Molendijk Oud-Vossemeer veiliger gemaakt zZcli. Extra investeringsmogelijkheid voor jónge Zeeuwse boeren ^Zeeland 3rovinciewerk ^fl/ll/IA 'n^°rmatieru':)r'e'< van i Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Publicaties en bekendmakingen vindt OU/ I I I O de Provincie Zeeland. Kijk dan op www.zeeland.nl u op www.zeeland.nl/provinciaalblad "We zijn heel blij met de nieuwe Molendijkaldus Henny Pons. "Het ziet er werkelijk prachtig uit. Ik vind dat de Provincie er veel aan gedaan heeft om de weg veiliger te maken." De Molendijk is in opdracht van de Provincie volledig ingericht als 60 km-zone met onder andere nieuwe reflectorschilden in de bochten, aanpassing van de belijning en twee verkeersremmers. Aanleiding hiervoor waren de vele ongelukken op deze weg. Gedeputeerde Harry van der Maas: "Weggebruikers moeten beter zien en snappen dat ze op een bochtig tracé rijden. Dan kunnen ze hun snelheid aanpassen aan de situatie. "Om de Molendijk nog veiliger te maken, wil de Provincie ook een vrij liggend fietspad realiseren langs de weg. De grondverwerving hiervoor loopt nog. Op termijn denkt de Provincie aan een rondweg. De Provincie onderzoekt samen met gemeente Tholen en hét waterschap of zo'n rondweg haalbaar is en wat het beste tracé is. dijk in Oud-Vossemeer is volledig ingericht als 60 km- Henny Pons vertelt verder; "Vlak bij onze afrit is een klein drempeltje gemaakt. Daar rijden vrachtauto's of de bus voorzichtig overheen. Maar toch schrik ik soms nog van de snelheid van sommige auto's. Het zal altijd van weggebruikers afhangen of ze ook daadwerkelijk langzamer gaan rijden. Maar alles wat er mankeerde, is nu opgelost." Inloopavond ontwikkeling nieuwe natuur omgeving Cadzand, Zuidzande en Nieuwvliet Volgend jaar start de Provincie Zeeland met het natuurontwikkelingsproject Strijdersgatpolder. Het bestaande natuurgebied De Knokkert en Bos van Erasmus, gelegen ten noorden van de provinciale weg tussen Breskens en Sluis, breiden we uit met 33 Ha nieuwe natuur. Benieuwd naar de plannen? Kom Óan naar de inloopavond op donderdag 8 december 2016. Tussen 19:00 en 20:30 bent u van harte welkom. Provincie Zeeland, waterschap Scheldestromen en Staatsbosbeheer zijn die avond aanwezig om u te informeren over de uitvoering en inrichting van het project. Ook kunt u het definitief ontwerp inzien. Graag ontmoeten we u in dorpshuis "De Heerlyckheijd", Dorpsstraat 39, 4504 AG in Nieuwvliet. U kunt op elk gewenst tijdstip binnenlopen. Aanmelden is rriet nodig. Voor meer informatie over het Natuurnetwerk Zeeland kijkt u op: www.zeeland.nl/natuur-en- landschap/natuurnetwerk-zeeland Nieuwe bedieningstijden bruggen Kanaal door Walcheren en Zeelandbrug vanaf 11 december Licht aan op de fiets Op 11 december 2016 gaat de nieuwe dienstregeling in van de NS. Als gevolg van de nieuwe dienstregeling vertrekken ook veel bussen vroeger of later dan voorheen. Om ervoor te zorgen dat reizigers hun trein of bus halen, past de Provincie de bedieningstijden van de bruggen aan: ook wel de bloktijdenregeling genoemd. Vlissingen, Sloebrug Vlissingen, Draaibrug Souburg, Schroebrug Middelburg en de Stationsbrug Middelburg. De belangrijkste aanpassing ten opzichte van de huidige bloktijden is dat alle bloktijden een kwartier opschuiven. Op deze manier blijven de aansluitingen op het openbaar vervoer gegarandeerd. Deze verschuiving is afgestemd met NS, Connexxion en de Westerschelde Ferry BV. Buitenom de bloktijden worden allé bruggen die de Provincie in beheer heeft en de sluizen van Veere en Vlissingen 24 uur per dag en zeven dagen per week bediend voor passerende schepen. Een overzicht van de nieuwe bedieningstijden van bruggen en sluizen vindt u op www.zeeland.nl/sluizen-en-bruggen. Ib zorgen dal reizigers hun trein of bus haten, past da Provincie de bedieningstijden de bruggen aan Deze maand was er veel aandacht voor licht op de fiets. De dagen zijn langer donker, dus goed zichtbaar zijn, is cruciaal voor de eigen verkeersveiligheid, maar ook voor die van anderen. 160 Scholieren van tien Zeeuwse middelbare scholen fietsten 's ochtends vroeg in een sliert van huis naar school met nog eens 280 enthousiaste kinderen van zeven basisscholen. Onderweg haakten velen aan in de fietslus. Gedeputeerde Verkeersveiligheid en voorzitter van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland Harry van der Maas en veertien andere bestuurders fietsten acwht dagen met hen mée tijdens de Zeeuwse fietsverlichtings-tour. De fietsen werden vooraf gecontroleerd op goede verlichting en voorzien van bijzondere reflectie. Nieuwsgierig naar de terugblik? Kijk dan op www.rovz.nl. Een bloktijd is een periode dat de brug alleen beschikbaar is voor het wegverkeer. Bloktijden zijn bedoeld voor het halen van de trein, voor bussen die hun dienstregeling moeten rijden en om ervoor te zorgen dat auto's in de spits vlot door kunnen rijden. Zowel de Zeelandbrug als de bruggen over het Kanaal door Walcheren kennen bloktijden. Het gaat in dat laatste geval om de Keersluisbrug Er is bijna vijf ton beschikbaar voor jonge Zeeuwse boeren om extra investeringen in hun bedrijf te kunnen doen, zoals de aanschaf van moderne installaties en machines bijvoorbeeld. In de periode van 1 december 2016 tot en met 16 januari 2017 kunnen zij hiervoor een aanvraag indienen bij de Provincie. Daar kun ]e mee De Jonge Landbouwersregeling is voor jonge landbouwers tot en met 40 jaar. Voor Zeeland is er in totaal 475.000 euro beschikbaar, waarvan de helft uit het Europese budget van het Europees Fonds' voor Landbouw en Plattelandsontwikkeling (ELFPO) komt en de andere helft door de Provincie Zeeland wordt bijgedragen. Succesvol Vorig jaar zijn met de regeling 27 jonge.landbouwers geholpen met een totaalbedrag van 414.542,72 euro. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat: "Het is een succesvolle regeling. We hebben de vorige openstelling geëvalueerd en dat heeft ertoe geleid dat ze nu subsidie aan kunnen vragen voor 20 in plaats van 14 verschillende activiteiten met de nadruk op innovatie en duurzaamheid. We verwachten dat we daardoor dit jaar nog meer aanvragen zullen krijgen. En dat is goed, want landbouw is één van de speerpunten in ons beleid, en vooral de jongere generatie kan wel een extra stimulans gebruiken in hun keuze voor het boerenbedrijf." Het is dit jaar voor de tweede keer dat deze EU-regeling door de Provincies wordt opengesteld. Meer weten? Kijk dan op www.zeeland.nl/subsidie-aanvragen/pop-3 Kijkje in de politieke keuken: loop een dag mee Ben jij 12 tot 23 jaar en lijkt het jou leuk om een dagje mee te lopen met een bestuurder van de Provincie Zeeland? Het is een unieke kans voor een kijkje in de politieke keuken. Je gaat mee naar afspraken die op die dag gepland staan, je kunt vragen stellen over onderwerpen die spe ten in Zeeland én het staat goed op je CV! Neem voor meer informatie contact op met Jouw Zeeland, het jongerennetwerk van de Provincie Zeeland, via jouwzeeland@zeeland.nl vlJJJM Provincie

de Faam | 2016 | | pagina 12