Ontdek je en word wie talent je bent! nu iuujuu.csujQlcheren.nl iuis! ""N Open Dogen Het Goese Lyceum is een gebeleken betrouwbare brug naar de toekomst ii 31 WOENSDAG 4 JANUARI 2017 g 4, Goes g 4, Goes Ie wereld f cswtoorop P tooroptalentcollege www.cswalcheren.nl/locaties/csw-toorop CSUU Bestevaêr 13 februari 15.30 uur - 20.00 uur) CSUU Toorop Talent College 21 februari (15.30 uur - 20.00 uur) CSUU Van de Perre 22 februari 15.00 uur - 20.30 uur) Vernieuuuend en Vertrouwd Vrijeschoolonderwijs, talentklassen, sportklas, econasium, mavo XL, havo XL, veilig, persoonlijk, eigentijds, Talent Specials, TTO, grootste gymnasium van Zeeland Volg ons op social media Dit schooljaar is CSW Toorop gestart met de vernieuwde VMBO-opleiding in Middelburg. Onderbouw en bovenbouw vormen samen het Toorop Talent College, gehuisvest in het schoolgebouw aan de Generaal Eisenhowerlaan. Dit gebouw beschikt over uitstekende beroepsgerichte faciliteiten op het gebied van techniek en dienstverlening. Toorop Talent College is een compacte VMBOrSchool waar iedere leerling zich gekend voelt en van onderwijs op maat verzekerd kan zijn. In het Toorop Talent College werken leerlingen vierjaar lang in een veilige en vertrouwde omgeving aan het ontdekken en ontwikkelen van hun talenten en het uitbouwen van startvaardigheden voor doorstroom naar een passende opleiding in het MBO. Talentcollege Het onderwijsaanbod is, naar de laatste landelijke onderwijsontwikkelingen. volledig vernieuwd, Voor de brugklassers zijn er zes talentklassen. De Kunstklas, de Kookklas, de Media Gamemaker klas, de Natuurklas, de Styling Performance klas en de Techniekklas. Na de Talentklassen in de onderbouw kiezen de leerlingen uit een aanbod van diverse talentroutes Naast een doorlopende Techniekroute zijn er talentroutes Mensen, ICT, Ondernemen en Sport Veiligheid. Ook kan de leerling kiezen voor een brede route, waarbij hij/zij zich in verschillende talentroutes kan oriënteren. Op deze manier wordt de VMBO-leerling op maat bediend in het ontdekken en ontwikkelen van zijn/haar talenten en het ontwikkelen van de voor het MBO vereiste algemene beroepsvaardigheden. Leerpleinen Voor de vakken Nederlands, Engels en Wiskunde op leerpleinen maken daar gebruik van een Studieplanner. Deze manier van werken biedt de leerlingen veel begeleiding, structuur en de mogelijkheid een eigen planning en leerstijl in de uitvoering van de schooltaken te ontwikkelen. Het schoolwerk wordt grotendeels op school gedaan, zodat de leerlingen genoeg tijd vrij houden voor sport, bijbaan en/of andere interesses. Meer weten? Kom langs op de voorlichtingsavonden op donderdag 19 januari, maandag 23 januari en woensdag 25 januari op CSW Van de Perre aan de Griffioenstraat 17. Tijdens de Open Dag op dinsdag 21 februari 2017 kunt in het schoolgebouw aan de Generaal Eisenhowerlaan uitgebreid de sfeer komen proeven en u laten voorlichten over het vernieuwd Toorop Talent College. CSW Toorop Talent College Generaal Eisenhowerlaan 2514333 BP Middelburg E infb@cswalcheren.nl T 0118-652100 CSUU Bestevaêr mavo, vmbo-bk, havo en vrijeschoolonderwijs Het Goese Lyceum, onderdeel van scholengroep Pontes, is een brede scholengemeenschap met een locatie voor vmbo basis kader aan de weg en een locatie voor vmbo GT, havo, vwo e gymnasium in het nieuwe gebouw aan de Oran- jeweg in Goes. CSUU Van de Perre voor mavo, havo, vuio: atheneum, gymnasium en TTO I CSUU Toorop Talent College I voor vmbo-bk GOES Het Goese Lyceum werkt in de brugklas met dakpanklassen. Dat betekent dat vmbo GT en havo of havo en vwo in het eerste jaar ge combineerd kunnen worden, zodat er pas aan het eind van de brugklas wordt bepaald op welk niveau de opleiding wordt voortgezet. Zo pro beert de school het beste uit de leerlingen te halen. "We vinden het ook erg belangrijk dat de kinde ren zich veilig voelen op onze school", vertelt rector Carin Biesterbosch-Gunst. "In enquêtes die wij houden onder de leerlingen wordt dit gevoel van veiligheid en het gekend worden be vestigd. Daarnaast vinden wij het belangrijk dat kinderen onderwijs krijgen dat aansluit bij hun 'Heeft u al ervaren wat onze leerlingen kunnen?' talenten en interesses. Wij zijn daarom trots op onze afdelingen waarin dit kan worden vormge geven. Kinderen kunnen kiezen voor Kunst Cultuur, havo - en vwo-leerlingen kunnen kie zen voor het Technasium en op het vwo geven we ook tweetalig onderwijs." Deze maand start het Goese Lyceum met de ju niorklas. Meerbegaafde leerlingen van groep 8, die een uitdaging kunnen gebruiken, kunnen tot aan de meivakantie, elke woensdagmorgen een apart programma volgen. Dit programma start met de Facet- en Nobegoscholen en komend schooljaar wordt deze mogelijkheid ook open gesteld voor leerlingen van andere basisscholen. Beroepsgerichte profielen (vmbo) Leerlingen van het vmbo kunnen, naast de bre de opleiding, ook kiezen voor de smalle be roepsgerichte profielen, zoals bijvoorbeeld bou wen, horeca en sport en welzijn. Het Goese Lyceum is hiermee uniek in deze regio. In de onderbouw kunnen kinderen via een apart pro gramma 'snuffelen' aan de verschillende moge lijkheden. In het derdejaar kiezen ze hun rich ting. Het onderwijs op het Goese Lyceum is beteke nisvol. Een voorbeeld hiervan is restaurant LAB14 aan de Bergweg, waar leerlingen op dinsdag een diner bereiden en serveren en op woensdag een lunch. Heeft u al geboekt en ervaren wat onze leerlingen al kunnen? Pontes Het Goese Lyceum Oranjeweg 90/Bergweg 14 Goes T: 0113-216971 E: infb@pontes.nl W: www.pontes.nl Mede mogelijk door Pontes Scholengroep

de Faam | 2017 | | pagina 31