Het woord aan raadslid Luc Vandezande Pakjesboot brengt Sinterklaas weer naar Middelburg Drukte verwacht aan balie Zaaltje huren? www.makelpunt-walcheren.nl Kunstwerk op Markt beschadigd INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Sinds tijden beklaagt de wereld van de politiek zich over wat ze noemen "de groeiende kloof tussen burgers en politiek". De burger zou geen feelings meer hebben met het politiek systeem. Populistische rattenvangers met blonde manen zouden gebruik maken van de onvrede en afkeer van de mensen, om hen met simplistische beloftes in "Jip en Janneke taal" hun kamp in te lokken. Als raadslid maak ik nu toch al wel weer bijna 7 jaar deel uit van dit politieke systeem. De bezigheid van een raadslid bestaat voor een aanzienlijk deel uit vergaderen en heel veel lezen. Op dit moment ben ik onze "programmabegroting 2017" aan het doorspitten. Dat betekent 140 bladzijden mooie wollige volzinnen lezen zoals: "In samenwerking metworden cliënt vragen integraal opgepakt". Deze ambtelijke "vaktaal" is een uiterst geschikt communicatiemiddel voor Foto: Aart van Belzen ambtenaren. Voor communicatie naar buiten toe is dit taalgebruik echter ongeschikt. Het is onduidelijk en roept veel vragen op. Ik moet toegeven dat ik na het lezen van zo een stuk me vaak afvraag wat nou de boodschap is. En ik merk dat ook politici vaak gebruik maken van dit "verhullend" taalgebruik. Het sluipt er als het ware in! Je zal maar als toeschouwer in de raadszaal zitten en geconfronteerd worden met vage en onbegrijpelijke verhalen. Misschien krijg je wel de indruk dat die politici wat te verbergen hebben. En dan verbazen we ons erover dat er geen "interesse is in de politiek". Wat mij betreft hebben burgers recht op duidelijke communicatie in "gewone mensentaal" en dat hoeft echt niet simplistisch te zijn. Een burger moet informatie krijgen die begrijpelijk, helder en eenduidig geformuleerd is. Dat zou misschien die "kloof" weer verkleinen. Ik zie het als een opdracht voor het hele politieke systeem om deze communicatiekloof snel te dichten! Luc Vandezande Fractievoorzitter GroenLinks Moet u binnenkort uw rijbewijs vernieuwen of wilt u voor een ander product een bezoek brengen aan de balie van het stadskantoor? Dan is het raadzaam om- wanneer dit mogelijk is- vóór december langs te komen. We verwachten dat het in de maand december drukker gaat worden aan de balie van het stadskantoor. Het aantal reisdocumenten waarvan de geldigheid vervalt is dan namelijk aanzienlijk hoger dan het gemiddelde aantal in andere maanden. De wachttijden aan de balie van het stadskantoor kunnen in december daarom oplopen. U kunt voor sommige producten zoals het doorgeven van een verhuizing of het aanvragen van een uittreksel ook terecht op ons digitaal loket via www.middelburg.nl. ONTHEFFINGSREGELING KERNWINKELGEBIED Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat de 'Onthef fingsregeling kernwinkelgebied' van 17 december 2013 worat vervangen door een gewijzigde 'Ontheffingsrege ling kernwinkelgeoied'. Deze regeling bevat beleidsregels die bepalen welke categorieën van belanghebbenden in aanmerking kunnen Komen voor een individuele ontheffing om met een motorvoertuig het kernwinkelgebied te mogen berijden, en welke voorwaar den hiervoor gelden. Het belangrijkste verschil met de oude regeling is dat er minder doelgroepen in aanmerking komen voor een ontheffing om het kernwinkelgebied te berijden. Dit besluit treedt in werking op de achtste dag na die van de bekendma king en liat gedurende zes weken, van 10 november tot en met 21 december 2016, elke werkdag tijdens kantoor uren ter inzage in het stadskantoor, bij de vakbalie Vergunningen, Bouwen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkri|gbaar. Dit besluit is ook te raadplegen op www.middelburg.nl Bestuur en organisatie Meer Lokale regelgeving. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer D.J. van der Vis, telefoonnummer (01 18) 67 52 13. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Balans 11wijzigen gevel (2-11 Dam 33: wijzigen bestemming i.v.m. terrasaanvraag (26-10). Nieuwe Kerkgang 1wijzigen interieur (26-10). Nieuwe Kleverskerkseweg 13A: bouw loods (1-1 1). Schoolstraat 17, Arnemuiden: uitbreiden woning (2-11 Informatie'over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter, legen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, -waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge vingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Brakstraat 39: herstellen kelder (163604), aanbrengen nieuwe balklaag en vloer (163605), herstel len kapellen in dakvlakken zijgevels jl 63607), herstellen/vervangen kozijn voorgevel (163608) en herstel len kappen (163609) (31-10). Walcherseweg 256B: bouw loods (4-11). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Deraen) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Op zaterdag 12 november brengt de pakjesboot Sinterklaas weer naar Middelburg. Samen met zijn Pieten zet Sinterklaas rond 13.30 uur voet aan wal bij de gedenknaald aan de Rouaansekaai en wordt hij welkom geheten door burgemeester Harald Bergmann. Evenals andere jaren wordt het weer gezellig druk rond de Beatrixbrug. Veel kinderen kijken vol verwachting uit naar de aankomst van Sinter klaas. Na ontvangst doen de Sint en de Pieten een ronde door de stad richting de Markt. Op de Markt zelf begint omstreeks 14.30 uur een programma dat zal duren tot ongeveer 16.00 uur. Om 13.45 uur start de rondgang door de binnenstad met de Sint te paard en de Pieten samen met Junior Drum Corps Johan Friso en de Sjores Ambrasband. Route: Dam, linkerzijde, Korte Delft, Lange Delft, Segeerstraat, Houtkaai, Turfkaai, St. Jansstraat, Lange Delft, Burg, Koör- kerkhof, Koorkerkstraat, Lange Delft, Markt, Gravenstraat, Zusterstraat, Pleinl940, Korte Geere, Lange Geere, over Geerevoetbrug, Pottenbak kerssingel, Achter de Houttuinen, Langeviele, Markt. Verkeersmaatregelen Door de intocht van Sinterklaas is er van vrijdag 11 november 19.00 uur tot zaterdag 12 november 16.00 uur een parkeerverbod van kracht op de Rouaansekaai ter hoogte van de gedenknaald en op de Dwarskaai aan de huizenzijde. Op 12 november vanaf 12.00 uur wordt het verkeer van en naar de Veer- seweg omgeleid in verband met afsluiting van de Rotterdamsekaai. Het verkeer wordt ook omgeleid bij de St. Pieterstraat, Molstraat en Londen- sekaai. Na het passeren van de stoet worden de omleidingen opgeheven. Arnemuiden Op zaterdag 19 november komt Sinterklaas naar Arnemuiden. r Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNING Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend: Voor: het realiseren van 3 appartemen ten op de 1 ste en 2de verdieping van voormalige kantoorruimte. Locatie: Vlasmarkt 28D, E en F. De beschikking is ten opzichte van de ontwerp beschikking niet gewijzigd. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, vanaf donderdag 10 november 2016 tot en met woensdag 21 december 2016 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverle ning en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende omge vingsvergunning ten behoeve van de desbetreffende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracnt) kan vanaf vrijdag 1 1 november 2016 tot en met donderdag 22 december 2016 een gemotiveerd Het kunstwerk Fontein, dat op de Markt voor het stadhuis staat, is verwijderd. De stoel van het werk van llya en Emilia Kabakov is in de nacht van vrijdag 28 op zaterdag 29 oktober zwaar beschadigd. De Stichting Beeldende Kunst Middelburg doet aangifte van vernieling. De bronsgieter moet kijken wat er moet gebeuren om de stoel te restaureren. waardoor geluidhinder kan optreden. De volgende horecabedrijven zullen aan de "Popronde" deelnemen: Seventy Seven (MarktL de Spot (Beddewijkstraat), Café Bardot (Vlas markt) B'tje Anders (Reigerstraat),Café ut Babbeiaertje (Vlasmarkt), Bar American (Plein 1940) en Kaf fee 't Hof (vlasmarkt), Honeypie (Achter de Houttuinen), Abdijtoren de lange Jan (Onder den Toren), Zenc (Markt), de Kloveniersdoe len (Achter de Houttuinen), Cinema Middelburg (Achter de Houttuinen), Café de Geere (Langeviele), de Drvkkery (Markt), 't Schuttershof huttershofstraat), Biercafé de iegende Hollander (Damplein), beroepschrift indienen bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuurs recht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te be vatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt inge steld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant. Voor zowel het behandelen van een beroep schrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. AANWIJZING COLLECTIEVE FESTIVITEIT (GELUIDHINDERBEPALINGEN) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij donderdag 10 november 2016 hebben aangewezen als "collectieve festiviteit" ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg. Tijdens deze dag zijn de voorschriften ter beperking van geluid- en trilling- hinder op de betreffende (horeca) bedrijven in de binnenstad niet van toepassing tot 01.00 uur op 1 1 november 2016. Deze daa is als zodanig aangewezen ten behoeve van de zogenaamde "Popronde Mid delburg" die door Stichting Popwaarts wordt georganiseerd. Gedurende de aangewezen dag kan in de betreffende horecabedrijven levende muziek ten gehore worden gebracht. Hierdoor kunnen de geluiasnormen van de Wet milieubeheer worden overschreden Drvkkery (Ma,kt), 't (Schuttershofstraat), Bie Vliegende Hollande Robuust (Markt), de Zeeuwse Jordaan (Sint Janstraat), Eetkamer de Likkepot (Nieuwe Kerkgang), de Vleeshal (Markt), Tympaan (Markt) en De Herberg (Pottenmarkt). De aanwijzing tot collectieve festiviteit is alleen voor deze horecabedrijven van toepassing. Melding Autodemontagebedrijf Van Veen Op 22 september 2016 is een melding in het kader van het Activiteitenbesluit milieubeheer ontvangen van Autode montagebedrijf Van Veen betreffende de locatie gelegen aan de Ampèreweg 23 in Middelburg. Het betreft een melding veranderen van het bedrijf ten behoeve van het vervangen van de benzine opslagtanks. De melding is geregistreerd onder nummer M- ACT162547. Indien er behoefte aan bestaat, kun nen inlichtingen worden ingewonnen bij de heer B.J. Hanning van de RUD Zeeland, telefoonnummer 06 - 51 20 06 01.

de Faam | 2016 | | pagina 8