r 3 L *L_ Raadsvergadering in stadskantoor Extra commissievergadering Maatschappelijke Zaken Laat ze niet (ver)zuipen W Het woord aan raadslid William van Amstel Nieuwe bomen aan de Loskade Europese subsidie voor waterbuffers Molenwaterpark en Dauwendaele Interreg WÊ GEMEENTE MIDDELBURG De gemeenteraad komt op maindag 19 december om 19.30 uur bijeen. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen. Opening, mededelingen en vaststelling agenda Bekrachtiging geheimhouding Vaststellen besluitenlijst raadsvergadering 7 november 2016 Ingekomen stukken gemeenteraad Termijnkalender voor de gemeenteraad, inclusief de lijst van toezeggingen Eindrapportage verkenning in het kader van heroriëntatie gemeentelijke taken Begraafplaatsen en Crematorium Verordening leges en belastingen 2017 gemeente Middelburg 2e Bestuurlijke tussenrapportage 2016. Vaststellen Wijziging Delegatiebesluit gemeente Middelburg 2007 Onttrekking aan de reserve Sociaal Domein ten behoeve van de begroting Porthos 2017 Evaluatie armoedebeleid Vangnetuitkering 2016 GGD Zeeland. Zienswijze 3e begrotingswijziging GR Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Zeeland H. Faukeliusschool. Beschikbaar stellen krediet uitbreiding huisvesting en le inrichting onderwijsleerpakket/leer- en hulpmiddelen Aanvraag lokale omroep Stichting Media Walcheren Reddingsplan Oostkerk. Verzoek bijdrage Ondergrondse papiercontainers. Beschikbaar stellen krediet vooraankoop en plaatsing Mastgatstraat. Vaststellen herziening exploitatieopzet Nieuwland Zuid. Vaststellen herziening exploitatieopzet Essenvelt. Vaststellen herziening exploitatieopzet Mortiere, herziening Paukenweg. Vaststelling bestemmingsplan (uitbreiding Hotel Van der Valk) Subsidie project Samen en Beter naar Nul-op-de-meter (SBNoM) Kaderstelling Groenbeleidsplan 2016-2026 Verkoop landbouwgronden na veiling De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Op woensdag 14 december is er om 19.30 uur een extra vergadering van de commissie Maatschappelijke Zaken. Op de agenda staat het onttrekken van geld uit de reserve van het Sociaal Domein voor de begroting van Porthos voor 2017. Daarnaast wordt de bescherming van privacy bij Porthos besproken. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. De feestdagen zijn weer in aantocht. Gezelligheid! En daarbij hoort minstens goede wijn, bier en champagne. Of toch niet? Voor jongeren tot 18 jaar is het normaal om niet te drinken. Dat geldt dus ook voor het kerstdiner en oudejaarsavond. Een regel blijft alleen maar duidelijk als u consequent bent. Heeft u al bedacht hoe u het gesprek met uw puber aan gaat? Tips! De regel geen alcohol onder de 18 helpt echt! Jongeren die regels meekrijgen van hun ouders, beginnen later met drinken en drinken minder. Bedenk een beloning voor goed gedrag. Dit motiveert uw kind om de eerste keer alcohol te drinken, uit te stellen. Leer uw kind om 'nee' te zeggen. Bereid lastige situaties voor en bedenk samen wat uw kind kan zeggen. Oefen dit zodat het makkelijker wordt om in het 'echt nee te zeggen. Biedt een feestelijk alcoholvrij drankje aan, bijvoorbeeld een Happy Drink (www.happydrinks.nl). Meer tips en informatie over alcohol en opvoeden vindt u op ww.laatzenietverzuipen.nl, www.uwkindenalcohol.nl en www.jmouders.nl. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twrtter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur I Deregulering...wat is dat nu eigenlijk? Als we de definitie bekijken vanuit het gemeentelijk standpunt dan ontdekken we dat het gaat om het beleid om het aantal wetten en regels te versoepelen ofte verminderen. Het moet de bureaucratische lasten verminderen en meer ruimte geven voor initiatieven. Bekijken we het vanuit het standpunt van de inwoners dan zien we dat het verminderen of versoepelen van de regels een andere invulling krijgt. Als inwoner/ondernemer zien we graag een vermindering of versoepeling van regels om ons vrij te kunnen bewegen, vrij te kunnen ondernemen of meer vrijheid bij het wonen. De WD is hier een groot voorstander van. Recent onderzoek heeft aangetoond dat een soepeler omgang met de regels goed is voor de binnenstad. Dus niet het schrappen van regels, maar het wat ruimer uitleggen ervan, kan leiden tot innovatie door ondernemers. Bijvoorbeeld een wijnproeverij in een kaas- en Foto: Aart van Belzen viswinkel, het eerder toestaan van foodtrucks en meer terrasjes etc. Maar deregulering is meer dan dat. Deregulering houdt ook in dat we beter met elkaar moeten communiceren, zonder tussenkomst van de gemeente. De roep om deregulering is groot; inwoners willen graag meer vrijheid bij het verbouwen, meer vrijheid voor het ontwikkelen van initiatieven in de wijk en meer zelf regelen. Maar de vrijheid van de een wordt beperkt daar waar dit iemand anders in zijn vrijheid belemmert. Er is een voortdurend spanningsveld tussen deregulering en regulering. Over diverse zaken in de gemeente willen we juist meer "overreguleren" dan dereguleren en verbod op verbod eisen of verlangen van de gemeente. Kijk goed om u heen en is de oplossing echt om juist meer regels te willen? Of is dat de meest eenvoudige keuze om de controle niet te verliezen? William van Amstel Raadslid WD Fractie Williamvanamstel@outlook.com Donderdag 8 december plantte wethouder Arjan Beek man samen met omwonenden één van de nieuwe bomen aan de Loskade. De werkzaamhe den om de Loskade op te knappen begonnen in oktober van dit jaar en zijn in april 2017 gereed. Als boom is gekozen voor een iep. Dit is een boom die goed bestand is tegen een winderige omgeving als de Loskade. Ook is het een niet al te grote boom, zodat er goed zicht blijft op de mooie gevels langs het kanaal. De nieuwe bomen staan in een zogeheten groeisleuf die weer wordt afgeschermd met een on dergronds worteldoek. Problemen met de bestrating als gevolg van wortelopdruk behoren daarmee tot het verleden. Foto: Aart van Belzen Gemeente Middelburg ontvangt een Europese subsidie van bijna 710 duizend euro voor de aanleg van waterbuffers (bovengronds of ondergronds) in het Molenwaterpark en het toekomstige parkeerterrein van het nieuwe winkelcentrum Dauwendaele. Om meer ervaring op te doen met het klimaatbestendig maken van stedelijke gebieden heeft Middelburg, samen met partners uit Vlaanderen, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk, Europese subsidie aangevraagd voor het project Water Resilient Cities. Het hoofddoel van dit project is de aanpassing van stedelijke gebieden aan de gevolgen van extreme neerslag. Door de klimaatverandering krijgen wij steeds vaker te maken met extreme hoosbuien. De huidige riolering is niet ontworpen om deze hoosbuien te verwerken. Het gevolg is dat panden steeds vaker waterschade hebben. Het is technisch en financieel niet haalbaar om de riolering te vergroten. Om schade te voorkomen, moet er daarom op een andere manier met opvang en afvoer van neerslag omgegaan worden. Het maken van waterbuffers is een manier. Middelburg ontvangt een subsidie van bijna 710 duizend euro. Samen met de reeds beschikbare budgetten van 325 duizend euro voor het Molenwaterpark en 150 duizend euro voor het winkelcentrum Dauwendaele, maakt dit een totaalbudget van bijna 1,2 miljoen euro. Het project Water Resilient Cities is 25 november gestart en loopt tot 31 maart 2020. De daadwerkelijke werkzaamheden staan gepland voor de tweede helft van 2018. De subsidie voor het Molenwaterpark is aangevraagd in nauw overleg met de vereniging Stadspark Molenwater. De gemeente gaat in overleg met de vereniging ovêr de gevolgen van de toekenning van deze subsidie. Ook gaat de gemeente in gesprek met de initiatiefnemers van het winkelcentrum Dauwendaele. 2 Seas Mers Zeeën

de Faam | 2016 | | pagina 9