r i I r www.middelburg.nl Gezamenlijk spreekuur Middelburg-Zuid Overhandiging kanon Maisbaai Particuliere woning of kamer aanbieden aan vergunninghouders aantrekkelijker Veiling 9 percelen landbouwgrond Bloemen op bolwerken voor 800 jaar Middelburg GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem_ Middelburg Bezoekadres Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Interne! Twitter Facebook: gemeentemiddelburg Postadres Postbus 6000 4330 LA Middelburg Openingstijden stadskantoor Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur I Op woensdag 9 november vindt voor het eerst een gezamenlijk spreekuur plaats in de wijk Middelburg-Zuid. Bij het spreekuur kunnen inwoners vragen stellen aan de wijkmanager en de wijkagent. Onder de naam Wijktijd kunnen inwoners van Middelburg-Zuid van 10.00 tot 11.30 uur op het spreekuur terecht met vragen, klachten, suggesties of complimenten over hun wijk. Het spreekuur wordt gehouden in het wijkcentrum Palet, aan de Johan van Reigersbergstraat 2. Mocht het spreekuur succesvol blijken, dan zal het maandelijks plaatsvinden. Het spreekuur komt voort uit de samenwerking van gemeente en politie met bewoners om de leefomgeving op het fysieke en sociale gebied te verbeteren en de betrokkenheid van inwoners bij de leefomgeving te vergroten. Gemeente en politie trekken regelmatig samen op in de wijken. Zo worden er bijvoorbeeld in het kader van de inbraakpreventie en verkeersveiligheid eveneens samen acties georganiseerd. De gemeente Middelburg is op zoek naar particuliere verhuurders en woningeigenaren die vluchtelingen met een status willen huisvesten in een woning, appartement of kamer. De gemeente is zelf op zoek naar woonruimten voor deze mensen en roept daarnaast iedereen op om ook zelf vergunninghouders te huisvesten. Door een wetswijziging per 1 juli 2016 is het aantrekkelijker voor particuliere verhuurders en woningeigenaren om tijdelijke huurcontracten aan te bieden. Contracten voor bepaalde tijd Door de wetswijziging per 1 juli 2016 zijn er nieuwe contractvormen voor de tijdelijke verhuur van woonruimten. Het gaat om een contract voor bepaalde tijd met een maximumlooptijd van twee jaar voor zelfstandige woningen en een contract voor bepaalde tijd voor maximaal vijfjaar voor onzelfstandige woningen zoals kamers. Er zijn enkele randvoorwaarden voor de tijdelijke verhuur aan vluchtelingen met een verblijfsstatus. De huur dient via het puntensysteem marktconform berekend te zijn en de huur dient onder de huurtoeslaggrens te liggen. Naast Leegstandswet ook andere mogelijkheid tijdelijke verhuur Door de wetswijziging worden ook de mogelijkheden uitgebreid voor woningeigenaren die langere tijd niet in hun huis wonen om hun woning in de tussentijd tijdelijk te verhuren. De mogelijkheid om te koop staande koopwoningen tijdelijk te verhuren blijft bestaan met een vergunning in het kader van de Leegstandswet. Per 1 juli is het daarnaast ook mogelijk om te koop staande huurwoningen tijdelijk te verhuren met een vergunning. Een dergelijke vergunning wordt afgegeven door de gemeente. Wie zijn de vluchtelingen met een verblijfstatus Het gaat hier om vluchtelingen waarvan de procedure is afgerond. Andere woorden voor deze groep zijn vergunninghouders of statushouders. Deze mensen hebben een verblijfsvergunning gekregen en mogen vanuit het asielzoekerscentrum doorstromen naar een gewone woning. Ze krijgen in principe voor vijf jaar een vergunning om in Nederland te wonen. Tussentijds wordt gekeken of de situatie in het land van herkomst verbeterd is en kan een vergunning ingetrokken worden. Na 5 jaar kan besloten worden tot een vergunning voor onbepaalde tijd. Dit kan alleen als terugkeer naar land van herkomst uitgesloten is, iemand is ingeburgerd en geen strafblad heeft. Meer weten? Geïnteresseerde verhuurders en woningeigenaren kunnen contact opnemen met Harry Siebelink van de gemeente Middelburg via h.siebelink@middelburg.nl of telefoonnummer (0118) 67 57 57. Meer informatie over verhuren aan vergunninghouders is ook te vinden op de website van het COA: https://www.coa.nl/nl/asielzoekers/huisvesting-vergunninghouders. Afgelopen zaterdag nam burge meester Bergmann officieel het volledig gerestaureerde kanon in ontvangst op de Maisbaai. Samen met de burgemeester van Oss, mevrouw Buijs-Glaudemans, vuurde hij drie schoten af. Zij wer den hierbij begeleid door Schiet vereniging de Fles uit Vlissingen en Vereniging Vesting Veere. Na afloop brachten de vaandeldra gers van het Sint Barbara Gilde Ravenstein een vaandelgroet. Het kanon is één van de kanonnen, die in 2003 zijn vrijgekomen bij de ontwikkelingen van het stations gebied. De gemeente Middelburg had zelf geen bestemming voor de kanonnen en ging daarom in 2012 in op het verzoek om de kanonnen beschikbaar te stellen voor vestingstad Ravenstein. Inmiddels zijn de kanonnen volle- Foto: Aart van Belzen dig gerestaureerd en geplaatst in het stadje. Op vrijdag 24 november is er om 14.00 uur een vrijwillige veiling in Hotel Arneville. Het gaat om 9 percelen landbouwgrond in en nabij Middelburg. Het gaat om de registergoederen: Een perceel bouwland, opp ca 12 ha, gelegen aan de Trekdijk in Nieuw en Sint Joosland; Een perceel grasland/dijk, opp ca 2,3 ha, gelegen aan de Mortierepolder in Nieuw en Sint Joosland; Een perceel bouwland (grasland voor voederwinning), opp ca 2,1 ha, gelegen aan de Mortierepolder in Nieuw en Sint Joosland; Een perceel bouwland, opp ca 5,5 ha, gelegen aan de Moeringweg in Ritthem; Een perceel tijdelijk grasland voor voederwinning, opp ca 5,7 ha, gelegen aan de Moeringweg in Ritthem; Een perceel tijdelijk grasland voor voerderwinning, opp ca 4,5 ha, gelegen aan de Bosschaartsweg in Ritthem; Een perceel grasland, opp ca 5,2 ha, gelegen aan de Oostperkweg in Middelburg; Een perceel grasland, opp ca 3,4 ha, gelegen aan de Brigdamseweg in Middelburg; Een perceel blijvend grasland, opp ca 7,5 ha, gelegen aan de Schotelweg in Middelburg. De volledige advertentietekst is te bekijken in de PZC-edities van zaterdag 29 oktober en zaterdag 12 november. Bieders dienen zich bij de openbare verkoop te legitimeren en moeten een verklaring van hun bankrelatie kunnen overleggen waaruit hun financiële gegoedheid blijkt. De veilingvoorwaarden en kostenopgave liggen ter inzage bij notariskantoor De Zeeuwse Alliantie in Middelburg. Voor meer informatie kunt u bellen met de contactpersoon bij het notariskantoor, mw. Mr. H.E. Visser, tel. (0118) 65 96 00 of de heer Gerrit van Boven van de gemeente Middelburg, telefoon (0118) 67 52 06. Middelburg viert in 2017 800 jaar stadsrechten. Daarom is op vier plekken op de Middelburgse bolwerken het getal 800 uitgegraven. Bij elke locatie zijn 2.500 bloembollen geplant. Wethouders Chris Simons en Arjan Beekman hebben bollen geplant ter hoogte van de Seismolen. Zij kregen hierbij hulp van bewoners uit de Griffioen, Klarenbeek en Nieuw Middelburg, de Stichting Middelburg 800 jaar en de molenaars. Ter hoogte van Molen De Hoop was wethouder Chris Dekker aan het werk. Bewoners uit de Stromenwijk en 't Zand en van de Scouting Lutemgroep hielpen met het planten. Ook op het Noordbolwerk en op het stukje bolwerk ter hoogte van de Veersesingel/Veerseweg gingen bollen de grond in. Het jubileumjaar is volgend jaar, maar de bloembollen moeten natuurlijk in het najaar al de grond in om volgend voorjaar de bolwerken te kleuren. Het is een van de activiteiten in aanloop naar Middelburg 800 jaar. Het planten van bloembollen is een van de inzendingen geweest en opgepakt door de gemeente Middelburg. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2016 | | pagina 9