tijd voor de winterschilder! 100% Wonen Donkere maanden? Dan is het inleveren Heerlijk wonen met een prachtige tuin en flinke vijver Zwitserse chaletjes Stoom uitje oven koken Bestaat de winterschilder nog wel? Jazeker! In principe werd de term winterschilder gecreëerd om een schilder te kunnen laten doorwerken in een voor hem mindere periode. In de winter is het vanwege de weersinvloeden nauwelijks moge lijk om buiten te schilderen. Om toch klandizie te hebben bood de schilder zijn werk.aan om bij bijvoorbeeld de parti culier het binnenwerk op te knappen. door Gerard van der Hoeven VLISSINGEN - De promotie voor de winterschilder begint in oktober en het 'winterschil- derseizoen' loopt van novem ber tot eind maart. Schilders bedrijven boden hun offertes aan vaak tegen aantrekkelijke prijzen. De tarieven zijn tus sen de 10 procent en 30 pro cent lager dan tijdens de zo mermaanden. Veranderende campagne Jan Rottier van Kwastimo-Ro- tiko heeft het hele jaar volop werk. Hij heeft weliswaar een schildersbedrijf, maar daar naast biedt zijn bedrijf geves tigd op Vrijburg ook timmer werk, steigerbouw en werkt voor bedrijven en instellingen. Rottier: "De campagne rond de winterschilder is veran derd. Particulieren willen vak manschap en kwaliteit. Als bedrijf moet je je ook presen teren en dan een goede offer te maken in samenspraak met de klant." Crisis Wellicht is de crisis van de af gelopen jaren ook merkbaar geweest in de populariteit van de winterschilder. Mensen waren misschien eerder ge neigd om zelf met de kwast aan de slag te gaan. Rottier: "Tijdens de crisis ver huisden mensen ook minder en eerder bereid zelf wat op- knapwerk in huis te verrich ten." Op de site www.schil- der-weetjes staan wat praktische tips om de winter schilder gedurende de winter uw schilderwerk te laten doen. Zo wordt het advies ge geven om meerdere offertes van schilders op te vragen en het maken van duidelijke af spraken. Het vergelijken van prijzen kan extra voordeel op leveren. Daarbij is het ook belangrijk te weten welke prijzen de schil der hanteert, het btw-tarief, de verf- en materiaalkosten en de salarisberekening (uur loon of per geschilderde vier kante meter) Overigens kun nen de kosten nog gedrukt worden door het aanvragen Jan Rottier: "De campagne rond de winterschilder is veranderd." Foto: Gerard van der Hoeven van een speciale subsidie. De overheid stimuleert het on derhoud van een eigen huis en de subsidie komt eigenlijk bovenop een Btw-tarief dat al lager is (6%). Het schilderen van uw huis is seizoensafhankelijk. Hierdoor hebben in de winter schilders minder werk dan in de zomer. Daarom zijn winterschilders in het leven geroepen. MIDDELBURG - De familie Nijsse uit Middelburg ver dient een Pluim. Zij viel in de prijzen door mee te doen aan de landelijke campagne "Lege batterij en? Lever ze in en win!" van Stibat (Stichting Batte rijen). Met haar deelname bewijst de familie uit Mid delburg zichzelf en het mi lieu een uitstekende dienstDoor lege batterijen in te leveren, maakt u elke maand kans op mooie prij zen. De prijzen die verloot worden zijn honderd Rode Pluimen van tenminste 25,-, twee reischeques van 500,- en een reischeque ter waarde van maar liefst 1000,-. Meedoen? Doe tien lege batterijen in een zakje samen met uw naam, adres, e-mailadres en tele foonnummer, lever deze in bij één van de rufm 24.000 inleverpunten van Stibat. www.legebatterijen.nl. 27 WOENSDAG 14 DECEMBER 2016 VLISSINGEN - Eagle Home gaat in Zeeland Zwitserse chalets bouwen die voor zien zijn van alle luxe en comfort. Naast het leveren en plaatsen op de locaties die vakantieparken of par ticulieren aangeven, zijn er flexibele betalingsmoge lijkheden, waardoor deze chalets voor iedereen be reikbaar zijn. De chalets voor 4 tot 6 personen zijn uitermate geschikt voor verhuur of eigen gebruik. Er is een demo-chalet be schikbaar. Deze is op tele fonische afspraak te be zichtigen (tel.: 06-41525608). Meer infor matie vindt u op www. eaglehome.nl. GOES - Gezond koken is al lang geen trend meer, maar past binnen het stan daard voedingspatroon van veel Nederlanders. Om deze reden gaan steeds meer mensen de voorde len van een stoomoven zien. Essentiële vitamines en mineralen gaan niet verloren omdat er geen di rect contact is met water. Dit komt ook ten goede aan de smaak van het eten: vlees is malser, groente blijft knapperig en vis krijgt een heerlijk zachte smaak. Een maaltijd uit de stoomoven is altijd direct serveerklaar. Bij Pelma Keukens in Goes signaleren ze al langer dat stoomo- vens populairder worden. De Zeeuwse keukenspecia list heeft de laatste jaren dan ook vëel ervaring op gedaan met stoomkoken. www.pelmakeukens.nl Aan de rand van Arnemuiden ligt villawijk "De Lage Landen". Eerste bewoners van het levensloopbestendige landhuis aan de Zuster van Donkstraat 22 zijn Leo en Leny Hoogstad. Hun woning staat te koop en is een uitdaging voor iemand met groene vingers want de tuin heeft maar liefst een oppervlak te van 1000 m2. door Conny den Heijer ARNEMUIDEN - "Het is fijn wonen met elkaar in deze wijk en het is een geweldig huis." zegt Leny. "Maar inmid dels te groot voor ons tweeën. Want niet alleen beneden is alles aanwezig, ook boven is een complete woning met badkamer en de mogelijkheid tot plaatsing van een keuken." Lachend voegt zij er aan toe: "Het heeft allemaal onder houd nodig en vanwege ge zondheidsredenen wordt het wat te veel. Ik heb hier, naast de nodige logeerkamers, een prachtige kamer voor mezelf, waar ik kan doen wat ik wil. Ook is er nog een zolder met stahoogte. Nee, het is veel te groot voor ons nu." Sauna Leo beaamt haar verhaal. "De kamers boven kunnen met gemak gesplitst worden maar we vonden vier stuks voor ons wel genoeg. Beneden hebben we een slaapkamer met een badkamer-en-suite met daar in een infrarood sauna. Een grote L-vormige woonkamer met van alle kanten lichtinval, een ruime, moderne keuken en een dubbele garage met elektrische deuren. Alle voorzieningen zijn in Ar nemuiden aanwezig: een su permarkt, bakker, slager, huis arts, kapper, juwelier en een fysiotherapeut. Het is hier fantastisch wonen. We heb ben ons eigen 'park' in de tuin, inclusief vijver en een tuinhuis, ingericht als lounge. Als je hier buiten zit, is het echt genieten met de prachti ge beukenhagen rondom en de vogels die een bezoek brengen aan de waterpartij in de tuin. Het terras van de lounge zweeft als het ware boven het water, heerlijk." Kleinere tuin Leny wil wel graag weer een tuin maar die mag een stuk kleiner zijn. "We hebben hier voor in een appartement ge woond maar een dakterras of balkon is voor mij geen optie. Als je hier zo van hebt geno ten dan wil je toch weer groen om je heen. De roodborstjes vliegen hier af en aan. Dat is toch prachtig?" De luxe afwerking van het landhuis staat garant voor ja renlang woonplezier. Het is. volledig geïsoleerd en heeft vloerverwarming. De woning biedt veel privacy door de beukenhagen waarmee de hele tuin is omgeven. De beu kenhaag is 's zomers groen en verkleurt richting najaar. Dan behoudt het zijn prachtige oranje-bruine blad. Veerse Meer Door de ligging van de wo ning is de afstand naar het Veerse Meer hemelsbreed een paar kilometer en biedt een mooie gelegenheid om de fiets te pakken of een eind te wandelen. Natuur, recreatie en watersport, alles binnen handbereik. De achterzijde van de woning met de flinke vijver. Leo en Leny Hoogstad zitten op het zwevende terras van het als lounge ingerichte tuinhuis. Foto's Conny den Heijer DE LAGE LANDEN Vrij wonen in 'De Lage Landen', dichtbij het Veerse Meer en omringd door de natuur? Het kan in Arnemuiden met alle voorzieningen op loopafstand. Foto: Conny den Heijer

de Faam | 2016 | | pagina 25