f Fietsbrug Buitenruststraat afgesloten V Middelburg Winterstad Een warm dank je wel aan alle vrijwilligers Proef verruimen sluitingstijden horeca Middelburg ledereen extra alert tijdens de donkere dagen VOORKOM WONINGINBRAAK! ziet u iets VERDACHTS? bel 112 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: ©GemMiddelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur De fietsbrug tussen de Buitenruststraat en Agaat in Dauwendaele is aan vervanging toe. Van 12 tot en met 23 december is de brug afgesloten. Fietsers kunnen omrijden via de Segeerssingel of Vrijlandstraat. Foto: Aart van Belzen Stichting Welzijn Middelburg organiseert in samenwerking met de gemeente Middelburg voor het eerst de campagne 'Een warm dank je wel' om vrijwilligers te bedanken voor hun inzet in en om Middelburg. Diverse acties vinden plaats rond Nationale Vrijwilligersdag op 7 december. Zo vinden er waarderingsbezoeken aan vrijwilligersorganisaties plaats, is er een vrijwilligersborrel en kunnen mensen vrijwilligers bedanken met een speciaal ontworpen kaart. Het doel van 'Een warm dank je wel' is dat vrijwilligers in Middelburg zich gezien en gewaardeerd voelen. Vrijwilligerssteunpunt Samen Vrijwillig (SWM) vindt dat het waarderen van de inzet van vrijwilligers meer dan belangrijk en een noodzakelijk goed is. Daarom organiseert ze de campagne 'Een warm dank je wel', naast de tweejaarlijkse vrijwilligersprijzen Lange Jan Awards. 'Een warm dank je wel' bestaat uit verschillende programmaonderdelen, die zich allemaal op of rond 7 december afspelen: Waarderingsbezoeken aan vrijwilligersorganisaties Het college van B&W van de gemeente Middelburg en vertegenwoordigers van Stichting Welzijn Middelburg brengen op 7 december bezoeken aan diverse vrijwilligersorganisaties. Ze nemen de tijd om in gesprek te gaan met de vrijwilligers van de organisatie onder het genot van koffie met iets lekkers. Vrijwilligersborrel In de afgelopen weken zijn Middelburgse vrijwilligers via vrijwilligerscoördinatoren van alle vrijwilligersorganisaties en via sociale media uitgenodigd om bij de Vrijwilligersborrel te zijn op 7 december. Inmiddels is de borrel, met bijna 300 vrijwilligers, volledig volgeboekt. Hen staat een gezellige middag te wachten, met op het einde een spetterende verrassing. Diverse uitingen van dank Middelburgers worden opgeroepen om vrijwilligers in hun naaste omgeving te bedanken door het versturen van een speciaal ontworpen bedankkaart. Ook vrijwilligersorganisaties kunnen met deze kaarten hun vrijwilligers bedanken. De kaarten zijn gratis verkrijgbaar in diverse horecagelegenheden, het stadskantoor en ze zijn gratis op te halen bij Stichting Welzijn Middelburg (Porthos, Sint Sebastiaanstraat 12 in Middelburg). Ook via Facebook wordt de afbeelding verspreid, zodat deze gedeeld kan worden. Daarnaast zijn er deze week grote bedankborden te zien langs de kant van de weg. Schaatsen met het stadhuis als decor, leuke kerstmarkten en sfeervolle terrassen. Laat u deze winter betoveren door Middelburg Winterstad! De Markt is tot en met 15 januari omgetoverd tot een sfeervolle ijsbaan. Naast schaatsen en curling zal er volop entertainment zijn voor iedereen. De schaatsbaan is elke dag geopend. Je kunt er schaatsen huren en natuurlijk ook iets warms eten of drinken. Winterterrassen en evenementen Naast de sfeervolle wintertent aan het 'Tympaanplein' vind je dit jaar op meerdere plekken in de stad gezellige winterterrassen en blokhutten. Op de terrassen zijn er regelmatig liveoptredens en kan je genieten van een hapje en drankje in winterse sfeer. Er vinden evenementen plaats, waaronder het nieuwe winterbierfestival op 16 en 17 december op het Damplein. Kerstmarkt Oudhollandse wintermarkt Op 16, 17, 18 december is er rondom de ijsbaan een sfeervolle kerstmarkt. Struin gezellig rond tussen de cadeauartikelen van lokale Middelburgse winkeliers. Van 26 tot en met 30 december is er een Oudhollandse wintermarkt met onder andere nostalgische attracties, eettentjes en entertainment. Sfeervol winkelen Winkelen in Middelburg betekent ronddwalen langs verrassende winkels in een indrukwekkend monumentaal decor. Tijdens Middelburg Winterstad besteden veel winkels extra aandacht aan de aankleding. Middelburg is dankzij de vele speciaalzaakjes een van de meest gevarieerde winkelsteden van Nederland. Zondag 18 december is er een extra koopzondag. Het volledige programma is na te lezen op www.middelburgwinterstad.nl. Weten wat er nog meer te doen is in Middelburg? Kijk voor de dagelijkse agenda op www.uitinmiddelburg.nl. Foto: Aart van Belzen Van 1 juni tot en met 30 november vond er een proef plaats om de sluitingstijden van cafés in het horecaconcentra- tiegebied te verruimen. vrijdag- en zaterdagnacht tot 03.00 uur open zijn in plaats van 02.00 uur. Met ingang van 1 december geldt voor alle cafés weer de nor male sluitingstijd van 02.00 uur. De deelnemende cafés mochten op De proef wordt nu geëvalueerd. In eerste instantie door de moni- toringgroep, later door de burge meester van Middelburg, Harald Bergmann, en de gemeenteraad. In de begeleidingsgroep nemen ook twee bewoners uit het horeca- concentratiegebied deel. Het is weer vroeg donker 's avonds. Dat weten helaas ook straatrovers, woninginbrekers en overvallers. Die slaan juist in de donkere dagen hun slag. De politie zal tot en met maart plaatselijk-meer surveilleren, pre ventieve acties houden, inbrekers, overvallers en straatrovers extra in de gaten houden en nog meer energie steken in het opsporen van daders. Daarnaast hebben zij echter ook de ogen en oren van alle inwoners hard nodig om ver dachte zaken aan ons te melden. Hoort of ziet u iets ongewoons? Een persoon op de uitkijk? Een raam dat aan diggelen valt? Aarzel nieten bel direct 112. Tips en informatie ter voorkoming van woninginbraak, overval en straatroof vindt u op politie.nl in het menu Thema's.

de Faam | 2016 | | pagina 9