Sint Joris wordt geveild Bakker Jan Schrieks aan de Euromarkt is nu heropend Rauwkost en vers fruit Meesters bij' Pot voor architecten Open dag bij uitvaart de Voorzorg 31 WOENSDAG 23 NOVEMBER 2016 Tekst en foto: Leon Janssens SEROOSKERKE - 't Groente schuurtje biedt een assorti ment groente en fruit en aan verwante artikelen als Zeeuwsé streekproducten. Nadat diverse keren de ver koopruimte vergroot moest worden, is er ook een moder ne snijkeuken bijgekomen. Zo worden de koelmeubels da gelijks voorzien van verse sa lades, roerbakmixen en kant en klaarmaaltijden toe. Rauw- kostsalade op yoghurt-basis is een specialiteit. Wekelijks zijn er aanbiedingen. Sinds een jaar is de winkel dependance van Schellach kaas uit Mid delburg en deze heeft omge keerd een verkooppunt daar. On-line bestellen kan via 'Vers op Walcheren' met gratis thuisbezorging. Er loopt t/m 16 MASTERCLASS IN TEKEN VAN LE CORBUSIER BEDRIJVIGHEID Leendert en Caroline Joziasse begonnen indertijd met de verkoop groente en fruit. "Een gat in markt, er was niet veel op dat gebied" vertelt Leendert, "In het begin kweekten en teelden we veel zelf. Tegenwoordig kopen we dagelijks vers in bij collega's uit de regio. Er kwam vraag naar meer zoals bananen en sinaasappelen. Dan ga je verder kijken." Inmiddels bestaat 't Groenteschuurtje 25 jaar. onze eigen bakkerij. Daar staat een team van 70 enthousiaste medewerkers voor klaar." De winkel is compleet nieuw ingericht plafond, verlichting, vloer, toonbank en vitrines. Sfeervol gedecoreerd in de huiskleur van Bakkerij Schrieks. Brood is er in vele variaties onder meer koolhy- dratenarm brood, biologisch brood, desembrood, stokbro den en verschillende meer- granen soorten. Wekelijks zijn er vaste aanbie dingen. Tot eind december zijn in alle Bakkerij Schrieks winkels oliebollen en appel beignets verkrijgbaar. Jan zijn specialiteit is de bolus, vooral de Jikkemiene, een bolus ge- vuld met Zwitserse room. Ook voor gebakjes, taarten, ver jaardag-, foto- of themataar ten kan men bij Bakkerij Schrieks terecht. "Taarten voor alle gelegenheden", al dus Jan, "maar wel van te vo ren bestellen." Brood- en banketbakkerij Jan Schrieks, Euromarkt 6 (Griffi oen), Middelburg, 0118-611788 informatie: www.bakke- rij-janschrieks.nl (webshop). december een jubileumactie met 25% korting op diverse producten plus een stempel kaart die een leuke verassing op kan leveren. Naast 't Groenteschuurtje beheert de familie Joziasse mini-camping Het Aarbeitje, 't Groente schuurtje, Oostkapelseweg 87, Serooskerke, 0118-591459 www.groenteschuurtje.nl, maandag gesloten. Tekst en foto: Leon Janssens MIDDELBURG - Bakkerij Jan Schrieks, Euromarkt 6 in Mid delburg heropende zaterdag 19 november na een totale re novatie. Het is op Walcheren één van de acht winkels waar van Jan Schrieks en zijn zonen Frank en Jos eigenaar zijn. "Vier jaar geleden werd de winkel aan de Euromarkt ge kocht van de familie Steketee", zegt Jan Schrieks. "Met onze Schrieks-formule krijg je nu een winkel waar je alleen maar producten ziet die am bachtelijk gebakken zijn in AXEL - 'Meesters bij Pot' een 2-jaarlijkse gratis masterclass voor architecten en designers, ge- organïseerd door Pot Interieur in Axel staat op 1 december in het teken van Le Cprbusier. Charlès-Edouard Jeanneret-Gris, beter bekend onder het pseudoniem Le Corbusier (iê87 - 1965), was een van oorsprong Zwitserse archi tect, stedenbouwkundige en meubelontwer per. Hij wordt wel de architect van de twintigste eeuw genoemd vanwege zijn grote betekenis voor en invloed op het Nieuwe Bouwen en de Internationale stijl. Veel geroemd, maar ook bekritiseerd omdat hij volgens zjjn critici ver antwoordelijk zou zijn voor de zielloosheid van de moderne stedenbouw. Voorafgaand aan de masterclass brengen de deelnemers een be zoek aan de tentoonstelling over de eerder dit jaar overleden architecte Zaha Hadid in het Nieuwe Havenhuis in Antwerpen, een gebouw dat door Hadids kantoor werd ontworpen. Zaha Hadid wordt nu al gezien als een van de grote architecten van de 21e eeuw. December is Le Corbusier maand bij Pet rnet een tentoon stelling en speciale acties, www.pot.nl MIDDELBURG - Op vrijdag 16 december wordt m èpdracfit van Provinae Zeeland de Sint Jo- risdoelen in Middelburg online geveild v>a veilinghuis BOG Auctions. HJt object is op dit mo ment nog in gebruik als kantoorruimte voorde provincie. Het kantourgebouw is oorspronke lijk gebouwd in 1582, zoals vermeld opde gevel en diende als basis van liet schuttersgilde van Sint Joris van Zeeland. Meer info pp B06-Auctions.com en Synchrobcdrijfehuisvesting.nl. VLISSINGEN - Uitvaartcen trum de Voorzorg jn Vlissin- gen houdt op zaterdag 26 no vember van 10.00 tot 15.00 uur een open dag. Geïnteres seerden zijn welkom aan de Industrieweg 20 in Vlissingen. "We merken er vragen zijn over onze dienstverlening. Ook zijn mensen nieuwsgierig naar ons uitvaartcentrum. Wat is mogelijk? En hoe gaat het als een dierbare overlijdt", vertelt Anke Wattel, uitvaart verzorger in Vlissingen. "Met deze open dag geven we be langstellenden een kijkje ach ter de schermen. Ook geven wij informati. over bloemen, kisten en n >g veel meer." www.monuta.nl/vlissingen.

de Faam | 2016 | | pagina 31