r Verwijderen en afsluiten afvalbakken Aangepaste openingstijden in december Gratis parkeren rond feestdagen Gemeente haalt kerstbomen op Regels jaarwisseling gemeente Middelburg Maak uw woning klaar voor de toekomst Wijzigingen ophalen huisvuil en bij GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Om vernieling van afvalbakken door vuurwerk in de parken en de binnenstad rond de feestdagen te voorkomen wordt een gedeelte verwijderd of afgesloten. De afvalbakken in de parken zijn verwijderd. In de week van 2 januari worden deze weer teruggeplaatst. De afvalbakken in de winkelcentra worden vrijdag 30 december afgesloten of weggehaald. Op maandag 2 januari worden deze weer opengezet of teruggeplaatst. De afvalbakken in de binnenstad worden op zaterdag 31 december afgesloten en worden op maandag 2 januari weer opengezet. Op plaatsen waar afvalbakken veel worden gebruikt, blijven er een aantal open staan. Indien nodig worden deze extra geleegd. Afsluiting ondergrondse kunststof afvalcontainers Om vuurwerkvandalisme te voorkomen sluit gemeente Middelburg de ondergrondse containers voor kunststofafval af van zaterdag 31 december 15.30 uur tot maandag 2 januari 11.00 uur. De ondergrondse afvalcontainers voor het restafval en de kunststof afvalcontainers die te openen zijn met een sleutelhanger blijven voor de gebruikers geopend. De gemeentelijke balies in het stadskantoor zijn op gesloten op maandag 26 december (tweede kerstdag). Op maandag 9 januari gaan de gemeentelijke balies open om 10.00 uur. Vanaf vrijdag 23 december tot en met 2 januari is parkeren gratis in het centrum. Ook kan in dezelfde periode gratis gebruik gemaakt worden van de parkeergarages. Vanaf dinsdag 3 januari is het weer betaald parkeren in Middelburg. Van maandag 9 januari tot en met vrijdag 13 januari haalt de gemeente tegelijkertijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met de afvalcontainer voor 07.30 uur 's morgens buitenzetten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aanbieden. De pot en de versiering eerst verwijderen. Hoogbouw Bij de hoogbouw wordt de kerstboom ingezameld op de dag dat de mini- containers bij u in de wijk worden geleegd. Graag uw kerstboom die dag aan de openbare weg aanbieden. Binnenstad en Maisbaaigebied In de binnenstad en het Maisbaaigebied wordt alleen huisvuil opgehaald door middel van ondergrondse afvalcontainers. De kerstbomen worden op vrijdag 6 januari opgehaald. De kerstbomen moeten voor 07.30 uur worden aangeboden. Edelstenenbuurt In de Edelstenenbuurt worden de bomen opgehaald op donderdag 12 januari. De jaarwisseling moet een feest zijn, waarbij overlast tot een minimum wordt beperkt. Vernielingen van andermans eigendom en die van de gemeente accepteren we niet. Hieronder vindt u een overzicht van de belangrijkste regelgeving rondom oud en nieuw in de gemeente Middelburg. Naast deze regels verzoekt de gemeente iedereen nadrukkelijk om de eigen vuurwerkresten en andere rommel op te ruimen, het liefst zo snel mogelijk. Vuurwerk Vuurwerk mag verkocht worden op 29, 30 en 31 december 2016 aan personen van 16 jaar en ouder. Vuurwerk mag worden afgestoken op 31 december vanaf 18.00 uur tot 1 januari 02.00 uur 's nachts. Na de materiele schade vorig jaar, heeft het college van burgemeester en wethouders besloten de Vlasmarkt aan te wijzen als vuurwerkvrije zone. Dit betekent dat er in dit gebied ook tijdens de jaarwisseling geen vuurwerk mag worden afstoken. Vuurwerk hoort bij de jaarwisseling. Helaas vallen er ook elk jaar ernstig gewonden en soms zelfs doden te betreuren door vuurwerk. Vaak doordat niet iedereen verantwoordelijk omgaat met vuurwerk of doordat het vuurwerk illegaal en daardoor onveilig is. Het zware knalvuurwerk veroorzaakt het meeste letsel en de meeste schade en overlast. De politie treedt hier daarom streng tegenop. Weet of vermoedt u dat er ergens illegaal vuurwerk is opgeslagen of wordt verhandeld? Meld dit dan bij de politie via 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Handen af van onze helpers Het OM eist in strafzaken die oud en nieuw gerelateerd zijn hogere straffen dan anders. Al helemaal als het gaat om geweld tegen mensen met een publieke taak. Strafbare feiten zoals belediging of mishandeling van bijvoorbeeld politie, brandweer of ambulancepersoneel worden extra zwaar aangepakt. Het OM wil daarmee het signaal afgeven dat geweld tijdens de jaarwisseling niet wordt getolereerd. Horeca In de nacht van zaterdag 31 december op zondag 1 januari mogen alle bedrijven in de gemeente Middelburg open blijven tot 06.00 uur. Dit geldt overigens niet voor de zogenaamde paracommerciële horecabedrijven (instellingen die op enigerlei wijze worden gesubsidieerd en buiten hun doelstellingen om horecadiensten verlenen aan het publiek zoals sportkantines, sociaal-culturele instellingen, e.d.). De avond van 31 december is aangewezen als collectieve festiviteit. Dat betekent dat voorschriften van het Activiteitenbesluit met betrekking tot geluid- en trillinghinder in de nacht van 31 december op 1 januari tot 02.00 uur niet gelden voor de bedrijven in de gemeente Middelburg. Voor het feest Hometown op de Markt is vergunning verleend tot 04.00 uur muziek in de tent te draaien. Brommer rijden Volgens de landelijke verkeerswetgeving is het niet toegestaan om op een brommer zonder uitlaat te rijden. Binnen de gemeente Middelburg wordt in Arnemuiden op 31 december vanaf zonsopgang het rijden op een brommer zonder uitlaat gedoogd. In de rest van de gemeente Middelburg is dit niet toegestaan. Daarnaast wordt binnen de gemeente Middelburg in Arnemuiden op 31 december te hard rijden op een brommer of scooter op een deel van de Steigerweg gedoogd. Deze locatie is aangewezen als terrein waar de politie niet zal optreden tegen snelheidsovertredingen. Uiteraard mag er geen gevaar voor anderen ontstaan en blijft het dragen van een helm bij het besturen van een brommer of scooter verplicht. Rijden is op eigen risico. Zondagsrust Oud en nieuw valt dit jaar op zaterdag en zondag. Er zijn mensen die vanuit hun geloofsovertuiging de zondagsrust respecteren. Wij verzoek u namens hen hier rekening mee te houden. Vragen? Voor vragen of opmerkingen, kan contact worden opgenomen met het cluster openbare orde en veiligheid van de gemeente Middelburg, bereikbaar via telefoonnummer (0118) 67 54 35. U kunt hier ook terecht voor meldingen over het bezit van illegaal vuurwerk. De gemeente Middelburg wil graag dat u comfortabel, veilig en met plezier in uw huidige woning kunt blijven wonen, ook als u een dagje ouder wordt of te maken krijgt met gezondheidsproblemen. De nieuwe Blijverslening is voor u bedoeld als u een eigenaar-bewoner bent van 55 jaar of ouder, met een zorgvraag die een aanpassing van de woning vereist of als u uw woning levensloopbestendig wilt maken. U kunt in aanmerking komen voor een lening als uw woning minimaal 1 jaar oud is en een actuele WOZ waarde heeft die niet hoger is dan 300.000. Er zijn allerlei redenen om te verbouwen. Misschien wilt u op termijn beneden kunnen slapen of wilt u er zeker van zijn dat u niet valt in uw badkamer. Ook de integratie van domotica, dat zijn elektronische toepassingen in de woning, is tegenwoordig een reden om uw huis eens grondig aan te pakken. Tegen een gunstige rente en voorwaarden kunt een lening afsluiten voor aanpassingen in uw woning. Meer informatie of een lening aanvragen U kunt de lening aanvragen met een aanvraagformulier van de SVn. Deze kunt u gedurende de werkweek dagelijks ophalen van 09.00 tot 16.30 bij de vakbalie op het stadskantoor. Wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met Harry Siebelink van de afdeling Ruimtelijk Beleid via h.siebelink@middelburg.nl of (0118) 67 57 57. Foto: Aart van Belzen Het huisvuil van maandag 26 december (tweede kerstdag) wordt twee dagen eerder, op zaterdag 24 december opgehaald. Wij vragen u het huisvuil vóór 08.00 aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afvalkalender en op de website van de gemeente Middelburg: Inwoners/Afval/Ophaaldagen huisvuil.

de Faam | 2016 | | pagina 9