HET VOORDEEL VAN BLIND ZIJN? RQSflSES Zaterdag 26 november Tennistoernooi succes SBSiSBfrS.N *REDD Ne Bergsport in beeld Zeeuwen in Den Haag? Film: and the winner is... Vandaag doen we lekker niks Herdenking slachtoffers Sinterklaas naar Het Getij Monuta De Voorzorg ""hteiertden Goud voor Guido Brink - Tijdens het- NK lifesaving in Gouda heeft Guido Brink van de Dr. A Stavermanbrigade uit Vlis- singen bij de Junioren tot en met 14 jaar twee titels behaald. Op de 100 meter hinderniszwemmen zwom hij het Nederlandse record uit 2003 uit de boeken. Ook op de 50 meter reddings wisselslag won hij goud. Flynn Wolterman behaalde op 3 onderdelen een top 10 klassering en Sam de Visser op de 50 meter lifesaver. MIDDELBURG - In de herfstvakantie is het eer ste MLTC Jeugdtoernooi "de Veste" gehouden. Het was een sportieve week met mooi weer en veel spannende wedstrijden. Er speelden 45 jeugdtennissers van 4 tot 15 jaar oud. Ook deel nemers van andere tennisverenigingen zoals Zierikzee, Oost-Souburg en Hulst deden mee en dat maakte de wedstrijden extra spannend. Op vrijdag kwamen veel deelnemers naar de finaledag en naar de activiteiten die rondom dit toernooi plaatsvonden. De tweede editie is van 16 tot en met vrijdag 20 oktober 2017. MIDDELBURG - De Middelburgse alpinist en buitensportfotograaf Frank Husslage publi ceerde onlangs het boek De weg naar de berg. Aan de hand van tientallen foto's neemt hij de lezers van dit boek mee op bijzondere en soms spannende bergtochten over letterlijk heel de wereld. De ondertitel van het boek luidt niet voor niets Van Noorderlicht tot Zuiderkruis. De mooiste foto's uit het boek hangen dezer da gen op groot formaat in De Drukkery aan de Middelburgse Markt. De expositie is nog te zien tot en met zondag 27 november. VLISSINGEN - Vorige week is de advieskandidatenlijst van D66 gepresenteerd in Den Haag. Drie Zeeuwse kandida ten hebben zich beschikbaar gesteld voor de D66-lijst. Sta tenlid Rutger Schonis staat op de 22e plaats en maakt een goede kans om in de Tweede Kamer te komen. Dina Ver- brugge-Wormgoor, fractielei der D66 in Vlissingen, komt op de 31e plaats op de advies- lijst. De leden van D66 stellen via een digitale stemming de definitieve lijst vast. De stem ming loopt nog tot en met 19 november. VLISSINGEN - Vorige week was in CineCity bioscoopcom plex te Vlissingen de finale van FilmStarZ plaatsgevon den. Een jury bestaande uit Kathrin Ginsberg, Simon Blaas en Fifi Visser heeft de drie eindproducties beoordeeld. Het bleek geen eenvoudige klus te zijn. Het niveau was dit jaar erg hoog. Zowel de coa ches als de filmmakers zelf worden steeds beter. Ook hebben zich dit jaar veel meer en veel betere acteurs gemeld voor de castings. Het betere acteerwerk tilt het niveau van een film natuurlijk ook om hoog. Stichting Cavak en de jury zijn zeer verheugd te melden dat de winnaar dit jaar is geworden: Eddie Bim- mel met de korte film Twee'. VLISSINGEN - Bij het Kinder kompas aan de Stroomweg 22 in Vlissingen is op donderdag 24 november een luchtige thema avond waarin het boek 'Nooit meer te druk' van Tony Crabbe als rode draad dient. Citaten uit het boek komen voorbij en je krijgt leuke sug gesties mee om jezelf en je kinderen aan het niksen en lanterfanten te krijgen. Hoe doe je dat, niets doén? Wat le vert niksen, lanterfanten, ver velen, je eigenlijk op? De avond begint om 19.30 uur, entree is 12,50 euro en je mag gratis iemand meenemen. Meer informatie en aanmel den: info@hetkinderkompas. nl of 06 39579506. MIDDELBURG - Slachtoffer hulp Nederland houdt op zondag 20 november voor de laatste keer de herdenking verkeersslachtoffers Zeeland. Vanaf volgend jaarzal de Lan delijke Organisatie Verkeers slachtoffers deze belangrijke herdenking overnemen. De herdenking is in het Van der Valk Hotel in Middelburg om 14.00 uur. Het is een algeme ne herdenking, zonder religi euze achtergrond, waarin ver schillende gastsprekers en nabestaanden aan het woord komen. Op een herdenkings- wand worden door nabe staanden foto's van overleden verkeersslachtoffers geplaatst en de namen van deze slacht offers worden genoemd en getoond. Alle belangstellen den zijn welkom. Het is wen selijk deze vooraf aan te mel den via email; M. vanNieuwenhuyzen@slacht- offerhulp.nl of telefonisch; tel. 088 7460600. MIDDELBURG - In het Grand Café van Het Getij, aan de Oosterscheldestraat 18 in Mid delburg, is zaterdag 26 no vember een Sinterklaasfair. Een Sinterklaasmarkt met on telbare cadeautjes, precies op maat voor de cadeaumaand December, van 10.00 tot 15.00 uur zijn er tal van kraampjes met toepasselijke spulletjes, waaronder veel handgemaak te cadeauartikelen. Sinter klaas en zijn pieten zijn in hoogsteigen persoon op de gezellige fair aanwezig van 14.00 tot 14.30 uur. De toegang tot de Sinterfeir is gratis. Graag nodigen wij u uit voor de open dag van ons uitvaartcentrum. U bent op zaterdag 26 november van 10.00 tot 15.00 uur van harte welkom aan de Industrieweg 20 in Vlissingen. Wat kunt u doen op de open dag? Maak kennis met het team van Monuta De Voorzorg. Neem een kijkje achter de schermen van ons uitvaartcentrum. Ontdek wat de mogelijkheden zijn op het gebied van een passend afscheid. Wij zorgen voor een lekkere kop koffie. Graag tot ziens op 26 november! Monuta De Voorzorg Industrieweg 20 4382 NA Vlissingen 0118-412760 De steun bij iedere uitvaart NATUURLIJK HEEFT BLINDHEID VOORAL NADELEN. Innovatieve hulpmiddelen zijn hard nodig. Zoals voeltekeningen voor blinde of slechtziende kinderen, waardoor ze beter mee kunnen doen op school. Sms 'ogen' naar 4333 en geef éénmalig 2,50 of doneer via steunBartimeus.nl bartiméus sonneheerdt

de Faam | 2016 | | pagina 15