16/11/16 Nodig; Minimaal windkracht aan Zeeuwse tegenwind Tractaatweg; infoblad op de mat rijg Zeeland '0 vine Informatierubriek van j Geïnteresseerd in het laatste nieuws? de Provincie Zeeland. Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad Zeeuwse fietsverlichtingstour met bestuurders en leerlingen in de vroege ochtend Kom ook naar de statenvergadering Op maandag 14 november 2016 trapte gedeputeerde Verkeersveiligheid en voorzitter van het Regionaal Orgaan Verkeers- Op vrijdag 18 november 2016 vindt de open veiligheid Zeeland (ROVZ) Harry van der Maas de Zeeuwse fietsverlichtingstour af in Grijpskerke/Middelburg. Met deze tour bare Provinciale Statenvergadering vanaf 9.30 vraagt het ROVZ met de Zeeuwse bestuurders aandacht voor fietsverlichting. uur plaats in de Statenzaal van het provincie huis. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De Statenverga dering is ook live te volgen via Omroep Zeeland en www.zeeland.nl Op de agenda staat de begroting 2017. Hierbij twee uitspraken van Statenleden over deze begroting. "We moeten oppassen dat het fosfor geen gat brandt in de provinciale begroting". Ruud Haaze (PVV) "Ondanks financiële schaarste moet er ruimte zijn voor nieuwe inves teringen om Zeeland sterker te maken. Dat zit in deze begroting". René Ruissen (WD) Met het begin van de wintertijd is er weer extra aandacht voor licht op de fiets. Veel mensen vergeten wel eens hun fietsver lichting aan te zetten. Dit is echter cruciaal voor de eigen veiligheid in het verkeer, maar ook voor die van anderen. Met de campagne "Ik val op!" wil het ROVZ de boodschap van goede zichtbaarheid in het verkeer benadrukken. Bestuurders van de gemeenten, waterschap en Provincie zetten zich graag in om deze boodschap gedurende acht dagen lang uit te dragen. Daarom fietsen steeds twee bestuurders met een groep leerlingen in het donker van huis naar school op een school-thuis- route. Gedeputeerde van der Maas rijdt regelmatig in het donker over de Zeeuwse wegen. "Het is leuk om een keer zelf mee te rijden met de scholieren; meestal zie ik ze vanuit de auto voorbijrijden. Dan moet ik helaas constateren dat veel fietsers geen goede verlichting hebben. Vandaag hebben we laten zien dat het ook anders kan. Je kan niet genoeg zichtbaar zijn in het verkeer!" Goede verlichting en reflectie De voor- en achterwielen van de fiets van de bestuurders zijn voorzien van hightech visuele fietsverlichting die eveneens de boodschap uitdragen. De fietsen van de leerlingen zijn of worden, indien nodig, voorzien van goede verlichting en reflectie. De betrokken bestuurders twitteren vervolgens over hun deelname. Dit zijn; Gedeputeerde Harry van der Maas (Provin cie, 14 november), wethouder Jaap Melse (Veere, 14 november), wethouder Loes Meeuwisse (Goes, 15 november), wethou der Jaap Sinke (Reimerswaal, 15 novem ber), wethouder Kees Weststrate (Borsele, 16 november), wethouder Jon Herselman (Kapelle, 16 november), wethouder Jo sephine Elliott (Vlissingen, 17 november), wethouder Chris Simons (Middelburg, 17 november), wethouder Diana van Damme- Fassaert (Hulst, 18 november), burge meester Marcel Delhez (Noord-Beveland, 18 november), wethouder Jacqueline van Burg (Schouwen-Duiveland, 21 november), wethouder Chris van de Vijver (Sluis, 21 november), wethouder Harmsen (Tholen, 22 november), bestuurslid Rian de Feijter- de Feijter (waterschap, 22 november), wethouder Frank van Hulle (Terneuzen, 23 november). Meer lezen.over de fietslichtcampagne? www.rovz.nl Evenementen zijn er om te plannen, maar er is er één die aan onvoorspelbaarheid onderhevig is: het NK Tegenwindfietsen in onze provincie. Voor het vierde jaar maakt de Provincie Zeeland deze heroïsche fietswedstrijd mogelijk. Niet de datum, maar de juiste windkracht en windrichting zijn leidend voor dit unieke kampioenschap. Noodzakelijk is een mini male windkracht 7 met uitschieters naar 8. Het strijdtoneel is de Oosterscheldekering als dé Dutch Mountain bij uitstek. Deelne mers mogen de strijd alleen aangaan op een fiets met terugtraprem. Gedeputeerde Sport Jo-Annes de Bat: "Ik kan je vertel len: dat is pittig! Maar bovenal is het een ontzettend leuk'evenement, dat helemaal bij Zeeland past. Nergens in Nederland heeft de wind zoveel vrij spel als hier op ons land in zee." Om mee te kunnen doen, moet u de Facebookpagina van het NK Tegenwind- fietsen in de gaten houden én de sturm- planner aanzetten. Drie dagen voor een goede dag wordt u hier geïnformeerd of het evenement met "We kriehen sturm!" doorgaat. Vanaf dat moment kunt u zich inschrijven. Meer lezen? www.facebook.com/nktegenwindfietsen Bijzondere archeologische vondst in Sluis Tijdens archeologisch onderzoek bij project Buitenwallen van Sluis is een bijzondere vondst gedaan. Tijdens graafwerkzaamheden kwamen meer dan dertig grote balken tevoor schijn. De houtconstructie stamt uit eind 16e begin 17e eeuw en het was destijds mogelijk een oude sluis, droogdokje of scheepshelling. De vondst is uniek in Zeeland en het is van belang dat het bewaard blijft. De geplande duiker is daarom verplaatst en de put waarin het hout zich bevond, is weer dicht zodat het hout niet uitdroogt. Hierdoor blijft de vondst uitstekend bewaard onder het grondwaterniveau. Wilt u meer lezen? Kijk dan op: www.zeeland.nl/wallenvansluis Vanaf woensdag 16 november 2016 ligt in Terneuzen en omgeving het eerste exemplaar van het informatieblad Tractaatweg op de mat. Hierin leest u meer over de planning, het keuzeproces rond een aannemer en hoe de weg er straks uit komt te zien. U kunt het infoblad ook digitaal lezen via de website van de Tractaatweg. Gezocht: nieuwe panelleden Reizigerspanel openbaar vervoer Onze busvervoerder in Zeeland. Connexxion, wil haar reizigerspanel versterken en is daar om op zoek naar panelleden. Reist u regelma tig met het openbaar vervoer en geeft u graag uw mening hierover? Meld u dan direct aan als nieuw panellid. De Tractaatweg BV werkt, in opdracht van de Provincie Zeeland, aan het verdubbe len van de Tractaatweg (N62). Er komen ook vier nieuwe ongelijkvloerse wegaan- sluitingen, waarvan er drie aansluiten op de Tractaatweg. In 2019 zijn de werkzaam heden klaar. Gedeputeerde Mobiliteit Harry van der Maas: "Door de Tractaatweg te verbre den wordt de verkeersveiligheid sterk verbeterd. We realiseren een robuuste noord-zuidroute door Zeeland, zodat auto mobilisten dagelijks veilig en vlot van Goes naar Gent kunnen rijden." Meer weten? Meer informatie vindt u op www.tractaatweg.nl. Hier kunt u zich ook inschrijven voor de digitale nieuwsbrief. Door uw mening te geven, levert u een be langrijke bijdrage aan beter openbaar vervoer in onze provincie. Als lid van het Connexxion Reizigerspanel wordt u regelmatig per e-mail uitgenodigd om online enkele vragen te beant woorden. Hiermee helpt u de dienstverlening verder te optimaliseren. Voor meer informatie én aanmelden, kijk dan op www.connexxion-panél.nl COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Provincie Zeeland. Bart van der Putten {fietsverlichtingstour). Ton Stanowicki (Tractaatweg). Reageren op deze uitgave van Provinciewede? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon opOI 18-63 10 11Of schrijf naar Postbus 6001 4330 LA Middelburg Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6.4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewet* verschijnt 30 november 2016. Provinciewerk leest u ook via: http://www.zeeland.nl/publicaties-en-bekendmakingen/provinciewerk Provincie

de Faam | 2016 | | pagina 6