Ga naar pzc.nl Ostrea Lyceum: Ruimte voor elk talent! mi Ruimte voor elk talent, daar voel je je thuis! êf - 30 WOENSDAG 4 JANUARI 2017 indacht VQnr en cultuur Sportklassen op alle afdelingen Informatieavonden Informatie voor je ouders en jij volgt alvast een paar echte Ostrea-lessen! Je kiest (met je ouders) voor de infor matieavond van de opleiding waarvoor je verwacht een advies te krijgen. Extra informatiemiddag Is je basisschooladvies anders dan je had verwacht, dan kun je op deze mid dag nog alle informatie krijgen ove opleiding waarvoor je een advies hebt gekregen. Aan de 's-Heer Elsdorpweg kun je deze middag alles te weten ko men over de beroepsgerichte leerweg, aan de Fruitlaan alles over de mavo en de havo en aan de Bergweg over het atheneum en het gymnasium. 16januari 19.00_uur informatieavond mavo - Fruitlaan 3. Goes 17 januari 19.00 uur informatieavond havo Fruitlaan 3, Goes 24 januari 19.00 uur informatieavond vwo [atheneum/gymnasium) Bergweg 4, Goes 25 januari 19.00 uur informatieavond basis- en kaderberoepsgerichte leerweg extra informatiemiddag voor alle opleidingen 's-Heer Elsdorpweg 4, Goes 'S-Heer Elsdorpweg 4, Goes Fruitlaan 3, Goes Bergweg 4, Goes ostrea lyceum Aanmelden voor de informatieavonden kan via www.ostrealyceum.nl. Bellen kan natuurlijk ook: 0113 21 20 20 Op het Ostrea Lyceum in Goes is ruimte voor elk talent. Naast de vakken die iedere leerling van een afdeling volgt, is er veel aandacht voor individuele interesses. Op het Ostrea Lyceum krijgen leerlingen op iedere afdeling de kans om zich te specialiseren en te ontwikkeien in vakken of richtingen die zij interessant vinden. "Iedere leerling is anders, we willen hen daarvoor de ruimte te geven, zodat zij zich op hun eigen manier kunnen ontwikkelen. We kiezen dus bewust voor een rijk aanbod, aansluitend op de behoefte van de leerlingen," aldus Jos Brand, rector van het Ostrea Lyceum. De sportklassen van het Ostrea Lyceum zijn al jaren een begrip in de regio. Leerlingen die zich hiervoor aanmelden, krijgen in de onderbouw per week twee uur extra sport. Tijdens de uren van de sportklas is er aandacht voor sporten zoals roeien, zwemmen, mountainbiken en tennis. Leerlingen die sportief zijn en hun leidinggevende en organiserende kwaliteiten verder willen uitbouwen, kunnen hier ook in de bovenbouw mee verder. Talige leerlingen kunnen op het vwo kiezen voor extra lessen Engels. Leerlingen die deze extra lessen volgen, kunnen vanaf klas 2 deelnemen aan Cambridge-examens. Op de mavo en de havo kunnen leerlingen Anglia-certificaten behalen. De behaalde Anglia- en Cambridge-certificaten zijn internationaal erkend en een mooie aanvulling op het diploma en cv van de leerlingen. Behalve Engels, Frans en Duits wordt op de havo- en vwo-afdeling van het Ostrea Lyceum ook nog de wereldtaal Spaans aangeboden. Latijn en Grieks zijn onderdeel van de gymnasiumopleiding. Leerlingen van het atheneum krijgen echter ook de mogelijkheid om alleen de klassieke taal Latijn te volgen. Leerlingen die creatief of muzikaal zijn, kunnen op het Ostrea Lyceum hun hart ophalen. Naast de modules en keuzevakken op dit gebied, zijn er evenementen waar alle leerlingen aan deel kunnen nemen. Het Ostrea Lyceum organiseert jaarlijks het Ostrea Stage Event in theater De Mythe, waarbij leerlingen hun kwaliteiten tonen op gebied van dans, muziek, toneel en presentatie. Iedere brugklasser neemt bovendien deel aan de Brugklasshow en op verschillende momenten zijn er Open Podia in de aula van de school. De havo van het Ostrea is de eerste Zeeuwse Business School. In deze opleiding wordt dus extra aandacht besteed aan economische vakken. Op alle afdelingen zijn diverse modules in dit vakgebied die leerlingen op weg helpen naar een beroep of opleiding in de economische richting. Op de havo worden meerdere vakken met elkaar gecombineerd binnen het vak Natuur, Leven en Technologie. Theorie wordt gekoppeld aan praktijkopdrachten, waarbij ook verschillende vaardigheden zoals samenwerken.en presenteren aan bod komen. Naast de basislessen informatica, kunnen leerlingen die geïnteresseerd zijn in ICT op alle afdelingen modules volgen, waarmee zij certificaten kunnen behalen. •j het aanbod van het Ostrea Lyceum? Kom dan na of bezoek de website: www.ostrealyceum.nl. r de informatieavonden jatoO- Altijd het laatste nieuws uit jouw regio en de rest van de wereld

de Faam | 2017 | | pagina 30