Bjizondere foto van een uitzonderlijk moment tube Studio A58 VINTERSPORT Pad naar verzetsheld John Merk vernoemd WKÊKtÊ Zaterdag 7 Jan. Zondag 8 Jan 10:00-17:00 11:00-16:00 U kunt met betalen! |153B!BS2553iS!EE!!3Hi Goes - Middelburg Tel: 0113-270860 - 0118-270860 SPOPT POINT de I Bie 1 Tel: 0118-744017 10 WOENSDAG 4 JANUARI 2017 Familie Merk: "Als kinderen zijn wij trots op dit eerbetoon aan onze vader. We hopen dat wandelaars even stilstaan bij het verzet." Middelburg Tel: 0118-625440 als eerste in Nederland. MIDDELBURG - Geboortefo tografie is in landen als Aus tralië en de Verenigde Staten al meer bekend en sinds en kelejaren verspreidt dit prach tige fenomeen zich als een olievlek in Nederland en Bel gië. Een geboortefotogrpaf brengt de geboorte van een baby op een integere, sfeer volle wijze in beeld. "Waarom wel een fotograaf inhuren als je gaat trouwen maar niet als je kindje wordt geboren? Dat moment is veelal een van de mooiste gebeurtenissen van je leven en daar ontbreken dan (bekwame) foto's van. De aangesloten fotografen van Geboortefotografen.com zijn er om deze indrukwekkende belevenis voor eeuwig vast te Een geboortefotograaf brengt de geboorte van een baby op een integere, sfeervolle wijze in beeld. Foto: Marry Fermont/Fermont Fotografie leggen", legt Marry uit. De vrouwen werken allen zelfstandig als geboortefoto graaf in Nederland en België, maar vormen ook een hechte groep collega's die elkaar steunt en als back-up voor el kaar fungeert. Op de nieuwe website vinden niet alleen aanstaande ouders alle infor matie over geboortefotografie en de aangesloten geboorte fotografen, ook zorgverleners en geboortefotografen kun nen hier terecht voor alle be nodigde informatie. Zo wor den met ziekenhuizen in Nederland en België samen werkingscontracten afgeslo ten en kunnen geboortefoto grafen zich bij de beroepsvereniging aanmel den, mits zij aan de criteria voldoen. "De afgelopen weken was er veel aandacht in de media voor onze vereniging en ons beroep. Zo waren wij te zien bij 'Het Perfecte Plaatje' op RTL4 en in Editie NL. In 2017 zal Geboortefotografen.com onder andere aanwezig zijn op de Negen Maanden Beurs." MIDDELBURG - Op 30 de cember hebben de kinderen van John Merk; Irma, Carel, Yvonne en Helen, een 'nieuw' pad in Middelburg bewan deld: het J. Merkpad gelegen in de verzetsbuurt van de wijk Prooijenspark. John Merk was actief als één van de verzets strijders in de Walcherse ver zetsgroep 'Van Beest'. Als fo tograaf ontwikkelde en drukte hij spionagefoto's af. Hij maakte uittreksels/lijsten van Duitse stellingen en dijken zo dat de verzetslieden hun ob servaties daarop konden mar keren. Later bleken deze punten cruciaal te zijn voor de RAF, de Engelse luchtmacht, om doelgerichte bombarde menten te kunnen uitvoeren en Walcheren onder water te zetten om de vijand terug te dringen. Het betrof een van zijn laatste opdrachten want op 11 augustus 1942 werd hij opgepakt. "Maps, verbrand de foto's, verberg alle negatieven. Ik ben verraden, ze hebben me opgewacht en ze zullen ko men zoeken. Vertel moeder dat ik niet huis kom." Dat was het laatste gesprek met zijn zus Maps, het thuisfront, voordat hij werd overgebracht naar het 'Oranjehotel' in Scheveningen, op 12 augustus 1942. Hierna volgden vele hel se treintransporten naar vele verschillende, verschrikkelijke concentratiekampen, waaron der Natzweiler en Dachau. Zijn drijfveer: ik moet dit over leven, ik moet vertellen wat er hier gebeurt". Op 29 april 1945 werd hij, samen met zijn vrienden, bevrijd in Dachau/ Allach.

de Faam | 2017 | | pagina 10