Nu alleen nog letters erop <k m HET VOORDEEL VAN BLIND ZIJN? Brief aan een Zeeuw Kunstweek bij Gallery Maritime Natuurlijke oplossing bij prostaat- en piasproblemen Iedereen snapt dat het fijn is wanneer de aarde over 50 jaar nog net zo mooi is We gaan gewoon knutselen met afval Een vriendin was ineens al haar foto's kwijt Studentaanhuis.nl 'Ik heb geen last van hoogtevrees!^ nj urn 7 WOENSDAG 9 NOVEMBER 2016 VLISS1NGEN - De restauratiewerkzaamheden aan de Oostbeer aan de Commandoweg zijn klaar. Meer hierover is te lezen op www.voorjebuurt.nl/campaigns/oostbeer/. Via deze site worden inwoners gevraagd om de Oostbeer aan haar naam te helpen. Het doel van de cam pagne: 4000 euro binnenhalen zodat er 8 stalen letters met het woord Oostbeer geplaatst kunnen worden op de buitenmuur. Het doel is om tot 4000 euro komen voor 11 december. :LBURG - Gallery Mari time is de enige galerie in Zuid Nederland die uitslui tend werk brengt waar de maritieme wereld een relatie mee heeft. Elke eerste zondag van de maand is er een expo sitie met nieuw werk van een professionele maritieme kun stenaar. Dit keer is de kunst- week geopend met een ten toonstelling waar pasteltekeningen van de Zeeuwse kunstenares Els Bur- KEVIN VAN KALKEREN Geachte oud-premier, professor Balke nende, Doorgaans schrijf ik alleen overleden Zeeuwen. Dit is daarop dan zeker een uitzondering (geen paniek dus, het is net zomin een reminder. Je moet pas gaan oppassen als je dreigbrieven van de plaatselijke uitvaartondernemer krijgt, denk ik), maar de kwestie was voor mij zo prangend, dat ik het niet wilde riskeren pas over hopelijk vele decennia te schrijven. Daarbij, wie weet hoe duur de postzegels tegen die tijd weer zijn (en Doutzen Kroes staat er nu nog wel leuk op, dat is dan ook maar afwachten). Ik las over hoe uw Commissie in Zeeland het milieubeleid, met name het investeren in groene energie en innovatie, hoog bo venaan het prioriteitenlijstje zette. Hommeles direct in de Sta tenfracties: dat gebeurde nu nog te weinig in de praktijk. Het artikel direct ernaast berichtte mij over hoe PostNL Goes op het dak van zijn sorteercentrum ruim 1100 zonnepanelen neerleg de. VEERE - Op drie woensdag middagen in november kun nen kinderen in Museum Veere knutselen met afval. Dan geeft het museum met Museum Terra Maris en Schoon Zeeland workshops voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Op een leuke ma nier uitleg gegeven over afval en de gevolgen van zwerfaf val. Daarna gaan de kinderen creatief aan de slag en kun nen ze iets knutselen, van af val natuurlijk. De werkstukken worden tentoongesteld in COMPUTERVRAAG VAN DE MAAND gers de boventoon voeren. Els Burgers schildert met pastel in de meest fijne lijntjes en kleurstellingen afbeeldingen die veelal hun oorsprong vin den in het Zeeuwse, www. gallerymaritime.nl Een vriendin van mij had best veel foto's op haar computer staan. Toen de computer op een dag ineens niet meer opstartte, bleek zij al haar foto's kwijt te zijn. Ik heb mijn foto's ook op de computer staan en hoop niet dat dit mij ook zal overkomen. Kun jij mij helpen mijn foto's veilig te stellen? Emma KIM GEEFT ADVIES - Beste Emma, wat ontzettend vervelend voor uw vriendin! Ik kom het helaas vaker tegen. Het is daarom zo belangrijk dat foto's en ook andere belangrijke bestanden regelmatig veilig op een tweede plek opgeslagen geworden. Wij noemen dit een back-up. Ik ga u helpen een goede back-up van uw foto's te maken. Maak regelmatig een back-up! Mijn collega's en ik kunnen het niet vaak genoeg zeggen hoe belangrijk het is om regelmatig een goede back-up te maken van belangrijke bestanden en gegevens. Denk hierbij aan uw foto's, e-mails en adresboek. Er zijn verschillende manieren om uw bestanden veilig op een tweede plek te bewaren. Het kan online in de doud, zoals dat heet, maar meestal wordt de back-up op een externe harde schijf opgeslagen. Dat biedt veel voordelen en kan zo ingesteld worden dat er automatisch regelmatig een back-up van de bestanden wordt gemaakt. Zo bent u er zeker van dat u deze nooit echt kwijt bent. En dat is wel zo geruststellend. Ook vragen over computer, tablet, smartphone of digitale tv? De slimme computerstudenten van Studentaanhuis helpen u vakkundig en snel! computervraagvandem studentaanhuis.nl. De r Tegelijkertijd was deze week veelvuldig in het nieuws hoe Elon Musk het huidige on-hippe zonnepaneel op de schop neemt. Als aanhanger van het communitarisme denk ik dat zulke ontwikkelin gen u ambivalente gevoelens geven: de markt komt met op lossingen, maar speelt daarbij wel in op het gevoel van het sociale individu. Als groen toegankelijk, betaalbaar is, dan gaat het leven, ledereen snapt heus wel dat het fijner is als de aarde over 50 jaar nog net zo mooi is, maar mor gen moeten ze ook gewoon naar hun werk. Met de auto. Goed daarom dat u wilt inves teren in innovatie. Met elek trische auto's, alternatieve energiebronnen en slimmer produceren maak je groen los van iedere stroming, en wordt het een tastbare realiteit. Scheelt ook weer gedraai. Be halve van windmolens dan. Natuurlijk heeft blindheid vooral nadelen. Help blinden en slechtzienden zo zelfstandig mogelijk te leven. Sms 'ogen' naar 4333 en geef éénmalig 2, SO of doneer via steunBartimeus.nl bartiméus sonneheerdt 1. 0 1 -Bram. 15jr,blind ADVERTORIAL Museum Veere. De workshops zijn op 16, 23 en 30 november van 13.30 tot 16.00 uur in de Schotse Huizen van Museum Veere, Kaai 25-27 in Veere. Deelname kost €3,00. Aanmelden via educatie@ museumveere.nl. Vaak 's nachts plassen? Nadruppelen? Veel mannen met piasproblemen door een goedaardige prostaat vergroting hebben baat bij een natuurlijke behandeling met extracten van de zaag- bladpalmvrucht. In Duitsland en Zwitserland worden deze extracten al veelvuldig toegepast bij piasproblemen als gevolg van goedaardige prostaatvergroting. Goedaardige prostaatvergroting is een normaal ouderdoms- verschijnsel dat door een arts wordt vastgesteld. Maar liefst 50% van de mannen van 50+ heeft ermee te maken. Hoewel de aandoening meestal goed aardig is, kan prostaatvergroting het dagelijks functioneren wel beïnvloeden. Typische verschijnselen zijn namelijk vaak 's nachts moeten plassen, het moeilijk op gang ko men van het plassen, een zwakke urinestraal, de blaas niet goed kunnen legen, binnen twee uur opnieuw moeten plassen en moeilijk kunnen ophouden van de urine. Ook kunnen deze problemen consequenties heb ben vóór de bedprestaties. 'Slechts 1 kleine capsule per dag' Natuurlijke oplossing A. Vogel ProstaforceMed' is een natuurlijke oplossing op basis van extracten van de zaagbladpalm- vrucht (Sabal serrulata). Het kan worden gebruikt bij plaspro- blemen als gevolg van prostaat- vergroting. De dosering is 1 kleine capsule per dag. 85% van de gebruikers is te vreden over het product. ProstaforceMed is verkrijgbaar in een verpakking van 30 en 90 capsules en heeft een advies prijs vanaf 14,99. Prostaattest Heeft u piasproblemen en wilt u weten of die moge lijk veroorzaakt worden door goedaardige prostaatvergroting? Doe dan de prostaattest op: avogel.nl/prostaattest Persoonlijk advies Bel de A. Vogel gezond- heidslijn op 0900 - 246 46 46 voor persoonlijk advies over natuurlijke ondersteuning bij goedaardige prostaat vergroting en het gebruik van ProstaforceMed. ProstalocceMd* Bij plasprobiemen ais gevolg van r prostaatvergroting fp Traditioneel kruidengeneesmiddel. De toepassing is uitsluitend geba seerd op traditioneel gebruik. Lees voor gebruik de bijsluiter. Verkrijg baar bij de meeste apotheken.

de Faam | 2016 | | pagina 7