Winterstad FM zorgt voor sfeervolle muziek op ijsbaan -f I I EJ Waterveiligheid WÊÊÊtm Benefietdiner in de Vleeshal Wandeling in de eendenkooi Cursus Klein Vaarbewijs Beestenboel op de manege Aanmelden voor Messiah We willen ervoor zorgen dat de kans op overlijden door overstroming ontzettend klein is Dankzij de postzegels naar Duinrell tel Al sinds 2006 staat er jaarlijks in december en januari een ijsbaan op de Markt in Middelburg. In al die jaren is er veel veranderd. Het enige dat hetzelfde is gebleven is de locatie op de Markt in Middelburg. Nieuw dit jaar is een heuse radio zender. En sinds vorig jaar staat de baan er geen 4 maar 6 weken. MIDDELBURG - Die zes we ken zijn vorig jaar goed beval len volgens organisator Pa trick Gabriëlse. "Je moet het hele circus opbouwen en dan is 4 weken eigenlijk net iets te kort, daarom staan we er dit jaar weer zes weken." De ijs baan op de Markt staat ervan 30 november tot en met 15 ja nuari, maar dit keer met en kele noviteiten, zoals een ra diostation, met een glazen huis als studio. Radiostation De zender heet Winterstad FM en is via een speciale evene mentenfrequentie in de ether te ontvangen rondom de Markt in Middelburg, en we reldwijd via internet. Het ech te Zeeuwse glazen huis staat dit jaar in Koudekerke en ook daarbij is een radiostation en beide initiatieven werken sa men. In het weekend van 9 en 10 december en 7 en 8 januari worden gezamenlijke uitzen dingen gemaakt om geld in te zamelen voor het goede doel. Ook dit jaar worden weer veel sporten bedreven, want be halve schaatsen is er ook weer een curlingbaan en zijn er zo wel bedrijvencompetities als scholencompetities en doen er sportclubs mee. Nieuw is ook dat de curlingspelers droogstaan als ze de steen NAAST DE IJSBAAN ZIJN ER EEN KRAAMPJES EN OPTREDENS rollen. De spelers kunnen nu onder een afdak staan. En ver der zijn er nog side-events zoals een wintermarkt met di verse stands rondom de ijs baan. Meerwaarde van de ra diozender is dat er kan worden aangehaakt bij andere evene menten en optredens in de binnenstad. Een artiest die in De ijsbaan op de Markt in Middelburg zorgt altijd voor een prachtig plaatje. Dit jaar verzorgt Winterstad FM de muziek. Foto: Patrick Gabrëlse een café in de buurt optreedt, zou dat ook op Winterstad FM kunnen doen,' en het radio station kan aandacht beste den aan andere evenementen in de stad. Winterstad FM biedt een mooie gelegenheid aan mensen die graag eens een radioprogramma willen maken, want lijkt het jou leuk, meld je dan aan via info@ zeelandhoudtvanschaatsen.nl Er zijn al Walcherse coryfeeën die hun medewerking hebben toegezegd. De ijsbaan is elke dag geopend van 9.00 tot 22.00 uur. IJSBAAN MIDDELBURG \J$J De ijsbaan is van 30 november tot en met 15 januari op de Markt en is dagelijks geopend van 9.00 tot 22.00 uur. OP ONZE WEBSITE Galerie de Pastorie In Galerie 'de Pastorie' in het monumentale pand uit 1880, Dorpsplein 34 in Koudekerke zijn werken te zien van May Cox, Marina Pellegrino en Li- die Knol - Nass. Galerie 'de Pastorie' is op zaterdag geo pend van 12.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kun je kijken op www.facebook.com/ galeriedepastorie. Meer op www.de-faam.nl Bebouwing Zeeuwse kust Bebouwing aan de kust neemt toe en de Zeeuwse bewoners vinden dat er genoeg ge bouwd is aan de kust en in de duinen. De SP heeft bewoners geïnterviewd. Maandag wa ren er 40 mensen bij het aan bieden van het rapport aan gedeputeerde Carla Schön- knecht. Zij zegde toe de in houd te betrekken bij de kust- visie die de provincie Zeeland. Lees verder op de-faam.nl Kart Kampioenschap De 3e race van het Zeeuws Indoor Kart Kampioenschap voor teams in de hoofdklasse is vorige week maandag bij Indoor Karting Middelburg verreden. De race start met een zinde rende kwalificatie vooraf gaand. Deze race werd in nor male rijrichting gereden op het 550 meter lange circuit van Indoor Karting Middel burg. Lees verder op de-faam.nl MIDDELBURG - In de Vlees hal in Middelburg is op 2 de cember een benefietdiner. Het benefietdiner staat in het te ken van een verkooptentoon stelling. Aan het begin van de avond is een verkooptentoon stelling te zien. Tijdens deze avond krijgt gasten exclusief de mogelijkheid om als eerste werken aan te kopen. Aan- sluitertd wordt in de unieke omgeving van Vleeshal Markt een diner geserveerd. Prijs per persoCfn €75 (diner inclusief drankjes). Aanmelden kan bij office@vleeshal.nl o.v.v. 'Aan melding benefietdiner' voor 20 november. OOSTKAPELLE - In verband met de grote belangstelling voor de vorige excursie, orga niseert Staatsbosbeheer op donderdagmiddag 17 novem ber een extra rondleiding naar eendenkooi Slikkebosch bij Oostkapelle. In dit normaal gesproken afgesloten stukje Zeeuwse natuur werden vroeger eenden gevangen 'voor de pot'. Aangezien het de bronsttijd is van de dam herten is er gerede kans op een ontmoeting met deze grote zoogdieren. De wande ling begint op 14.00 uur aan het hek van Slikkebosch aan de Vroonweg te Oostkapelle en duurt' ea anderhalf uur. Kosten 5 euro p.p., kinderen betalen de helft. Aanmelden via www.staatsbosbeheer.nl. Voor verdere info: boswachter Karei Leeftink, 06-10943647. MIDDELBURG - Binnenkort gaat in Middelburg een cursus Klein Vaarbewijs van start. Deze cursus is bedoeld voor watersporters, die met een motor- of zeilboot op een vei lige manier willen varen. De cursus biedt een intensieve voorbereiding op het examen Klein Vaarbewijs I. De 8 les- avonden zijn vanaf dinsdag 15 november in Kerk De Hoek steen in Middelburg. Aanmel den bij de ZVU, tel. 0118- 634800 of via de website: www.volksuniversiteitzeel- and.nl. VLISSINGEN - Op vrijdag 11, zaterdag 12 en zondag 13 no vember is in Manege de Scheldestad aan de Gerbran- dystraat 180 in Vlissingen weer de jaarlijkse Deltashow. Dit is een tentoonstelling van hoenders, kwartels, eenden, lachduiven, rassierduiven, ko nijnen en cavia's. Er zijn ook stands aanwezig, zoals (die- ren-)schilderijen, vogel- en egelopvang De Mikke en De Vogelliefhebbers. Op zaterdag en zondag is er pony-rijden en op zaterdag kunnen de kinderen hun eigen konijn, cavia, kip of duif laten keuren op de knuffeldierenkeuring. De entreeprijzen zijn: 3,00 p.p., voor kinderen van 5 tot 12 jaar 1,50. Vrijdag november van 13.30 tot 22.00 uur, zater dag van 10.00 tot 20.00 uur en zondag van 10.00 tot 16.30 uur. VLISSINGEN - Met veel suc ces wordt elk jaar in de Sint Jacobskerk in Vlissingen een Scratch-uitvoering van het muziekwerk Messiah van Ge- org Friedrich Handel georga niseerd. De voorbereidingen zijn dan ook gestart om in 2017 weer een Scratch Mes siah te houden. Deze acht tiende Scratch-dag is op za terdag 11 maart 2017. De repetitiedag en de uitvoering staan onder leiding van Jules van Hessen. Belangstellende zangers en zangeressen kun nen zich aanmelden voor deze Scratch Messiah. De sa- menstélling van het koor be staat uit sopranen, alten, tenoren en bassen. Aanmel den tot 20 november via www.scratchzeeland.nl. WETHOUDER JOHN DE JONGE Wij Zeeuwen weten dat de zee zowel vriend als vijand kan zijn. Het water schap, de provincie en de gemeenten werken elke dag samen met de Rijks overheid aan onze veiligheid. Vorige week was ik in Apeldoorn op het Nationale Deltacongres. Hier ben ik bijge praat over de doelstelling voor waterveilig heid in 2050. We willen ervoor zorgen dat in heel Nederland de kans op overlijden door een overstroming kleiner is dan 1:1.000.000. Dat is inderdaad een onvoorstelbaar kleine kans. We kunnen hierbij niet volstaan met het blijven verhogen van dijken. Ook het slim inrichten van het gebied achter de dijken heeft in toenemende mate onze aandacht. U kunt daarbij denken aan het vermijden van bebouwing in ri sicovolle gebieden en het ver- hoogd en verbreed aanleggen van belangrijke evacuatierou- tes. Ook oefenen wij met alle an dere betrokkenen regelmatig onze rampenplannen. Samen met brandweer, politie, medi sche diensten, defensie en andere overheden leren we hoe we met elkaar bij calami teiten moeten handelen. Dankzij de bovenstaande maatregelen is de kans op verdrinking door een over stroming in- Nederland erg klein. Toch blijft er een kans dat het een keer misgaat... Weet u hoe hoog hef water kan ko men en wat u dan kunt doen? Bekijk het op www.overstroo- mik.nl. John de Jonge Wethouder van de gemeente Vlissingen WESTKAPELLE - De Kinder postzegelactie heeft dit jaar een bedrag van 9,3 miljoen euro opgebracht. Basisschool De Lichtstraal uit Westkapelle behoort tot één van de meest creatieve scholen én heeft de topverkopers van de Kinder postzegelactie. Heel bijzonder, want dit is de tweede keer dat Ze deze topprestatie leveren. Als dank hiervoor wint de klas een verzorgde schoolreis naar Attractiepark Duinrell. De prijs is hen vorige week persoonlijk overhandigd door burge meester van der Zwaag. De schoolreis is een element ge worden dat niet meer weg te denken is uit de Kinderpost zegelactie. leder jaar gaan kinderen fanatiek aan de slag om óf de hoogste omzet te behalen.

de Faam | 2016 | | pagina 23