T In uw 'Koningspaar' bij feestelijke opening van nieuw speelbos Medische tak opgeschaalde zorg Zeeland klaar voor taak Dialoog twee weken later Weer acht stenen erbij Westduin in de top tien Keuring voor het rijbewijs 29 WOENSDAG 16 NOVEMBER 2016 Op initiatief van de leerlingenraad van de Theo Thijssen- school in de Vlissingse wijk Paauwenburg is afgelopen week een zogenaamd 'groen speelbos' geopend. Het speel bos ligt naast de school en is voor iedereen toegankelijk. Wethpuder Josephine Elliott verrichtte de officiële opening nadat zij verrast werd met een bezoek van 'Koning Wil- lem-Alexander en Koningin Maxima', die bij de kinderen al gelijk ontmaskerd werden als 'neppers'. door Conny den Heijer VLISSINGEN - Drie jaar gele den ontstond al het idee om iets met het stuk gemeente terrein naast de school te doen. Daarbij was de insteek dat kinderen meer naar bui ten moesten om lekker te gaan spelen en meer moes ten gaan bewegen in plaats van hele dagen achter hun tablet of gameboy te zitten. Lekker vies worden Klimmen, klauteren, kruipen, picknicken of gewoon lekker vies worden; alles moest mo gelijk zijn op de nieuw aan te leggen speelplaats. Klimbomen en insectenhuis Uiteindelijk heeft dit enthou siaste plan geresulteerd in een prachtige natuurspeel- plaats met klimbomen, een touwbaan, twee indianen- tenten, een kruip-doorsluip- door tunnel en een echt in sectenhuis. Het insectenhuis moet voor een stukje be- Wethouder Josephine Elliot verrichtte de officiële opening van het speelbos. Foto'sConny den Heijer FEESTELIJKE OPENING De opening van het Speelbos gebeurde op feeste lijke wijze. Zo was ook het 'Koningspaar' aanwezig tijdens de ceremonie in Vlissingen. wustwording zorgen bij de kinderen. Lessen over de natuur kunnen gegeven worden in het gerea liseerde buitenlokaal. Het on derhoud, van het terrein zoals het snoeien van bomen en bij houden van grote struiken wordt door de gemeente uit gevoerd. De kinderen gaan zelf het zwerfafval verzamelen dat misschien achterblijft op het terrein. Zo zorgen school en gemeente er samen voor dat het speelbos netjes blijft. Rolstoeltoegankelijk Het grote voordeel van het speelbos is dat het ook toe gankelijk is voor kinderen met een beperking. Zo kunnen rol stoelers gemakkelijk over de paden rijden, wat niet in ieder bos mogelijk is. Het bos heeft een Open Wijk functie, dat wil zeggen dat het ook door niet-leerlingen van de Theo Thijssenschool en kin deren die in de wijk wonen of zelfs daar buiten, gebruikt kan worden. Zes weken werk Alles bij elkaar is er zo'n zes weken aan gewerkt om het speelbos te realiseren. Jammer genoeg waren de weersomstandigheden tijdens de opening niet optimaal en moest de wethouder er vanaf zien om een rondje door het bos te maken. Alle leerlingen kregen ter vergroting van de feestvreugde een stuk zoethout. Het project, dat ongeveer 45.000 euro heeft gekost, is gerealiseerd met behulp van ■diverse subsidies. Zo waren er bijdragen van het VSB Fonds, de ANWB, Rabobank, Ge meente Vlissingen, Jantje Be ton, de Stichting Moerman Promotie Vlissingen en de Ne derlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind. Wanneer er een incident is met veel slachtoffers, komen ver schillende hulpverleners in actie. Zo ook de medische tak: de meldkamer Ambulancezorg, ambulancepersoneel, het Ne derlandse Rode Kruis en de Geneeskundige Hulpverlenings organisatie in de Regio (GHOR). Sinds 1 januari dit jaar wordt gewerkt met een nieuw model om in opgeschaalde situatie geneeskundige zorg te leveren, genaamd GGB: Grootschalige Geneeskundige Bijstand. MIDDELBURG - 'Opschaling' is een term die door hulp diensten wordt gebruikt voor het vergroten van de organi satie tijdens een incident of ramp. De mate van opschaling bepaalt het aantal eenheden (voertuigen en personeel), maar ook de wijze van aan sturing. De partijen die de zo genaamde prehospital ge neeskundige bijstand verlenen, hebben hard ge werkt om klaar te staan voor een inzet volgens de nieuwe methode. In Zeeland worden de puntjes op de 'i' gezet tij dens een training met alle be trokken partijen. Tot en met december zijn vijf tien trainingen op de brand weerkazerne Stromenweg in Middelburg. De partijen die hieraan deelnemen zijn de Regionale Ambulancevoorzie ning Zeeland, de Geneeskun dige Hulpverleningsorganisa tie in de Regio (GHOR) en het Nederlandse Rode Kruis. Het doel van de trainingsda- gen is dat alle medewerkers goed voorbereid zijn. op een groot incident en weten hoe te handelen. Het gaat om het verwerken van de melding, de alarmering in opgeschaalde vorm, hettriëren en behande len van slachtoffers ter plaat se, de coördinatie van hulp verleners en het vervoeren van slachtoffers naar de juiste bestemming. In 2015 is door alle betrokken partijen hard gewerkt aan de voorbereidingen van het pro ject. Het Nederlandse Rode Kruis heeft vrijwilligers voor de nieuwe Noodhulpteams geworven. Na afronding van deze trainingsdagen blijven de betrokken partijen regulier trainen en oefenen met het systeem. Hierbij worden de aandachtspunten, die voort komen uit de training van 2016, meegenomen.Tijdens de trainingsdagen worden in verschillende 'stations' de rol len getraind. Per trainingsdag worden twee regionale scena rio's realtime getraind, waarbij gebruik wordt gemaakt van lotus- en fictieve slachtoffers. De organisatie van de trainingsdagen is in handen van RAV Zeeland. Foto: Patrice Troost Een goede samenwerking, het kennen van eikaars werk- onderlinge communicatie processen is essentieel voor tussen de hulpverleners en een goede zorgverlening. INTERNATIONALE TRAINING jlJ Het oefenen tijdens de trainingsdagen gebeurt met behulp van het Internationale Emergo Train System, zie www.emergotrain.com KORT NIEUWS MIDDELBURG'- De Dag van de Dialoog in Middel burg is verzet naar 25 no vember. Het thema is dit jaar Middelburg 799, met een knipoog naar Middel burg 800 jaar. DE middag is in het-Zeeuws Museum. Het doel is door de dialoog frisse ideeën naar boven te halen, voor een bruisende en gastvrije stad, waar ie-- dereen kan meedoen, met vitale wijken en buurten, en met ruimte voor ont moeting en creativiteit. Aanmelden via middelbur- gindialoog@gmail.com, er is plaats voor 50 meeden kers. MIDDELBURG - Gisteren (dinsdag) zijn acht struikel stenen geplaatst bij vier adressen in Middelburg. Dit keer in Park de Griffioen en aan de Langevielesin- gel. Hierbij waren onder ande ren JoTian Aalberts van de gemeente Middelburg aanwezig en leerlingen van het CSW. Ter herinne ring aan de weggevoerde en omgebrachte Joden die op de betreffende adressen woonden plaatste de Stichting Struikelstenen Zeeland herdenkings steentjes voor de gezinnen Boasson, Van Dam en Heertje, en voor Sara Po- lak-Braasem. VLISSINGEN - Golden Tu lip Strandhotel Westduin uit Zeeland is opgenomen in de Top 10 van de verkie zing Beste Leerbedrijf Ho reca 2016. Dat heeft SVH woensdag 9 november be kendgemaakt. Van de 111- genomineerde Nederland se horecabedrijven eindig den Golden Tulip Strand hotel Westduin bij de laatste tien. De namen van de 10 leerbedrijven zijn ge publiceerd op de website www.besteleerbedrijfhore- ca.nl. VLISSINGEN - Senioren, chauffeurs met rijbewijs C/D/E en overige automo bilisten die voor verlenging van hun rijbewijs moeten worden gekeurd, kunnen hiervoori8 november en 16 december terecht op het spreekuur in Ter Reede, Vredehoflaan 370. Voor se nioren kost de keuring 35,00. Een afspraak maken kan via telefoonnumer ?o88 23 23 300 en via de website www.regelzorg.nl.

de Faam | 2016 | | pagina 29