Veere in de buurt Officiële start windpark Kerktorens gekoesterd O Eervol einde van het Jeugdhonk met feest 0T3ÜHH1 Intratuin gaat door het vuur Feest bij De Noormannen Veilig verlicht op de fiets Aan de slag met de tablet 32 WOENSDAG 16 NOVEMBER 2016 Wethouder Melse wan do ge meente Veere heeft de bouw van Windpark Bouwdokken officieel gestart. Met een druk op de knop heeft hij de boring van de laatstefunda- tiepaal op symbolische wijze in gang gezet. Het windpark is nu klaar voor de volgende fase: opbouwen van de fun daties en realiseren van de netaansluiting. De windtur bines worden in de zomer en het najaar van 2017 geïnstal leerd en zullen in het voor jaar van 2018 operationeel zijn. VEERE - "Neeltje Jans is de plek bij uitstek'om nog meer te doen met windenergie. De gemeente Veere onderschrijft de ambitieuze doelstellingen op het gebied van duurzame energie en ik ben blij dat het hier kan. De basis ligt er nu", aldus Jaap Melse. Alle 32 geboorde fundatiepa- len per turbine zijn gereed In september is gestart met het boren van de funderingspa- len. Door niet te heien is er SEROOSKERKE- Vanwege de verkoop van het gebouw wordt op zaterdag 19 novem ber afscheid genomen van het Jeugdhonk waar de jeugd van Serooskerke bijna 50 jaar lang bij elkaar kwam. Vele Seroos- kerkenaars hebben herinne ringen aan dit gebouw; als lid van een jeugdclub, soosbe- zoeker, leiding van de jeugd clubs, vrijwilliger van de we reldwinkel of leiding van de peuterspeelzaal. De Paidia, het blad van het jeugdwerk in Serooskerke, zal nog één keer worden uitgegeven en huis aan huis worden verspreid. Er is een facebook-pagina 'Jeugdhonk Serooskerke' aan gemaakt waarop het laatste nieuws, foto's en herinnerin gen aan het jeugdwerk wor den getoond. Op 19 november is het Jeugdhonk open vanaf 16.00 uur. Er is een beamer- presentatie en een expositie. Er zijn 'klupschriften' en foto's te zien en archiefmateriaal van de jeugdcentrale, die ook de catering verzorgt. Oud-dj van de soos, Bert van Leer dam, bekend van Omroep Zeeland, heeft zijn medewer king toegezegd en zal ieder een meenemen in zoveel ja ren muzikale sooshistorie. www.pkn-serooskerke.nl. Na vijftig jaar komt een eind aan het Jeugdhonk in Serooskerke. Een mooi moment voor een terugblik. Foto: PR KOUDEKERKE - Vanaf dit jaar is Intratuin Koudekerke aan gesloten bij China Red, een inkooporganisatie die voor streng geselecteerde vuur werkwinkels direct vuurwerk importeert uit China. De pro ducten van China Red zijn door vuurwerkspecialisten in China geselecteerd voor de Nederlandse markt. Vuurwerk van een kwalitatief nog hoger niveau kan nu voor een scher pe prijs aangeboden worden. Aan de China Red collectie worden jaarlijks nieuwe pro ducten toegevoegd en ver nieuwingen geïntroduceerd. De collectie bevat inmiddels prachtige artikelen, variërend van 500 grams cakes en sier- vuurwerkpakketten tot single shots mortieren en mega gro te cakes. WESTKAPELLE - De Noor mannen houden op zaterdag 19 november de bazar, dit is tegelijkertijd met de intocht van de Sint en zijn Pieten in Westkapelle. Het evenement is in Kasteel van Batavia en van 15.00 uur tot 21.30 uur. Naast de bestaande onderde len, zoals een grabbelton, draaibord met pijl, dartspel, sjoelen en uiteraard het rad van avontuur, zijn enkele nieuwe onderdelen toege voegd. www.noormannen.nl GRIJPSKERKE - Maandag startte in Grijpskerke de Zeeuwse fietsverlichtingstour. Tijdens de Zeeuwse fietsver- lichtingstour vragen bestuur ders van Provincie, gemeen ten en waterschap op een ludieke manier aandacht voor het voeren van fietsverlich ting. Tot en met 23 november fietst elke werkdag een be stuurder mee met leerlingen die op weg van huis naar schooi. De fietsen van be stuurders zijn voorzien van opvallende verlichting. OOSTKAPELLE - Dinsdag 22 november is er van 14.00 uur tot 15.30 uur een TabletCafé bij Stichting Welzijn Veere aan de Schoolstraat in Oostkapelle. Het accent ligt op de uitwisse ling van ervaringen met deze apparaten, bijvoorbeeld over het installeren van apps, het binnenhalen van e-books, de registratie van de tablet en het koppelen van e-mailadressen aan de tablet. Aanmelden via: info@welzijnveere.nl of 0118- 583687. 1okken.nl is onder andere te zien hoe een boring van een fundatiepoal of een kat lp www.windparkbou\ nauwelijks sprake geweest van geluidsoverlast of trillin gen. De 32 fundatiepalen per turbine (in totaal 256 palen) zijn inmiddels gerealiseerd. Nu kan de volgende fase be ginnen. Op de fundatiepalen komen de fundatieblokken, met ieder een diameter van 19 meter en een dikte van ruim 3 meter. Hierop worden straks de mastdelen van de windtur bine geplaatst. Deze fundatie werkzaamheden duren nog tot begin 2017. De bouw van het transformatorstation op de Bouwdokken is inmiddels gestart. Deze week starten de eerste gestuurde boringen voorde aanleg van de kabel in Kamperland. in zijn werk gaat. Ook is te zien welk deel van de kabel wordt gerealiseerd middels een open ontgraving of een boring. Foto: Windpark Bouwdokken De toekomst molens en kerktorens Gemeent alle gemeentelijke molens en kerktorens in dagavond 9 november officieel bekrachtigd Veerse burgemeester Rob van der Zwaag ei Op beeldbepalende gebouwen en cultureel zijn er lange termijn prestatieafspraken gem de vijftien jaar voert Schilderbedrijf Noom h alle gemeentelijke molens en kerktorens vei

de Faam | 2016 | | pagina 32