Zaaltje huren? Het woord aan raadslid Krijnie Hoek Op de hoogte blijven van besluiten in uw buurt? Commissievergaderingen in december Gemeentelijke balies eerder www.makelpunt-walcheren.nl INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Samen doen Wat willen we in onze gemeente en hoe bereiken we dat? Goede voorzieningen in de zorg, goed en veilig wonen en mogelijkheden voor ontspanning dragen daar in belangrijke mate aan mee. Sport is daarin een belangrijke factor. In club- en teamverband zorgt het voor betrokkenheid sociale contacten. En het draagt bij aan gezondheid en welbevinden. Middelburg heeft een ruim aanbod aan goede sportvoorzieningen. Veel vrijwilligers helpen deze accommodaties in stand te houden. Jammer dat er dan een mooie voorziening als het zwembad in Arnemuiden dreigt te verdwijnen. Een enthousiaste groep bewoners zet zich in voor het behoud van deze voorziening. Als voorbeeld was er al de heropening van dorpshuis de Arne, dat nu door een stichting wordt beheerd. Een zwembad beheren en Foto: Aart van Belzen onderhouden is een moeilijker opgave. Onderhoud, veiligheid en vakbekwaam personeel kosten veel geld en er is een flinke investering nodig om de installaties te renoveren. Als CDA willen we de. initiatiefnemers graag ondersteunen en met de gemeente kijken waar de mogelijkheden liggen. Verantwoord met de financiële middelen omgaan is ook een opdracht waar we als CDA zorgvuldig mee willen en moeten omgaan. Zo is er ook in Sint Laurens zorg om de sluiting van de gymzaal. Wat zijn daar de mogelijkheden om die nieuw leven in te blazen? Als gempente en als politiek hebben we initiatieven, meewerken en mee denken van de inwoners nodig om onze omgeving leefbaar te houden. Zo wordt er op dit moment door veel inwoners meegedacht over inkomen en zorg. Met studenten van de HZ in Vlissingen houden we interviews over kosten die zich opstapelen door allerlei nieuw beleid. Zo zijn we vorige week op de bewonersavond in Arnemuiden in gesprek gegaan over de behoeften die er zijn aan zorg, wonen en ondersteuning van mantelzorgers. Krijnie Hoek CDA fractie Middelburg krijniehoek@cdamiddelburg.nl Via 'Over uw buurt' kunt u op de hoogte blijven van ontwikkelingen in uw buurt. De e-mailservice of app 'Over uw buurt' biedt de mogelijkheid om berichten bij u in de buurt of de hele gemeente digitaal te ontvangen. Het gaat om berichten over vergunningen, plannen en voor schriften van overheidsinstanties zoals gemeenten, provincies en waterschappen. Aanmelden Inschrijven voor de service kan via www.overuwbuurt. overheid.nl. Vervolgens maakt u op basis van uw postcode een profiel aan. U kunt instellen van welke overheidsinstanties u de bekendmakingen wilt ontvangen en ook geeft u hier VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden op een aan de Minaret 22 gelegen parkeervak, behalve voor de gehan dicapte waarvoor het parkeervak is bestemd en besloten het verkeersbe- sluit om het parkeren te verbieden op een aan de Meestoof 92 gelegen parkeervak, behalve voor de gehan dicapte waarvoor het parkeervak is bestemd in te trekken. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van ae be kendmaking van deze besluiten, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaar schrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen be zwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de ATgemene wet bestuursrecht). Online bezwaar maken Uw bezwaarschrift kunt u ook digitaal indienen. U vindt het webformulier via: www.middelburg.nl Bestuur en Organisatie Meer Bezwaar tegen gemeentelijke besluiten. Voor het digi taal indienen van een bezwaarschrift heeft u uw inlogcode van DigiD nodig. Voorlopige voorziening Yereisen uw belangen met spoed tijde lijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlo pige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrech ter van de rechtbank Zeeland-West- Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de vakbalie op het stadskantoor ter inzage. WIJZIGING ARBEIDSVOOR WAARDENREGELING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in de vergadering van 23 augustus 2016 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenregeling gemeente Middelburg (91 ste wijziging). Deze ze wi|ziginq betrett de herziening de integrdle toelichting bij de CAR- UWO (Arbeidsvoorwaardenregeling voor het personeel van de gemeente Middelburg). Deze wijziging treedt met terugwer kende kracht in werking op 1 |anuari 2016 en ligt voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 30 november tot 24 februari 2017) ter inzage in de in- formatiehoek van het stadskantoor. Ko pieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): het soort bekendmakingen (bijvoorbeeld bestemmingsplan of vergunningaanvragen) dat u wilt ontvangen aan. In verband met bezuinigingen zullen we per 2017 niet meer alle bekendmakingen volledig publiceren in de FAAM. We publiceren dan nog wel een ingekort overzichtje van de bekendmakingen. Bluesroute 132: bouw woning (kavel 3) (158648) (17-1 1). Brigittadreef 5: uitbreiden en reslylen woning (18-1 1). Herengracht 80/82: wijzigen ramen achterzijde en verhogen zolderverdieping (16-11). Kanaalweg, Arnemuiden: kap pen 36 bomen (166741) (18-11). Langeviele 4/: bouw garage (15-11). Loskade 1renoveren hotel (11.-11). Nijverheidsweg 24: vervangen dak werkplaats (22-11). Oosterse Lageweg, volks tuincomplex: plaatsen berqing (166631) (17-1 f). Seisplein 3: aanbrengen 2 muur- roosters in voorgevel (18-11). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor. De publicatie van de aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevings vergunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van ae aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge vingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Balans 11: wijzigen qevel pand (25-11). U H Damplein 12F: verbouw pand tot woning (22-1 1). Oude Veerseweg 127: uitbreiden Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 19 december. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Commissie Maatschappelijke Zaken: woensdag 7 december Commissie Ruimte: maandag 12 december Commissie Algemeen Bestuur: dinsdag 13 december Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers, ledereen kan op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Op maandag 5 december sluiten de gemeentelijke balies in het stadskantoor een half uur eerder. De balies zijn dan tot 16.00 uur open. De gemeentelijke locatie aan de Waldammeweg sluit deze dag om 15.30 uur. bed-and-breakfast (22-11). Seisplein 3: aanbrengen 2 muur- roosters in voorgevel (23-1 1). Vlasmarkl 24: vervangen dakbe- schof en dakbedekking van dakkapel Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend: Voor: het uitbreiden van het schoolge bouw en het brandveilig gebruik van het pand als schoolgebouw. Locatie: Kuipers-Rietbergkwartier 33* Voor: het realiseren van vier hotelka mers op de eerste en tweede verdie ping en het gedeeltelijk wijzigen van de bestemming van de panden. Locatie: Sint Janstraat 40. De beschikkingen zijn ten opzichte van de ontwerp beschikkingen niet gewijzigd. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, vanaf donderdag 1 december tot en met woensdag 11 januari 2017 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stads kantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende omgevingsvergunning ten behoeve van de desbetreffende activiteit en die tegen het ontwerp besluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf vri|dag 2 december tot en met donderdag T2 januari 2017 een §emotiveerd beroepschrift indienen bij e Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te be vatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt inge steld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank ZeelancTWest-Brabant. Voor zowel het behandelen van een beroep schrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2016 | | pagina 8