Hollandse kaas smaakt goed Kersen Secco bij Elenbaas Sint Jacobsstraat moet een fijn winkelstraatje blijven BD-store in Middelburg viert vijftigjarig bestaan Acties op markten op Walcheren BEDRIJVIGHEID 23 WOENSDAG 16 NOVEMBER 2016 chief bepalend om de straat steeds nieuw elan te geven. Jaap van Boven van Ray's Boutique: "Eigenzinnige mo dewinkels worden afgewis seld door design en vintage shops". Zijn vrouw Joke van jongerenmode Skids vult aan: "Door overleg en communica tie komen we onderling tot nieuwe ideeën en versterken we elkaar. Er komen ook steeds meer specifieke zaken bij. Dat onderscheidt ons van de winkelketens en de web winkel." Daarbij is het volgens Kirsten Eckhardt van modezaak Mrs. Marcos ook belangrijk hoe de aankleding en decoratie van de straat bepalend kan zijn qua uitstraling naar het win kelend publiek. De herfstver- siering en de kerstboom die binnenkort geplaatst wordt is een investering die door alle winkeliers wordt opgebracht. "Op die wijze willen we ons onderscheiden. Dat doen we al met verschillende acties zo als speciale acties rond een jaargetijde en bijvoorbeeld een mode-event en daar wil len we graag mee doorgaan." Landwinkel Elenbaas is met 25 ha boomgaarden gelegen op de scheiding van Walcheren en Zuid-Beveland. In de boomgaarden worden kersen, appels, peren, pruimen en aardbeien ge teeld, met zorg geplukt, bewaard en verpakt voor de verkoop. Van de oogst uit de 9 ha grote kersenboomgaard wordt Kersen Secco gemaakt, een sprankelende drank met 11% alcohol. Ondernemers uit de Sint Jacobsstraat steken koppen bijeen voor de uitstraling van hun straatje. Foto: PR door Gerard van der Hoeven door Leon Janssens ARNEMUIDEN - "Kersen Sec co is nieuw in Nederland en wordt voor ons in Duitsland gemaakt en wij leveren zelf onze eigen kersen aan. Wij werken met Zeeuwse Zonne- kersen wat op het logo met ZZ kenbaar wordt gemaakt. Van deze kersen wordt ook saus voor dessert of op ijs gemaakt en deze Zeeuwse Zonneker- sen worden geteeld door een aantal Zeeuwse telers" zegt Johan Elenbaas. Landwinkel Elenbaas is een familiebedrijf van Johan, Johans vader Jaco en diens broer Marcel. Johans moeder Dianne is het gezicht van de winkel. In de Landwin kel zijn de heerlijkste streek producten verkrijgbaar zoals verschillende soorten jam, vruchtensappen, bier, wijn, broodmeel, kaas en veel le vensmiddelen. Ook voor kerstpakketten, met onder meer boerendelicatessen, en relatiegeschenken kan men er terecht. Landwinkel Elenbaas is halverwege Arnemuiden en Lewedorp, gratis vrij parkeren, donderdag en zondag geslo ten. Landwinkel Elenbaas, Langeweg 34, Arnemuiden, 0118-603337, www.landwinke- lelenbaas.nl VLISSINGEN - Ondernemers van de Sint Jacobsstraat in Vlissingen hebben de koppen bij elkaar gestoken om hun winkelstraat op een positieve wijze te promoten. Al jaren is er een verregaande samen werking tussen de verschil lende winkels om onderschei dend het leukste winkelstraatje van de stad te worden. Daarbij zijn creatieve ideeën van zaken als Mabelis, Mrs. Marcos, Skids, Ray's Bou tique, 't Pothuys en Café't Ar- BD-store Middelburg Wilfred Vreeke. FOTO: LEON JANSSENS Door Leon Janssens MIDDELBURG - De BD-store, tot 2009 bekend als Bramme- tje Dump, is een begrip in heel Zeeland. Bram Vreeke begon in 1966 een gereedschapswinkel naast de Kloveniersdoelen. Daarnaast werden gebruikte legerartikelen verkocht en trends gevolgd zoals Afghaan se jassen, spijkerjasjes, broe ken met wijde pijpen, bom- berjacks (ook nu weer actueel), skates en skateboards, uni- seks 501 jeans, gabberkleding, Crocs et cetera. Noem het, en de BD-store was er bij.- De laatste trends zijn de Leather- man multitool armbanden, wollen vesten uit Nepal en ca mouflage windbreaker jassen. Eigenaren sinds 2004 zijn Wilfred en Robert Vreeke: We zijn nu met name gespe cialiseerd in outdoorkleding, de betere wandelschoenen en wandelkleding, hengelsport en vakantieartikelen en jeans voor heren. De fabrieksgaran tie op alle artikelen bij de BD-store is minimaal twee jaar." Vorige week is in samen werking met Estrategy uit Goes de webshop gerestyled waarmee een extra service, met nog snellere levering, is gerealiseerd. .Traditioneel is er eind van het jaar vuurwerk verkoop. Afgelopen weekend werd vanwege het vijftigjarig jubileum een viswedstrijd ge houden. De opbrengsten gaan naar de Stichting Domiliana die zich inzet voor kansarme kinderen op de Molukken. BD-store, Achter de Houttui nen 34, Middelburg, 018- 625600, Maandag vanaf 13.00 uur geopend, informatie: www.bdstore.com Holland Kaascentrum staat tien jaar donderdag en zaterdag op de weekmarkt in Middelburg. Steven en Lianne Bijl begonnen er tien jaar geleden met hun kaaskraam. "Met ons derde kind op komst is Lianne zes jaar geleden gestopt. Wij kregen het steeds drukker op de markt en werken nu met een enthousiast team van 25 medewerkers. Vorig jaar zijn we een samenwer king aangegaan met Smit Kaas en dat bracht meer activiteiten met zich mee", zegt Steven Bijl. Holland Kaascentrum viert het jubileum met zijn klanten en heeft deze maand leuke acties zoals roombrie één euro per ons, een Boerenmeshanger voor één euro per ons en scharreleieren voor één euro. Steven: "Wij proberen de beste kwaliteit in te kopen. Van kaas uit de Beemster, kazen, gei tenkazen tot zelfs een speciali teit als Alta Badia uit Italië. We hebben een vaste klanten kring, bieden wekelijks acties en bijvoorbeeld een mix voor de fondu. Hoef je zelf niet meer te raspen." Holland Kaas centrum, markten in Middel burg, Oostkapelle, Westkapel- le, Zoutelande, Goes. www. hollandkaascentrum.nl.

de Faam | 2016 | | pagina 23