F Het woord aan raadslid Carla Doorn Website Middelburg 800 jaar online Zaaltje huren? www.makelpunt-walcheren.nl Drukte verwacht aan balie Veiling 8 percelen landbouwgrond INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Middelburg verrommelt. Regelmatig worden leden van de LPM aangesproken door inwoners over de verrommeling en verpaupering van vooral de binnenstad. De Vlasmarkt en de Markt zijn vooral zondags een troep: glasscherven, pizzadozen, volle afvalbakken en soms braaksel. Waarom kan er op zondag niet worden opgeruimd? Ook op zondag willen we toeristen toch een mooi en schoon Middelburg laten zien? Andere gemeenten maken hier niet zo'n punt van. In sommige wijken groeit het onkruid tussen tegels en in goten. De PZC schreef hier 23 juni ook over. Het is een grote ergernis voor velen. Overigens ben ik ook van mening dat inwoners soms best zelf de handen uit de mouwen kunnen steken. Wat is er mis met het schoonhouden van je eigen stoepje en daarbij net even dat stukje gemeentegrond meepakken? En nu de winter eraan komt geldt dit ook voor het sneeuwvrij houden van je eigen stoepje. Wel zo fijn voor de krantenbezorgers, postbodes, mensen die niet zo goed ter been zijn, ouders met kinderwagens enz. En dan nog zwerfvuil en hondenpoep. Collega raadsleden hebben wel eens neerbuigend gedaan toen wij dit onderwerp weer eens ter sprake brachten. Maar het is echt een ergernis voor velen. En dan dit, laatst reed ik met de auto naar Vlissingen. Onderweg zag ik drie automobilisten die tijdens het rijden hun rotzooi uit het raam kieperden. De gemeente ruimt het wel op denken ze. Maar de gemeente kan het geld dat ze daaraan moet uitgeven best beter besteden. Bijvoorbeeld aan bloembakken in het centrum. Er zijn vast ondernemers die, als het nodig is, de planten water willen geven. We hebben dit al eens in de commissie ruimte naar voren gebracht. Maar helaas weinig bijval gehad. Zelfs sponsoring hadden we al rond. Een mooie (binnen)stad willen we toch allemaal? Carla Doorn Raadslid Lokale Partij Middelburg Volgend jaar vieren we feest, dan is het 800 jaar geleden dat Middelburg stadsrechten kreeg. Er wordt hard gewerkt aan een gevarieerd programma gedurende het hele jaar door de stichting M800. Pasgeleden is de nieuwe website online gegaan: www.middelburg800.com. Middelburg vertelt Middelburg viert feest en iedereen viert dat met ons mee. Dat Middelburg(ers) centraal staan op de nieuwe Middelburg 800 website is dan ook niet verrassend. Zo is er een onderdeel Middelburg vertelt, waarin verhalen van Middelburgers verteld worden. Burgmeester Harald Bergmann roept iedereen op zijn verhaal te vertellen, zodat de website van iedereen wordt. Middelburg organiseert Een belangrijk onderdeel op de website is de agenda. Hier staan alle festiviteiten die in 2017 gaan plaatsvinden. Er zijn verschillende ideeën binnengekomen hoe Middelburg in 2017 stil zou kunnen staan bij 800 jaar stadsrechten. De stichting M800 heeft de inzendingen Foto: Aart van Belzen AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvanqst): Hoge Stelle t.h.v. 19-33, Nieuw- en Sint Joosland: kap pen 9 bomen (166041) (8-1 1). Jan Campertstraat 6: bouw wo ef? Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ning (kavel 74) (152846) (3-1 1). Quarleshavenstraat 34, Nieuw- en Sint Joosland: bouw ling en jtijdeljjk) plaatsen van een onjut NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van ae aan vraag kunnen worden ingezien. woni (woonjunit (31-1 VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge vingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending):. Groenmarkt 12: intern verbouwen Wandelkerk (9-11). Mortiereboulevard 20: aanbren gen reclame (8-1 1 Noordbolwerk 13: herstellen voegwerk gevel (11-11). Pane Veldzigt 2: aanbrengen reclame (9-1 lp P.J. Meertensstraat 3: bouw woning (kavel 80) (160565) (9-11). Moet u binnenkort uw rijbewijs vernieuwen of wilt u voor een ander product een bezoek brengen aan de balie van het stadskantoor? Dan is het raadzaam om- wanneer dit mogelijk is- vóór december langs te komen. We verwachten dat het in de maand december drukker gaat worden aan de balie van het stadskantoor. Het aantal reisdocumenten waarvan de geldigheid vervalt is dan namelijk aanzienlijk hoger dan het gemiddelde aantal in andere maanden. De wachttijden aan de balie van het stadskantoor kunnen in december daarom oplopen. kunt voor sommige producten zoals het doorgeven van een verhuizing of het aanvragen van een uittreksel ook terecht op www.middelburg.nl. Op donderdag 24 november is er om 14.00 uur een vrijwillige veiling in Hotel Arneville. Het gaat om 8 percelen landbouwgrond in en nabij Middelburg. Het gaat om de registergoederen: Een perceel bouwland, opp ca 12 ha, gelegen aan de Trekdijk in Nieuw en Sint Joosland; Een perceel grasland/dijk, opp ca 2,3 ha, gelegen aan de Mortierepolder in Nieuw en Sint Joosland; Een perceel bouwland (grasland voor voederwinning), opp ca 2,1 ha, gelegen aan de Mortierepolder in Nieuw en Sint Joosland; Een perceel bouwland, opp ca 5,5 ha, gelegen aan de Moeringweg in Ritthem; Een perceel tijdelijk grasland voor voederwinning, opp ca 5,7 ha, gelegen aan de Moeringweg in Ritthem; Een perceel tijdelijk grasland voor voerderwinning, opp ca 4,5 ha, gelegen aan de Bosschaartsweg in Ritthem; Een perceel grasland, opp ca 3,4 ha, gelegen aan de Brigdamseweg in Middelburg; Een perceel blijvend grasland, opp ca 7,5 ha, gelegen aan de Schotelweg in Middelburg. De volledige advertentietekst is te bekijken in de PZC-editie van zaterdag 19 november. Bieders dienen zich bij de openbare verkoop te legitimeren en moeten een verklaring van hun bankrelatie kunnen overleggen waaruit hun financiële gegoedheid blijkt. De veilingvoorwaarden en kostenopgave liggen ter inzage bij notariskantoor De Zeeuwse Alliantie in Middelburg. Voor meer informatie kunt u bellen met de contactpersoon bij het notariskantoor, mw. Mr. H.E. Visser, tel. (0118) 65 96 00 of dhr. G. van Boven van de gemeente Middelburg, telefoon (0118) 67 52 06. Bij de hierboven genoemde besluiten KENNISGEVING VERLENGDE kunnen belangen van derden betrok- BESLISTERMIJN ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaar schrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voor ziening aanvragen aan de Voorzienin- genreenter bij de Rechtbank Zeeland- West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maxi maal o weken: Voor: het maken van een doorbraak tussen de panden. Locatie: Reigerstraat 3, 5 en 7. Nieuwe uiterste beslisdatum: 14 januari 2017. 1 Foto: Aart van Belzen MIDDEL BURG bekeken op haalbaarheid en geschiktheid. Uitgangspunt is dat het een divers programma wordt. Naast de inzendingen en de bestaande evenementen is de stichting bezig met het opzetten van een aantal grote, spectaculaire hoofdevenementen. Het gaat dan onder andere om het project Waterlicht van Studio (Daan) Roosegaarde, een (kinder) conferentie over mensenrechten en een Zeeuws Promsconcert. Daarnaast is er ook de tweede editie van het project Facade. Oproep De website is voor alle Middelburgers, zij staan hier centraal. Heb je een goed idee, wil je jouw verhaal vertellen of organiseer je iets leuks volgend jaar, geef jouw idee dan door via de aanmeldformulieren op de website. Het wordt een mooi jubileumjaar voor Middelburg. www.middelburg800.com.

de Faam | 2016 | | pagina 8