ik Brief aan een Zeeuw m De taal op de tablet instellen ind Het kan: een betere wereld met zonnepanelen en een sportschool - meneer Ondernemers steken hun lichtjes op Studentaanhuis.nl Kerstdiner met Maatjes Op de bres voor Nollebos Niet wachten voor de brug Reisreportage bij de ZVU De ster van Bethlehem Gebruik van keelsprays gestegen Handige en effectieve sprays bij hoest Middel- 0118- 30 de- tot en chrifte- swijzen de ont- u rich- eeland, 'ostbus ermel- verstu- ler ver- 5 WOENSDAG 7 DECEMBER 2016 COMPUTERVRAAG VAN DE MAAND KEVIN VAN KALKEREN Beste Annie M.G., In Koudekerke won een scoutingver- eniging afgelopen week een tiental zonnepanelen. Superhandig, en goed om die"kinderen van jongs af aan zoiets mee te geven, denk ik. Veelgehoord cliché (maar daardoor vast niet minder waar) is dat je de volgende generatie altijd het iets beter wilt laten hebben. Als ik nu de media mag geloven, is dat voor de aankomende generatie helemaal niet zo vanzelfsprekend als bij die ervoor. Vergrijzing, milieuproblemen... Maar toch hè, lichtpuntjes. Af gelopen week sprak ik een medewerker van de sportschool (en ik was er écht om te sporten!). Het was erg vroeg in de ochtend (en ik was er dus écht om te sporten!) en we spraken over de nachtdienst die hij daarmee nu bijna achter de rug had - het was écht vroeg (en ik was er dus écht om te sporten!Denk dat mijn goede voornemen wordt daar minder stoer over te doen). Zwaar, merkte ik op. Waarop hij me vertelde dat dit z'n tweede baantje is: van 's mid dags 15.00 tot 's avonds 22.00 uur werkte hij in een tapas- restau'rant, om dan binnen een halfuur de sportschool te bemannen tot 's morgens 7.00 uur (toegegeven, toen was de trots over mijn sporten wel verdwenen). Waarom? Na wat persoonlijke dingen geld nodig om een nieuwe plek voor hem en zijn kinderen in te richten. 'Voor je kinderen doe je alles, toch?'. Zo'n zin die je meestal alleen hoort uit de mond van een moeder in de kassarij als excuus om dat dertiende ca deautje te kopen. Nu was het menens. Dus het kan, denk ik. Die betere wereld voor de vol gende generatie. Met zonne panelen en mensen als de sportschool-meneer. VLISSINGEN - Op vrijdag 16 december is de eerste Neder landse X-Mas City Trail in Vlis- singen in samenwerking met het Wonderstroom festival. De ondernemers van de Vlissing- se binnenstad vinden dit een uitstekende reden om het licht te laterrschijnen over de stad. De meeste winkels zul len dan ook geopend zijn deze avond. De start van deze origi nele hardloop- en wandel- rbute is om 18.00 uur vanuit de Machinefabriek. Daarna gaat de tocht dwars door de stad langs unieke locaties. Alle deelnemers krijgen verlich ting mee. Momenteel zijn bij de deelne mende ondernemers vou chers op te halen voor gratis snert of chocomel tijdens Wonderstroom. "Een poosje geleden heb ik een nieuwe iPad aangeschaft. Het gebeurt helaas regelmatig dat de tablet mijn getypte woorden 'om bouwt'. Vaak denkt hij dat ik een Engels woord bedoel. Ik dacht dit uit te schakelen door op het wereldbolletje te tikken en Ne derlands te kiezen, maar het gebeurt nog steeds! Er moet een andere manier zijn, maar welke?" - Mevrouw Van der Kooi REMCO GEEFT ADVIES - Beste mevrouw Van der Kooi, bedankt voor uw vraag! Ik kom vaak vragen over tabiets tegen, vooral bij nieuw gekochte tabiets! Ik leg u graag uit hoe u de taal aanpast." De taai aanpassen ♦Om de taal van het toetsenbord aan te passen volgt u de volgende stappen. Tik achtereenvolgens op de volgende icoontjes: 'Instellingen', 'Algemeen', 'Toetsenbord' en tot slot op 'Toetsenborden'. Rechtsboven in het scherm staat 'Wijzig', deze tikt u aan. Door nu op het rode streepje naast de taal die u wilt verwijderen te tikken, wordt deze taal van de tablet gehaald. Zorg dat alleen Nederlands aangevinkt staat. Dan is de taal voor uw tablet goed ingesteld. Veel plezier met uw tablet. Back-up en e-mail Taal aanpassen is een van de veelvoorko mende vragen over tabiets. Ook help ik vaak bij het instellen van de wifi en de back-up van de foto's en e-mail, en ik leg vaak nog even.uit hoe je apps installeert. Gelukkig weten mijn 1.000 student-collega's en ik heel goed hoe dit werkt en helpen wij onze klanten dan ook vaak weer snel op weg." Heeft u ook vragen over uw computer, tablet, smartphone of andere digitale apparaten? De slimme computerstuden ten van Studentaanhuis helpen u vakkundig en snel! U belt voor een afspraak op vrijdag tussen 9.00 en 20.01 zaterdag tussen 9.00 en 13.C 0900 200 12 12 (Soct per ge-iprp Meer informatie vindt u op www.studentaanhuis.nl uur en op 10 uur met Jieeft u ook eer) computervraag en wilt c via deze rubriek'de oplossing van een va: onze computerstudenten? Mail dan naar computervraagvandemaand@ studentaanhuis.nl. De meest gestelde vragen worden gepubliceerd. KORT NIEUWS ALTIJD ALLES OVER SPORT MET DE SPORTNIEUWS APP MIDDELBURG - Op maandag 12 december is een feestelijk kerstdiner voor de Maatjes van Humanitas Zeeland. Het kerstdiner is mede mogelijk gemaakt door supermarkt Jumbo en de Kloveniersdoe len. Vrijwilligers en deelne mers van het Maatjesproject zijn vanaf 18.30 uur welkom als speciale genodigden in het restaurant van de Kloveniers doelen. Met het Maatjesdiner wil Humanitas Zeeland de vrijwilligers in het zonnetje zetten. Humanitas koppelt met het Maatjesproject vrij willigers aan mensen met een licht verstandelijke beperking om samen dingen te onder nemen zoals wandelen, fiet sen of naar de stad gaan. Ge- interesseerden kunnen zich melden bij Vicky Wiessner via 06 - 4890 7940 of maatjes. zeeland@humanitas.nl. Meer info op www.humanitaszeel- and.nl. VLISSINGEN - Op 10 decem ber staat de actiegroep Red Nollebos-Westduinpark van 10.00 tot 17.00 uur met een stand op het Scheldeplein. Er wordt een impressie getoond van hoe het gebied er uit zou gaan zien als de plannen van Ecoparks gerealiseerd zouden worden. Verder zijn raampos- ters i^rkrijgbaar en wordt in formatie gegeven over de stappen die de gemeente gaat volgen en op welke manier de bevolking van Vlissingen in vloed kan uitoefenen. VLISSINGEN - Op 11 december start de nieuwe dienstrege ling van de NS. Als gevolg van de gewijzigde treintijden, ver andert ook de dienstregeling van veel bussen. Om ervoor te zorgen dat reizigers hun trein of bus halen, past de Provincie de vaste bedieningstijden van de bruggen aan; ook wel de bloktijdenregeling genoemd. Kijk op www.zeeland.nl voor meer informatie. MIDDELBURG - De Middel burgse alpinist en buiten sportfotograaf Frank Husslage was de afgelopen drie decen nia onderweg in berggebie den op vijf continenten. Daar over publiceerde hij onlangs het lees- en fotoboek De weg naar de berg; een boek over belevenissen van een Zeeuw se bergsporter op weg naar de top. Op de dinsdagavonden 17, 24 en 31 januari presenteert Husslage in de Zeeuwse Bi bliotheek voor de ZVU reisver slagen uit Tibet, Ladakh en Oost Afrika. Hierin neemt hij zijn gasten mee op reis van de ijskoude, winterse Himalaya tot in de uitbundig groene ne velwouden van Oost-Afrika, van een Boeddhistisch kloos terfestival in een hooggeberg tewoestijn tot op een islami tisch eiland in de azuurblauwe Indische oceaan. Informatie en aanmelden via 0118 - 634800 of zeeland@volksuni- versiteit.nl. MIDDELBURG - Al tweedui zend jaar lang bestaat het raadsel van de "ster van Beth lehem". Als deze ster destijds werkelijk is verschenen, moet het een spectaculair hemel verschijnsel zijn geweest. In de presentatie op maandag 12 december om 19.30 uur maakt het publiek kennis met he melverschijnselen en tijdreke ning. Uitgaande van de he dendaagse bijbelteksten wordt geprobeerd het mo mentvan de geboorte van het kerstkind te bepalen. Ad Fran se van Volkssterrenwacht Phi- lippus Lansbergen neemt toe hoorders mee op een zoektocht naar de 'ster van Bethlehem'. De lezing is in Hof 't Seijs aan de Griffioenstraat 40 in Middelburg. Het gebruik van keelsprays is het afgelopen jaar met 14% gestegen2. Blijkbaar zien meer mensen de voordelen van een keelspray. Als slikken niet fijn is, kun je de geconcentreerde actieve ingrediënten direct in de keelholte spuiten. A.Vogel Keelspray" is de nr. 1 in de keelspray markt. Helpt snel De handige doseerspray van A.Vogel Keelspray is 100% natuurlijk en helpt snel. Het brengt de verzachtende vloeistof direct op de plaats waar het moet zijn: in de keelholte. De keelspray bevat de concen traten van de heilzame planten Salvia en Echinacea. Salvia heeft een verzachtende en zuiverende invloed op de keel en Echinacea stimuleert het immuunsysteem. A.Vogel Keelspray, verzacht de keel'. Adviesprijs 9,99 1 Gezondheidsproduct 2 Op basis van verkopen Nielsen 2016 YTDt/mwk40 KERSTCANTATECONCERT J.S. Bach, Al Vivaldi, G. Gabrieli Vrijdag 16 december, 20.30 uur Geerteskerk in Kloetinge Zeeuws Vocaal Ensemble Vocaal Ensemble Canticum Amicorum o.l.v. Patrick van der Linden m.m.v. Ars Musica Orkest Mark Christiaanse (organist) www.zeeuwsvocaalensemble.nl Makkelijk meenemen De hoestsprays kunnen mee in de tas, in de auto, op het werk, etc. Er zijn twee A. Vogel Hoest sprays: nr. 1 bij droge en kriebelhöest. Nr. 2. bij vast zittende hoest. De hoest sprays bevatten voldoende inhoud voor 1 week. 70% van de mensen vindt een hoestspray makkelijk mee te nemen en 66% vindt het handig in gebruik. Daarnaast zoeken mensen bij hoest ook een oplossing die snel en effectief werkt. A.Vogel heeft 2 hoestsprays* die handig in gebruik zijn en makkelijk mee te nemen en die ook nog eens snel en effectief helpen bij vastzittende en kriebelhöest. Effectief en helpt snel Wanneer je kriebel- of vast zittende hoest hebt, wil je maar één ding: de hoest snel en makkelijk stillen. A.Vogel heeft voor beide hoest een handige hoestspray. De één vermindert de kriebelende hoestprikkel en de ander maakt het vastzittende slijm los. 'Even sprayen, geen geknoei' naAVgem°eStSPrayS 1 AVogel Hoestspray*: nr. i dij De A.Vogel Hoestsprays zijn heel droge en kriebelhöest A.Vogel makkelijk in gebruik. Even spray- Hoestspray* nr. 2bij vastzittende en en klaar. Er komt geen lepel ïwitsch voor aan te pas en geeft geen geknoei, gebruik de gebruiksaanwijzing. Hoestspray™

de Faam | 2016 | | pagina 5