadsrechten. Een belangrijk moment uit onze geschiedenis, dat we zeker niet ongemerkt voorbij willen laten gaan. Er vinden het hele jaar door diverse activiteiten en evenementen plaats. Vanaf 15.00 uur bent u van harte welkom op de informatiemarkt over Middelburg 800. Leden van de Stichting M800 informeren u graag over de plannen voor dit jubileumjaar. Op maandag 9 januari gaan de gemeentelijke balies in het stadskantoor open om 10.00 uur. Vanaf dat tijdstip is de gemeente ook weer telefonisch bereikbaar. Van maandag 9 januari tot en met vrijdag 13 januari haalt de gemeente tegelijkertijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met de afvalcontainer voor 07.30 uur 's morgens buitenzetten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aanbieden. De pot en de versiering eerst verwijderen. OFFICIËLE PUBLICATIES DEZE WEEK Aangevraagde omgevingsvergunningen Ampèreweg, Golsteinseweg en Nieuwstraat Verleende omgevingsvergunningen Ampèreweg en Hoge Stelle Verlengde beslistermijnen Kanaalweg (Arnemuiden) en Arnesteinweg Verleende omgevingsvergunning (uitgebreide procedure) Schoutstraat Deze publicaties vindt u terug op www. overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Mid delburg' of op adres. Hoogbouw Bij de hoogbouw wordt de kerstboom ingezameld op de dag dat de mini-containers bij u in de wijk worden geleegd. Graag uw kerstboom die dag aan de openbare weg aanbieden. Binnenstad en Maisbaaigebied In de binnenstad en het Maisbaaigebied wordt alleen WIJZIGINGSPLAN 'MORTIERE FASE 5A' VASTGESTELD Burgemeester en wethouders van Middel burg maken op grond van het bepaalde in artikel 3.9a van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, bekend dat zij bij besluit van 6 december 2016 het wijzi gingsplan 'Mortiere fase 5A' ongewijzigd hebben vastgesteld. Het plangebied heeft betrekking op een gedeelte van de wijk Mortiere. Het gebied is aan de oostzijde van de wijk gelegen en wordt grofweg begrenst door de golf baan en de Duke Ellingtonstraat. Het doel van dit wijzigingsplan is het scheppen van In verband met bezuinigingen publiceren we niet meer alle bekendmakingen volledig in de Faam. Via 'Over uw buurt' kunt u op de hoogte blijven van ontwikkelingen in uw buurt. De e-mailservice of app 'Over uw buurt' biedt de mogelijkheid om berichten bij u in de buurt of de hele gemeente digitaal te ontvangen. Het gaat om berichten over vergunningen, plannen en voorschriften van overheidsinstanties zoals gemeenten, provincies en waterschappen. Aanmelden Inschrijven voor de service kan via www.overuwbuurt.overheid.nl. Vervolgens maakt u op basis van uw postcode een profiel aan. U kunt instellen van welke overheidsinstantie u de bekendmakingen wilt ontvangen en ook geeft u hier het soort bekendmakingen (bijvoorbeeld bestemmingsplan of vergunningaanvragen) dat u wilt ontvangen aan. Op 9 januari start aannemingsbedrijf Van der Straaten in opdracht van de gemeente Middelburg met de werkzaamheden voor het leggen van een schoonwaterriool, en het vernieuwen van het vuilwaterriool en het herstraten van de Statenlaan. De werkzaamheden zullen indien het weer het toelaat eind april 2017 zijn afgerond. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Gabriëlse van de afdeling Ingenieursbureau, tel. (0118) 67 53 33. huisvuil opgehaald door middel van ondergrondse afvalcontainers. De kerstbomen worden op vrijdag 6 januari opgehaald. De kerstbomen moeten voor 07.30 uur worden aangeboden. Edelstenenbuurt In de Edelstenenbuurt worden de bomen opgehaald op donderdag 12 januari. een planologisch - juridisch kader voor de wijziging van het bouwvlak van drie percelen. Ter inzage Genoemd besluit en het vastgestelde wijzigingsplan liggen vanaf 5 januari 2017 gedurende zes weken (tot en met 15 februari 2017) voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Het besluit en het wijzigingsplan zijn tevens digitaal in te zien op onze website www.middelburg.nl onder 'wonen en verbouwen'/bestemmingsplannen/plan- nen in procedure/Mortiere 5A. Daarnaast is het wijzigingsplan raadpleegbaar via de Igndelijke website www.ruimfelijkeplan- nen.nl onder plancode NL.IMRO.0687. Gemeente Middelburg is dag en nacht paraat om gladheid te bestrijden. Om sneeuw en ijzel zo goed mogelijk te bestrijden is een plan opgesteld waarin staat waar en hoe gestrooid gaat worden. De gemeente zorgt voor de algemene gladheidbestrijding van de meeste wegen en fiets- en voetpaden. Hoe graag we het ook zouden willen, de gemeente kan niet overal tegelijk strooien of schuiven. Inwoners, winkeliers en bedrijven kunnen natuurlijk zelf ook het een en ander doen: bijvoorbeeld hun eigen stoep sneeuw- en ijsvrij houden. Strooizout is verkrijgbaar in de winkel. De strooiroute kun u bekijken op www.middelburg.nl/gladheidbestrijding. Ook kan sommige overlast worden voorkomen. Als er vorst wordt verwacht is het niet verstandig om op straat de auto te wassen. Dan komt er water op straat te liggen dat na bevriezing voor gevaarlijke situaties kan zorgen. Voorkom vastvriezen van afval Om te voorkomen dat het gft- en restafval in uw container vastvriest, kunt u het beste krantenpapier of zaagsel onderin de container doen. Stamp het afval niet aan. Zorg ervoor dat er geen nat afval in de container gaat, laat het desnoods eerst uitlekken. Eventueel kunt u op de inzameldag het afval losmaken, maar doe dit voorzichtig. Door de vorst is uw container kwetsbaarder dan anders. Zet uw container uit de wind of in een schuur. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG 8PWMORF5A-VG01. Gedurende de genoemde termijn kan een belanghebbende beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Beroep kan alleen worden ingesteld door de belanghebbende die omtrent het onlwerpwijzigingsplan tijdig zijn zienswijze kenbaar heeft gemaakt, alsmede de belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze bij het college kenbaar te maken. Het wijzigingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor genoem de beroepstermijn tenzij bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlo pige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruimtelijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het wij zigingsplan pas in werking nadat op het verzoek is beslist. GEMEENTE

de Faam | 2017 | | pagina 9