Veere in de buurt Veere by Light is een Wedstrijdzeilen in de Caribbean Puzzeltje maken vanuit de auto DJ's nu vast in Glazen Huis in Koudekerke Etalagebenen verzekerd O Kerstconcert Johanneskerk Houd stress buiten de deur Activiteiten Terra Maris 20 WOENSDAG 21 DECEMBER 2016 SEROOSKERKE - Op dinsdag middag 27 december verzorgt het koor Capella Veerensis uit Serooskerke een kerstconcert in de Johanneskerk aan de Noordweg 3 te Serooskerke. Het concert begint om 16.00 uur. Medewerking wordt ver leend door mezzo-sopraan Nel van den Broeke, sopraan Hanneke de Vroe, fluitiste Marianne de Looff en orga- nist/pianist'Jos Vogel. Dirigen- te Willie den Hollander heeft de algemene leiding. De en tree bedraagt 7, donateurs 5 en kinderen hebben gratis toegang. GAPINGE - Meditatie Zeeland in Gapinge start in januari 2017 met een Mindfulness training. Deze training leert mensen bewust in het hier en nu te leven in plaats van voortdurend te piekeren over het verleden of zich zorgen te maken over de toekomst. Mindfulness biedt de innerlij ke rust en stabiliteit om stress te kunnen weerstaan en beter met emoties om te kunnen gaan. De training is 8 keer om de week en start op maan dagavond 16 januari. Meer info op 00STKAPEL1E - Komende weken gebeurt er van alles bij Terra Maris. Hieronder een kort overzicht: Braakballen pluizen Op dinsdag 27 december is er voor kinderen vanaf 6 jaar tussen 13.30 en 15.30 uur braakballen pluizen. Deelname: entreeprijs mu seum en €1,00 per kind. Reserveren niet nodig. Ui len en roofvogels eten hun prooi met huid en haar op. Als kleine onderzoekers gaan de kinderen met een pincet, vergrootglazen en skeletkaart op zoek naar botjes en ontdekken wat er op het menu van het dier stond. Aquarium Op donderdag 29 decem ber is 'Een kijkje achter de schermen van het zee-aquarium'. De activi teit is van 13.00 tot 13.30 uur. Er kan een kijkje achter de schermen worden ge nomen, waarbij je van bo venaf in het aquarium kijkt. Je krijgt uitleg over de wer king van het zout-wa- ter-aquarium. De deelne mers betalen de entreeprijs voor het museum. Reser veren via www.terramaris. nl of via 0118 582620. MIDDELBURG/VEERE - Pieter van Rijs (12 jaar) uit Middel burg, Florent Mijnlieff (14 jaar) en Folkert van Surksum (9 jaar), beiden uit Vlissingen, doen al anderhalf jaar aan wedstrijdzeilen. Afgelopen sei zoen deden ze mee aan de Delta combi in de Optimist ni veau C, en eindigden ze in de top 5. En daarmee zijn ze ge promoveerd naar niveau B. De jongens zijn lid van Water sportvereniging Arne en trai nen meestal op het Veerse Meer. Elke zondag trainen ze of varen ze wedstrijden. De jon gens varen in de Optimist, een klein bootje, en willen daarin meedoen aan de wedstrijd in Curasao. Maar daarvoor is geld nodig. Met het bakken van oliebollen en het maken van zeilarmbandjes en sleutelhan gers en overige sponsoring hebben ze al ruim 2.800 euro opgehaald, maar ze hebben 5.500 euro nodig. Behalve de reis-en verblijfkosten moeten ze boten huren, hun eigen boot kan niet mee. Het pro gramma duurt acht dagen, en bestaat uit vier dagen training, drie dagen wedstrijd en een rustdag. Ook trainster Marjo lein Epke gaat mee om ze te begeleiden. Maar wat vinden ze leuk aan zeilen en wat zijn 'HET IS GEWÉLDIG OM DE HELE DAG OP HET WATER BEZIG TE ZIJN' hun ambities? Pieter: "Het leu ke aan zeilen is datje de hele dag op het water bent." Florent valt bij: "We willen meedoen aan de Sneekweek en volgend jaar varen we in de Delta com bi klasse niveau B." En ook al Pieter van Rijs, Florent Mijnliefen Folkert van Surksum doen er alles aan om hun droom te verwezenlijken. Foto: \NV de Arne zijn ze nog erg jong, ze weten nu al dat ze later professioneel in de zeilwereld actief willen zijn. En is het nooit eng, wan neer bijvoorbeeld de wind wegvalt? "Nee, want dan komt Marjolein ons wel redden." A Veere in kerstsfeer is een belevenis. Op donderdag 22 december en 29 december kan iedereen aansluiten voor een wandeling door Veere. Zodra de schemering valt, leidt een gids de deel nemers door de steegjes van Veere. Kinderen krijgen een kleurrijke lampion mee voor onder weg. Museum Veere zorgt voor een heerlijk glas glühwein of een beker warme chocolade melk. Start is om 16.30 vanaf Kaai 27. Reserveer via evenementen@museumveere.nl. BIGGEKERKE - Autoclub de Zeeuwen houdt op Tweede Kerstdag een puzzeltocht. Het is een gezelligheidsrit voor het hele gezin waar iedereen aan mee kan doen met de auto. Inschrijven kan van 13.00 tot 13.30 uur in Cafe Juliana in Biggekerke (bij de kerk). Voor de beginnende rijder is er een eenvoudige route uitgezet met eenvoudige opdrachten en oriëntatiepunten die on derweg gezocht moeten wor den. Ook voor de kinderen zijn er leuke opdrachten op basis van foto's. Iedere deelnemer gaat met een prijs naar huis. zaterdag 26 december CROWDFUNDING De jongens hebben een facebookpagina met daarop nieuws over de crowdfunding. Het adres van de Fa cebookpagina is https://www.facebook.eom/Opti- team-WV-Arne Voor meer informatie over sponso ren kun je mailen met hun trainster Marjolein Epke via info@lein.nu KOUDEKERKE - Zondag was de officiële aftrap van Koude kerke Serious Request. De Dj's Sander Willemse, Jeroen van Goethem en Yorben Weststra- te werden onder begeleiding van de Hobbyisten opgesloten in het glazen huis. Wethouder Maas en notaris Oonk zagen erop toe dat het glazen huis verzegeld werd. Zaterdag avond 24 december 19.30 uur gaat het glazen huis open en wordt de opbrengst bekend gemaakt. www.koudekerkesr. nl. Foto: Els Swart KOUDEKERKE - Positief nieuws voor mensen met zo genoemde etalagebenen. Vanaf 1 januari 2017 wordt de zorg voor deze patiëntengroep - 37 behandelingen bij een ge specialiseerde ClaudicatioNet fysiotherapeut - vergoed uit de basisverzekering. Uit recen te wetenschappelijke studies blijkt dat mensen met etalage benen te snel worden gedot terd of een bypass operatie ondergaan. Jaarlijks verwijden vaatchirurgen en radiologen de bloedvaten met een dotter behandeling bij zo'n zesdui zend patiënten. "Niet nodig", zegt fysiotherapeut Mariëlle Francke uit Oost- Souburg. Zij reageert daarmee op recent onderzoek van het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven. "De acute pijn, veroorzaakt door slagaderverkalking in de be nen, kan veiliger en net zo goed worden verholpen door intensieve looptherapie onder begeleiding van een gespecia liseerde ClaudicatioNet fysio therapeut. Die aanpak scheelt de patiënt een operatie met risico's en wordt vanaf 1 janua ri ook vergoed uit de basisver zekering." Patiënten met etala gebenen zijn welkom bij Jacomien de Jonge en Mariëlle Francke van PMC in Balans Fy siotherapie 81 Revalidatie. www.pmcinbalans.nl Zeilen in de Caribbean. Drie jonge Zeeuwse zeilers hebben een droom om in maart 2017 mee te doen aan een internationale wedstrijd op Curasao, de Curasao Youth Championships. Maar daarvoor is geld nodig. Ruim de helft van het streefbedrag is al binnen, maar daarmee zijn ze er nog niet.

de Faam | 2016 | | pagina 20