r 1 www.middelburg.nl Nieuwjaarsreceptie in het stadhuis Reparatie leeuwtjes bordes stadhuis Collectieve Zorgverzekering Gemeenten Hulp voor ondernemers Middelburg Middelburg Winterstad Maandag 5 december controlebericht NL-Alert Officiële opening Street Workout park Zaterdag 14 januari 2017 houdt het gemeentebestuur van Middelburg haar nieuwjaarsreceptie in het stadhuis aan de Markt. U bent vanaf 16.00 uur van harte welkom. De receptie duurt tot 18.00 uur. De toespraak van burgemeester Harald Bergmann is om 17.00 uur. Op het bordes van het stadhuis zit aan weerszijden een leeuwtje. De beeldjes vertonen scheurtjes en moeten gerestaureerd worden. Het bedrijf Slotboom Steenhouwers uit Winterswijk gaat de leeuwtjes restaureren. De diertjes worden vrijdag 2 december verwijderd. Voor de kerstdagen staan ze weer op hun plek. Foto: Aart van Belzen Orionis Walcheren biedt alle inwoners van Walcheren (studenten uitgezonderd) met een inkomen tot 110% van de van toepassing zijnde bijstandsnorm en een beperkt vermogen de mogelijkheid om deel te nemen aan een Collectieve Zorgverzekering Gemeenten (CZG). Deze CZG wordt aangeboden door zorgverzekeraar CZ. De voorwaarden en type verzekeringen kunt u bekijken op www.orioniswalcheren.nl onder het kopje 'Geldzaken'. Bijna iedere ondernemer herkent het wel... een tijd waarin het met het bedrijf niet gaat zoals het zou moeten. Met het initiatief '155-Help-een-bedrijf' van het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf, kunt u als ondernemer uit Middelburg kosteloos bij 155 terecht voor bedrijfsadvies en ondersteuning. U kunt tijdens kantooruren bellen met een ervaren ondernemersadviseur via 088 999 0 155. U kunt uw hulpvraag ook stellen via www.155.nl. Daar kunt u uw hulpvraag ook online stellen. Ook kunt u hier de online scan doen om in een paar minuten te weten of u tot de doelgroep behoort om voor een sociale ondernemersregeling in aanmerking te komen (bijvoorbeeld de Bbz-regeling, Besluit bijstandverlening zelfstandigen of het I0AZ, de Wet inkomensvoorziening oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte gewezen zelfstandigen). MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Schaatsen met het stadhuis als decor, leuke kerstmarkten en sfeervolle terrassen. Laat u deze winter betoveren door Middelburg Winterstad! De Markt is tot en met 15 januari omgetoverd tot een sfeervolle ijsbaan. Naast schaatsen en curling zal er volop entertainment zijn voor iedereen. De schaatsbaan is elke dag geopend. Je kunt er schaatsen huren en natuurlijk ook iets warms eten of drinken. Kerstboom voor stadhuis De kerstboom is vorige week maandag geplaatst. De 12 meter hoge boom wordt na 5 december voorzien van versiering en vanaf die dag gaat ook de verlichting aan. Winterterrassen en evenementen Naast de sfeervolle wintertent aan het 'Tympaanplein' vind je dit jaar op meerdere plekken in de stad gezellige winterterrassen en blokhutten. Op de verschillende terrassen vinden regelmatig liveoptredens plaats en kan je genieten van een hapje en drankje in winterse sfeer. Er vinden evenementen plaats, waaronder het nieuwe winterbierfestival op 16 en 17 december op het Damplein. Kerstmarkt Oudhollandse wintermarkt Op 16, 17, 18 december is er rondom de ijsbaan een sfeervolle kerstmarkt. Struin gezellig rond tussen de cadeauartikelen van lokale Middelburgse winkeliers. Van 26 tot en met 30 december is er een Oudhollandse wintermarkt met onder andere nostalgische attracties, eettentjes en entertainment. Sfeervol winkelen Winkelen in Middelburg betekent ronddwalen langs verrassende winkels in een indrukwekkend monumentaal decor. Tijdens Middelburg Winterstad besteden veel winkels extra aandacht aan de aankleding. Middelburg is dankzij de vele speciaalzaakjes een van de meest gevarieerde winkelsteden van Nederland. Zondag 18 december is er een extra koopzondag. Het volledige programma is na te lezen op www.middelburgwinterstad.nl. Weten wat er nog meer te doen is in Middelburg? Kijk voor de dagelijkse agenda op www.uitinmiddelburg.nl. Foto: Aart van Betzen Op maandag 5 december zendt de overheid rond 12.00 uur een NL-Alert controlebe richt uit in heel Nederland. Aan de hand van dit controlebericht kan je nagaan of je mobiel juist is ingesteld om NL- Alert te ontvangen. Als je het controlebericht op 5 december ontvangt, weetje zeker datje mobiel juist is ingesteld. In het bericht is duidelijk aangegeven dat het om een controlebericht gaat en dat je niets hoeft te doen. Wat is NL-Alert? NL-Alert is het alarmmiddel van de overheid voor op je mobiele tele foon. Met NL-Alert kan de overheid je heel gericht waarschuwen en informeren tijdens een (dreigende) noodsituatie bij jou in de buurt. In het bericht staat wat er aan de hand is en wat je op dat moment het beste kan doen. Meer dan 130 keer ingezet NL-Alert is al meer dan 130 keer ingezet. Met name bij grote bran den, zoals ook dit jaar in Zeeland tijdens de brand in Goes op 10 april en de brand in Axel op 28 mei. Maar NL-Alert is ook al lande lijk gebruikt bij explosiegevaar en onverwacht noodweer. NL-Alert instellen Steeds meer mobiele telefoons zijn automatisch ingesteld om NL- Alert te ontvangen. Op sommige toestellen, zoals de iPhone, moet je dit zelf doen. Doorloop hiervoor de instelhulp op www.crisis.nl/ nl-alert. Zeeland Veilig Wat kan jij zelf, voor je eigen veilig heid en dat van anderen,'doen in een (dreigende) noodsituatie? Kijk eens op www.zeelandveilig.nl en wees verbonden. Denk na over de gevaren in Zeeland, bereid je voor en doe het samen. Met elkaar maken we Zeeland Veilig! Vrijdag 25 november opende wijkwethouder Arjan Beekman het nieuwe Street Workout park op het Meiveld in Middel burg-Zuid. De opening vond plaats in samenwerking met initiatiefnemer Mark Houmes, stichting Middelburg Beweegt en Stichting Welzijn Middel burg. De toestellen van het workout park zijn geplaatst ter vervanging van de skatebaan. Deze was verou derd en er werd weinig gebruik meer van gemaakt. In overleg met de huidige gebruikers van de ska tebaan en de omgeving is daarom gekozen voor fitnessapparaten in plaats van een nieuwe skatebaan. Street Workout is een steeds populairder wordende bezigheid, waarbij mensen zelf in de buiten lucht op ieder gewenst tijdstip aan hun conditie kunnen werken. De toestellen zijn geschikt voor jong en oud. Stichting Middelburg Beweegt is van plan de toestellen ook te gebruiken voor oefeningen met de wandelgroepen. GEMEENTE

de Faam | 2016 | | pagina 9