r www.middelburg.nl Het woord aan raadslid Mare Overbeeke Honderden nieuwe banen door Bèta College en Delta Academy Commissievergaderingen in december Op de hoogte blijven van besluiten in uw buurt? INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Voor het leven! Beschermwaardig leven, Veilig leven en Samen leven. Aspecten van leven die aandacht vragen. Drukte met ons eigen leven, dreigt het samen leven -de aandacht voor elkaar- vaak in de weg te staan. 'Samen leven' en samenleven bracht ik in een eerdere bijdrage al eens onder de aandacht. 'Beschermwaardig leven' is iets wat we als SGP graag opnieuw op de agenda plaatsen. Wij geloven dat ieder leven vanaf het prilste begin waardevol is. Het leven begint al vóór de geboorte, leder mens is anders dan alle andere mensen die er ooit waren en die er nog zullen zijn. Als je dat bedenkt, wetend dat God ieder leven schept, besef je dat je voorzichtig omgaat met dat léven. Bedenk, ook als dit leven voor u misschien 'ongewenst' of 'ongepland' geschapen is, dat het om een LEVEN gaat. De achterliggende maand is veel aandacht gevraagd Foto: Aart van Belzen voor leven, met de "week van het leven" en aanstaande zaterdag opnieuw met "de mars voor het leven", in Den Haag! 'Veilig leven', ook een item om over na te denken. Bescherming van haar burgers, een kerntaak van de overheid. Dat is steeds meer noodzakelijk in een onveilige wereld waarin mensen en groepen van mensen elkaar gedurig naar het leven staan of anderszins schade berokkenen. Een fenomeen waar we momenteel tegenaan lopen, is de massale immigratie van mensen vanuit een ander geloof en een andere cultuur. Zij staan soms vreemd, zo niet vijandig tegenover de Nederlandse rechtsstaat. Dat botst, vooral als dat zich uit in gedragingen die haaks staan op onze cultuur en wetten, zoals geweld, oproepen daartoe en antisemitisme. Spanningen die in andere landen, maar ook in ons land pijnlijk voelbaar zijn. Enkele gedachten over LEVEN, zie ook het concept verkiezingsprogramma 2017- 2021 van de SGP. Mare Overbeeke raadslid SGP m.overbeeke@filternet.nl Wat is de economische impact van de komst van een Bèta College en de uitbreiding van de Delta Academy op de Zeeuwse economie? Die vraag stond centraal in een opdracht die de gemeente Middelburg gaf aan ZB Planbureau. Met medewerking van de Universiteit van Gent en de University College Roosevelt uit Middelburg werden op 1 en 2 december de uitkomsten gepresenteerd. Investeren in onderwijsontwikkeling Zeeland Op 1 en 2 december bracht een delegatie van het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen een bezoek aan Zeeland om inspiratie op te doen voor het toekomstig rijksbeleid op het gebied van WIJZIGING ARBEIDSVOOR WAARDENREGELING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in de vergadering van 15 november 2016 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenregeling gemeente Middelburg (92ste en 93ste wijziging). Deze wijzigingen betreffen de rechtspo sitie van de gemeenteambtenaren. Met deze wijzigingen wordt het individueel keuzebudget ingevoerd en wordt de werkkostenregeling als gevolg van de evaluatie aangepast (artikelen 3:27 tot en met 3:36 en 4a:3:1:1 tot en met 4a:3:5:5 van de Arbeidsvoorwaarden regeling). De wijzigingen treden in werking op 1 januari 2017. Alle wijzigingen lig gen voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 8 december 2016 tot 3 maart 20171 ter inzage bij de informa tiewinkel in net stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. onderwijs. Gedeputeerde Harry van der Maas van de provincie en wethouder Chris Dekker van de gemeente Middelburg overhandigden tijdens dit bezoek het rapport aan de ambtenaren uit Den Haag om hiermee het belang van het investeren in onderwijsontwikkeling in Zeeland en specifiek de komst van een Bèta College te onderstrepen. De Zeeuwse plannen passen bij de strategische agenda van het ministerie om te zorgen voor toekomstbestendig hoger onderwijs in Nederland. Impuls: honderden extra banen Het onderzoek maakt duidelijk dat de komst van een tweede University College op academisch niveau een impuls geeft aan het onderwijs op MBO, HBO en WO niveau in de provincie. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): - J ""r bouw 9-11). vervangen dak bijgebouw (24-1 IT Korenbloemlaan 1B, Arnemui- den: uitbreiding loods (25-11). Lanqe Delft 8D: wijziqen reclame (25-fl). Seispark 2A: bouw schuurtje I30-T1). Seissingel 100: toiletvoorziening onder theepaviljoen (25-1 1). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een De totale economische invloed van de uitbreiding van de Delta Academy van de HZ University of Applied Sciences en de komst van een Bèta College bedraagt minimaal 23 miljoen euro per jaar. Omgerekend komt dit neer op 280 fulltime banen. Als het universitair en ondersteunend personeel ook wordt meegerekend dan is er sprake van 343 nieuwe fulltime banen. Tevens maatschappelijke effecten In het onderzoek zijn de maatschappelijke effecten niet meegenomen. Hierbij kan gedacht worden aan het vergroten van de leefbaarheid en het aantrekken (en blijven) van jongeren en bedrijven. Het rapport is te lezen op www.middelburg.nl r j kunnen geen ezwaarschriffen worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge vingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Achter de Houttuinen 48: wijzi gen voorgevelpui (28-1 1). Blauwedijk 1verbouw en uitbrei ding woning (2-12). Blindenhoek 7: v< kapel (2-12). Damplein 12A: aanbrengen isole rende beglazing en ged. vervangen kozijnen (2-12). Jan Campertstraat 6: bouw wo ning (kavel 74) (152846) (2-12). Mortiereboulevard 18: intern wij- vergroten dak- Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 19 december. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Commissie Maatschappelijke Zaken: woensdag 7 december Commissie Ruimte: maandag 12 december Commissie Algemeen Bestuur: dinsdag 13 december Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers, ledereen kan op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordlióék, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Via 'Over uw buurt' kunt u op de hoogte blijven van ontwikkelingen in uw buurt. De e-mailservice of app 'Over uw buurt' biedt de mogelijkheid om berichten bij u in de buurt of de hele gemeente digitaal te ontvangen. Het gaat om berichten over vergunningen, plannen en voorschriften van overheidsinstanties zoals gemeenten, provincies en waterschappen. Aanmelden Inschrijven voor de service kan via www.overuwbuurt.overheid.nl. Vervolgens maakt u op basis van uw postcode een profiel aan. U kunt instellen van welke overheidsinstantie u de bekendmakingen wilt ontvangen en ook geeft u hier het soort bekendmakingen (bijvoorbeeld bestemmingsplan of vergunningaanvragen) dat u wilt ontvangen aan. In verband met bezuinigingen zullen we per 2017 niet meer alle bekendmakingen volledig publiceren in de Faam. We publiceren dan nog wel een ingekort overzichtje van de bekendmakingen. :elpand (pla roltrappen) (29-1 1). Quarfeshavenstraat 34, Nieuw- en Sint Joosland: (tijde lijk) plaatsen (woon)unit (25-11). Seispark 17: wijzigen voorgevel pand (2-12). voider!jlaagte 7: verbouw en uitbreiding woning (2-12). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen ij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaar schrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voor ziening aanvragen aan de Voorzienin- genrechter bij de Rechtbank Zeeland- West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VOORGENOMEN BESLUIT TOT INVOERING PXQ-SYSTEMATIEK (RUD-ZEELAND) Op 31 oktober 2016 heeft het Algemeen Bestuur van RUD-Zeeland een voorgenomen besluit genomen tot invoering van de PxQ-systematiek. De invoering van de PxQ-systematiek leidt tot een ingrijpende verandering van de financiering, inclusief een aanpassing van de begroting en een aanpassing van de bijdragen van de deelnemers. Op grond van artikel 48, lid 4 van de Gemeenschappelijke regeling Regionale uitvoeringsdienst Zeeland worden de vertegenwoordigende organen van de deelnemers van de Regionale Uitvoe ringsdienst Zeeland in de gelegenheid gesteld om hierop zienswi|zen in te dienen. De relevante stukken liggen tot 3 februari 2017 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie van het stadskantoor. Gelet op de impact van de voorgestelde verandering wordt de in de Gemeenschappelijke regeling Regionale uitvoeringsdienst Zeeland voorgeschreven termijn van 8 weken voor het indienen van zienswij zen verlengd tot 3 februari 2017.

de Faam | 2016 | | pagina 8