f 5 Aanleg fietspad Krooneveldweg W Welkom Sinterklaas Huishoudelijke Hulp Toelage tot 1 juni 2017 vijf euro Van uitgeblust naar uitgerust ledereen extra alert tijdens de donkere dagen VOORKOM WONINGINBRAAK! ziet u iets VERDACHTS? bel 112 >gelijk 'orden aan irvan de middelde verhuizing elburg.nl. r willige >uwgrond [dijk in ca 2,1 ha, eringweg 5,7 ha, 4,5 ha, de zaterdag moeten lun nformatie LBURG GDE procedure maken 'an de Wet 'inasrecht >r ae itermijn te in maxi- arbraak en 7. 14 januari GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_ Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Vanaf maandag 21 november starten werkzaamheden voor de aanleg van het fietspad langs de Krooneveldweg, tussen de rotondes Oostperkweg en Veerseweg. Het betreft hier de eerste fase, waarbij de huidige sloot aan de westzijde van de Krooneveldweg wordt omgelegd om ruimte te maken voor het nieuwe fietspad. De tweede fase zal worden uitgevoerd in het voorjaar van 2017. Hierbij wordt dan de fundering en definitieve asfaltverharding aangebracht, waarna het fietspad in gebruik genomen kan worden. Om veilig te kunnen werken wordt gedurende de eerste fase de westelijke baan van de Krooneveldweg afgezet. Deze fase neemt circa 4 weken in beslag en is in ieder geval gereed vóór 23 december. Tijdens deze fase is verkeer in één richting mogelijk vanaf de rotonde Oostperkweg richting rotonde Veerseweg. Het verkeer vanaf de rotonde Veerseweg richting Oostperkweg/N57, zal worden omgeleid via de Veerseweg, Nederstraat, Havendijk/Punt en Oostperkweg. In de week van 5 december zal gedurende 1-2 dagen de Krooneveldweg volledig afgesloten zijn in verband met het opstellen van een telekraan. Verkeer wordt dan in beide richtingen omgeleid via de hierboven genoemde route. Ongeveer 600 inwoners van de gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen maken gebruik van de Huishoudelijke Hulp Toelage. Zij betalen vijf euro per uur voor huishoudelijke hulp, die zij zelf inkopen bij een zorgaanbieder. De regeling gaat veranderen. Voor de mensen die op 31 december 2016 vijf euro betalen voor hun huishoudelijke hulp, verandert er niets tot 1 juni 2017. De Huishoudelijke Hulp Toelage blijft voor hen langer gelden. Hun huishoudelijke hulp blijft tot die datum gewoon doorgaan. In de periode van januari tot en met mei 2017 krijgen de huidige klanten de gelegenheid om zelf te bepalen wat voor hen de beste oplossing is: huishoudelijke hulp via de Wmo of zelf huishoudelijke hulp inkopen bij een zorgaanbieder. Voor sommige mensen zal dit afhangen van de kosten. Die zijn pas begin 2017 bekend. De mensen die nu gebruik maken van de Huishoudelijke Hulp Toelage, krijgen daarom vijf maanden de tijd om een zorgvuldige afweging te maken. Indien zij dat willen, biedt Porthos een keukentafelgesprek om te onderzoeken of iemand in aanmerking komt voor huishoudelijke hulp onder de Wmo. De zorgaanbieders informeren hun klanten, die gebruik maken van de Huishoudelijke Hulp Toelage, zelf over de verlenging tot 1 juni 2017. Stichting Manteling organiseert voor mantelzorgers een workshop om de energie te vergroten. Tijdens deze middag ga je aan de hand van voorbeelden aan de slag om te bekijken waar je energieverlies zit. Of je je energiek voelt, wordt niet alleen bepaald door lichamelijke factoren zoals gezondheid, lichaamsbeweging of voeding, maar ook door emotionele factoren. Veel kostbare energie van mantelzorgers gaat verloren door gepieker, schuldgevoel en willen voldoen aan de verwachtingen van jezelf én van anderen. Na een nacht van tobben en piekeren voel je je eerder uitgeblust dan uitgerust. Je hebt het gevoel geen energie meer te hebben. Van mantelzorgers wordt vooral op emotioneel gebied veel gevraagd. En juist op dat gebied gaat energie verloren. Als je weet waar je voortdurend energie mee verliest, kun je er wat aan doen en je energie sparen. Datum: donderdagmiddag 1 december Locatie: Porthos St. Sebastiaanstraat 12 Tijd 13.30 uur tot 15.30 uur Aanmelden bij Manteling: tel. (0118) 55 35 30 of via mail: info@mantelingwalcheren.nl. Sinterklaas is goed gearriveerd in Middelburg. Afgelopen zaterdag zette hij voet aan wal bij de Bea- trixbrug. Daar zongen honderden kinderen hem toe. Na een grote ronde door de binnenstad heette burgemeester Harald Bergmann de sint officieel welkom. Karei Leeftink heeft een gedicht geschreven naar aanleiding van de komst van Sinterklaas. als Sinterklaas en watvoorPietdanook het paleis verlaten om het ruime sop te kiezen op de rede van Madrid de stoomboot vol met kaatsenballen in een net te varen naar de grijze Lage Landen waar de noorderzon verblijft dan zie zij ras van buitengaats aan stuurboord stoere kusten de duinen van een archipel die hen een baken zijn de torens van de stad die hen als oude vrienden groeten waar hen de veilige haven wachten en een kinderschaar dan wenden zij de steven, Sinterklaas en watvoorPietdanook, stomen onvervaard en koen de Arne op en blij van zin aan het eind waarvan de oude stad met kinderzang en klokgelui met luid gejuich aan kaai en dam hen hartelijk welkom heet om dan in tabberd en maillot - gedragen door het gejubel en het besef dat trots de kou en wind en sneeuw en regen het feest weer is dat ongeacht kleur overtuiging seks elk jaar waardig maar blij toch wordt gevierd - monter te paard te gaan als 's avonds Sinterklaas en watvoorPietdanook de daken van de huizen schimmel rijden waar de schoenen zijn gezet het Grote Boek geraadpleegd en de wortel wordt gevonden gaan de pakjes door de schoorsteen en de paardenvoetjes zacht nadat in een of andere hoek nog wat lekkers is gestrooid de laatste pepernoten in de straten zijn gevonden wordt het winter stil en donker in de stad en in de polders hoor je ergens in de verte nog het stampen van de boot.... Karei Leeftink (stadsdichter Middelburg) Lees meer gedichten op www.middelburg.nl/stadsdichter Foto: Aart van Belzen Het is weer vroeg donker 's avonds. Dat weten helaas ook straatrovers, woninginbrekers en overvallers. Die slaan juist in de donkere dagen hun slag. De politie zal tot en met maart plaatselijk meer surveilleren, preventieve acties houden, inbrekers, overvallers en straatrovers extra in de gaten houden en nog meer energie steken in het opsporen van daders. Daarnaast hebben zij echter ook de ogen en oren van alle inwoners hard nodig om verdachte zaken te melden. Hoort of ziet u iets ongewoons? Een persoon op de uitkijk? Een raam dat aan diggelen valt? Aarzel niet en bel direct 112. Tips en informatie ter voorkoming van woninginbraak, overval en straatroof vindt u op politie.nl in het menu Thema's.

de Faam | 2016 | | pagina 9