Zaaltje huren? Het woord aan raadslid Petroesjka Sterk Parkeervergunning en ontheffing blauwe zone 2017 De Adviesraad Sociaal Domein zoekt nieuwe leden Vacature afdeling Bedrijfsvoering www.makelpunt-walcheren.nl INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Hoe groter een samenwerkingsverband, hoe groter het risico op oneindige overleggen, bureaucratie en onoverzichtelijkheid. Onze fractie is er geen voorstander van, het zet de gekozen volksvertegenwoordigers in de gemeenteraad op afstand. Recentste voorbeeld is het samenwerkingsproject Porthos. Om de zorg dichter bij de inwoners te brengen is de gemeente sinds 2015 verantwoordelijk voor Wmo, dagbesteding en Jeugdzorg. De gemeente kreeg tegelijkertijd een flinke bezuinigingsopdracht mee. Omdat gemeenten dachten dat dit goedkoper zou uitpakken, zijn ze op Walcheren gaan samenwerken. Inmiddels blijkt uit drie verschillende rapporten dat: De bedrijfsvoering op zeven terreinen faalt. De gemeente Veere is hier voor verantwoordelijk maar wilde deze informatie in eerste instantie liever niet delen met de gemeenteraden. Besluitvorming lang duurt, veel overlegtijd vergt, Foto: Aart van Belzen beleidsmedewerkers geen overzicht meer hebben. De frustratie groeit. Geadviseerd wordt een extra bestuurssecretaris en extra formatie toe te voegen als sparringpartner. Tenslotte was er nog een Rekenkamerrapport dat er ook niet om loog. De raden worden niet (gelijk)tijdig geïnformeerd, onvoldoende geïnformeerd en kunnen onvoldoende controleren. Er zijn veel te veel overleggen, met als gevolg vertraging in de besluitvorming. Als klap op de vuurpijl is de bestuurlijke verantwoordelijkheid onduidelijk. U snapt het al, er wordt altijd gezegd dat samenwerking meer efficiëntie en geld oplevert, maar in de praktijk valt dat keer op keer tegen. Dat is de reden waarom wij niets zien in bovengemeentelijke organisaties als Orionis of Porthos. We zijn het zat dat wethouders naar elkaar wijzen. Of dat een motie of amendement die wordt aangenomen in Middelburg uiteindelijk niet wordt uitgevoerd omdat Vlissingen en Veere er anders over denken. Wij kunnen dat niet uitleggen aan onze inwoners. Met één gemeente Walcheren sta je verder van de inwoners af dus dat is ook geen optie. De SP Middelburg zegt daarom: Stop de samenwerking, voer het zorgloket gewoon zelf uit en handel transparant. Petroesjka Sterk Raadslid SP Alle jaarvergunninghouders van bewoners-, bedrijven-, service- en marktkooplieden- en woonwerkvergunningen en de houders van een ontheffing blauwe zone zijn eind oktober ANTERIEURE EXPLOITATIEOVEREENKOMST Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 6.24, lid 3 van de Wet ruimtelijke ordening (Wro) bekend dat zij op 7 december 2016 een anterieure exploitatieovereenkomst als bedoeld in artikel 6.24, lid 1 Wro hebben gesloten voor de locatie Veerseweg te Middelburg kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie N nummers 2179, 2180 en 1295. Een zakelijke beschrijving van de inhoud van deze overeenkomst ligt van 21 december 2016 tot en met 1 februari 2017 tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor, legen de anterieure overeenkomst kunnen geen zienswijzen of bezwaren worden ingediend. KENNISGEVING ONTWERP SANERINGSPROGRAMMA LANGEVIELEWEG GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben een verzoek tot de vaststelling van de "ten hoogst toelaatbare waarden" ingediend bij het ministerie van Infrastructuur en Milieu voor 44 woningen gelegen aan of in de directe nabi|heid van de Langevie- leweg. Het betreffen woningen die zijn opgenomen op de zogenaamde B- lijst van de gemeente Middelburg. Aan het ministerie van Infrastructuur en Milieu wordt verzocht de berekende toekomstige geluidsbelastingen voor het jaar 2026 ten gevolge van het aanwezige wegverkeerslawaai formeel vast te stellen. Het ontwerp saneringsprogramma, inclusief het hierbij behorende akoes tische onderzoek, zal op grond van de afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht zes weken ter inzage wor- aangeschreven voor de verlenging voor 2017. ledereen die heeft betaald, krijgt deze week de vergunning of ontheffing voor 2017 opgestuurd. U kunt de nieuwe 2017 vergunning of den gelegd. Met het indienen van het ontwerp saneringsprogramma wil de gemeente een vervolg geven aan het onderzoek welke woningen eventueel in aanmerking komen voor gevelmaat regelen. Inzage Het formulier saneringsprogramma ligt, met de relevante stukken, met ingang van woensdag 21 december 2016 gedurende zes weken (tot en met 1 fe bruari 2017) ter inzage bij de vakbalie Ruimte op het stadskantoor. De aanvraag staat eveneens op de website van de gemeente Middelburg, www.middelburg.nl, onder actueel, officiële publicaties. Gedurende genoemde termijn zijn de stukken in te zien en kunnen belang hebbenden een zienswijze indienen. De eventuele ingediende zienswijzen zullen worden beoordeeld. Indien dat nodig is wordt het programma daarop aangepast. Daarna zal de gemeente het definitieve saneringsprogramma bij het ministerie van Infrastructuur en Milieu indienen. De eigenaren van de desbetreffende woningen zijn door de gemeente door middel van een brief op de hoogte gebracht. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN ontheffing direct gebruiken. Nog niet betaald? Op het stadskantoor kan je de leges betalen en de vergunning/ ontheffing meenemen. Gravenstraat 14: aanbrengen reclame (7-12). Gravenstraat 82: aanbrengen reclame (8-12). Paus Johannes XXIII-laan 1: bouw carport (12-12). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heefteen informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge vingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Arnesteinweg 27: vernieuwen dak loods (12-12). Breedmede 40: aanbrengen raam Gravenstraat Ï4: aanbrengen reclame Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen naakjes staat de-datum van ontvangst): Beneluxlaan 10: uitbreiden woning (8-12). Brakstraat 34: vervangen kelder luiken (6-12). Draagt u de inwoners van de gemeente Middelburg die zorg en ondersteuning nodig hebben een warm hart toe? Bent u enthousiast om als vrijwilliger een bijdrage te leveren aan het sociaal domein in uw omgeving? We zoeken enthousiaste, deskundige en sociaal betrokken mensen die zich met een positieve instelling willen inzetten voor alle inwoners van de gemeente Middelburg. De Adviesraad Sociaal Domein Middelburg (ASD) is eind 2015 ontstaan. De WMO-adviesraad en de Seniorenraad zijn hierin opgegaan. De nieuwe adviesraad sluit aan bij het gemeentelijk Sociaal Domein dat de laatste jaren vorm heeft gekregen. Drie van de acht leden van de ASD, waaronder de voorzitter, stoppen op 1 januari 2017. Nieuwe leden zijn daarom bijzonder welkom. Interesse? Op de website www.asdmiddelburg.nl is informatie te vinden over de werkzaamheden van de adviesraad. Wilt u zich aanmelden om lid te worden van de adviesraad of heeft u vragen? Stuur dan een mail naar asdmiddelburg@zeeland.net.nl. Voor de afdeling Bedrijfsvoering is de gemeente op zoek naar een controller voor 36 uur per week. Kijk voor de volledige vacature op www.middelburg.nl Bestuur en organisatie Organisatie Werken bij de gemeente. Locatie: Dam 33. Nieuwe uiterste beslisdatum: 31 januari 2017. Oosterse Lageweg, volks tuincomplex: plaatsen berging (166631) (16-12). Oude Veerseweg 7: wijzigen voorgevel pand (15-12). Ramsburgerweg 5: vervangen dak pand (16-12). Sinqelweg 1: aanleggen in-/uitrit (12-12). in zijgevel (15-12). istraat 14: i (14-12). Henry Dunantlaan 180: intern verbouwen appartement (15-12). Herengracht 80/82: wijzigen ramen achterzijde pand en verhogen zolderverdieping (12-12). Jan Campertstraat 57: bouw woning (kavel 62) (163590) (15-12). Langevieie 47: bouw garage M 5-f2). M.H. Boassonlaan 6: plaatsen tassenrek en aanpassen foegangspad naar clubhuis (1 o-l 2). Nijverheidsweg 24: vervangen dak werkplaats (15-12). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen ij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaar schrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voor ziening aanvragen aan devoorzienin- genrecnter bij de Rechtbank Zeeland- West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvragen de beslistermijn te verlengen met een.termijn van maxi maal 6 weken: Voor: het uitbreiden van de woning. Locatie: Schoolstraat 17 te Arne- muiden. Nieuwe uiterste beslisdatum: 7 februari 2017. Voor: wijzigen bestemming i.v.m. ter- rasaanvraag. WALCHERSE ADVIESCOMMISSIE RUIMTELIJKE KWALITEIT (WARK) (voorheen Welstands- en Monumentencommissie) 2017 De Walcherse Adviescommissie Ruimtelijke Kwaliteit vergadert in het openbaar eens in de drie weken. Het vergaderschema van de WARK ziet er voor 2017 als volgt uit: 19 januari, 9 februari, 2 en 23 maart, 13 april, 4 en 24 mei, 15 juni, 6 en 27 juli, 17 augustus, 7 en 28 septem ber, 19 oktober, 9 en 30 november en 21 december. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij de volgende exploitatievergunning als bedoeld in artikel 2.17 van de APV heeft verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Turflcaai 19(15-12). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes^taande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank ZeelandWest-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigcf

de Faam | 2016 | | pagina 8