Bij Esso Vlijmscherpe deal. Lezing over De Zaak Menten Leuker kunnen we het niet maken Digitaal afhandelen van belastingen is ook beter voor het milieu én een stuk overzichtelijker Actie Serious Request in De Herberg Ontvang tot 79% korting op Zyliss keukenmessen. 7 WOENSDAG 14 DECEMBER 2016 HANS KNOOP IN DE DRUKKERIJ Journalist Hans Knoop geeft op woensdag 21 december om 16.00 uur een lezing in boekhandel de Drvkkery over zijn boek 'De zaak Menten'. In het boek blikt Knoop uitvoerig terug op zijn zoektocht naar de oorlogsmisdaden van Pieter Menten en hoe dit uitgroeide tot een spraak makende affaire. De zaak zorgde in de jaren 70 voor veel reuring in zowel de media als de politiek. Toegang is vrij. Een vrijkaartje is te koop in de Drvkkery en via online ticketverkoop op www.drukkerijmiddelburg.nl/tickets. MIDDELBURG - In juli 1976 kwam de Blaricumse miljo nair Pieter Menten in op spraak toen hij zijn collectie kunstwerken liet veilen. Mo gelijk betrof het roofkunst. Het schimmige oorlogsverleden van Menten werd aan het licht gebracht door journalist Hans Knoop en het televisie programma TROS Aktua. Pie ter Menten zou zich in 1941 in Polen als SS'er aan ernstige oorlogsmisdaden hebben schuldig gemaakt. Na de oor log zouden verschillende ka binetten hem de hand boven het hoofd hebben gehouden. Juist één dag vóórdat de rijks recherche Menten wilde ar resteren, vluchtte deze naar het buitenland. Hierop ont stond grote deining in de poli tiek en de samenleving. De JOHN DE JONGE de knop bijvoorbeeld uw ri ool- en onroerend goed be lasting. Het digitaal afhande len van uw belastingen heeft nog meer voordelen. Het is beter voor het milieu, u heeft uw administratie op één plek en uw papieren kunnen niet meer kwijtraken. Elke keer als ér een nieuw bericht in de Be- richtenbox voor u klaarstaat, ontvangt u automatisch een mailtje. Makkelijk voor u en ook voor ons. zaak Menten wordt maan denlang voorpaginanieuws. Dagelijks volgden krantenle zers - als in een thriller - de intensieve speurtocht van journalist Hans Knoop naar de verdwenen Menten. Niet al leen voor Pieter Menten maar ook voor Hans Knoop was de spraakmakende affaire die wereldnieuws werd, het breekpunt in zijn leven. Vanaf deze week kunt u uw gemeentelijke belastingen nog makkelijker regelen. Tot en met 6 januari kunt u via de Berich- tenbox op MijnOverheid.nl aanvinken dat u de gemeentelijke belastingaanslag 2017 voortaan via MijnOverheid wilt ontvan gen. Aanmelden gaat met uw DigiD en zo regelt u met één druk op Onder de eerste personen die zich via MijnOverheid.nl aan melden om voortaan alles di gitaal te ontvangen, worden presentjes verloot. Zo maken we het regelen van uw Belastingzaken niet alleen makkelijker, maar óók leuker. John de Jonge Wethouder Vlissingen VLISSINGEN - Zaterdag 17 de cember vanaf 14.30 uur wordt in beeld en geluid uitgelegd wat het doel is van Serious Request: de onderschatte ge volgen van longontsteking bij kinderen. Op zondag 18. de cember om 9.30 uur is er een muziekdienst in de St. Ja- cobskerk in het teken van de landelijke actie van Serious Request. In deze dienst, met als thema 'Serieus verzoek', staan bekende popliederen, gespeeld door coverband Move On, centraal. Maandag avond 19 december, vanaf 19.30 uur wordt de film 'Qu'est ce qu'on fait au bon Dieu' ver toond, met voor- en eventu eel nagesprek. Kijk voor een volledig over zicht van de activiteiten op www.pkn-vlissingen.nl. Voor elke €10 die je uitgeeft ontvang je één zegel. Je hebt al een keukenmes voor 8 zegels en €2,99 of 8 zegels en maar 199 Esso Extras-punten. Kijk voor meer informatie op esso.nl. Actievoorwaarden Esso Extras 'Zyliss keukenmessen' promotie. Zegels worden v deelnemende stations, zolang de voorraad strekt. Esso behoudt zich het recht voor under license by TCC Global N.V. Esso, het Esso-logo en Energy lives here ziin h« - v.'."- An E^onMobil Brand dinsdag 1 november 2016 t/m dinsdag 28 februari 2017 verstrekt bij deelnemende Esso-stations. Inleveren kan t/m dinsdag 14 maart 2017. Alleen bij actievoorwaarden tussentijds te wijzigen en de actie voortijdig te beëindigen. Kijk voor meer informatie op esso.nl/zyliss. Zyliss is a trademark used in Exxon Mobil Corporation of een van haar dochterondernemingen. Esso Nederland BV, Postbus 1,4803 AA Breda. 'Leuker kunnen we het niet maken, wel makkelijker.' U kent de slogan van de Be- lastingdienst ongetwijfeld. 'j Met gemeente Middelburg, Veere en Schouwen-Duiveland werken we sa- men °P gebied van belastingen om het u écht makkelijker te maken. Door de Samenwerking Belastingen heeft u maar met één instantie te maken voor al uw lokale belastingen.

de Faam | 2016 | | pagina 7