100% Wonen Comfortabele en luxe villa speelt met ruimtelijke effecten Een goed inbraakalarm zorgt voor een veel veiliger gevoel Huurders duurder uit Vlag uit voor duurzaam Een slimme watermeter Op www.politiekeurmerk.nl vind je inbraakwerende maatregelen en veel tips. Foto: Esther van der Mout Alsof ik de situatie in scene nen, is het me daar zelfs op de had gezet! Toen ik later toch in tweede verdieping wéér over een appartement ging wo- komen." Oe meest voorkomende inbraakmanieren zijn cilindertrekken, openbreken, de gaatjesboormethode, hen gelen, Bulgaarse methode, insluipen en de babbeltruc. 21 WOENSDAG 9 NOVEMBER 2016 VLISSINGEN - De kosten per vierkante meter pakken voor kopers vaak goedko per uit dan voor huurders, blijkt uit een vorige week verschenen rapport van het ministerie van Binnen landse Zaken. Gemiddeld zijn huurders per vierkante meter jaarlijks €72,- en ko pers €68,- kwijt. De Woon bond wil dat de verhuur derheffing wordt afgeschaft zodat de huurlasten om laag kunnen. De verhuur derheffing heeft ertoe ge leid dat huur veel duurder is geworden dan koop. Vooral huurders met een laag inkomen, die net niet in aanmerking komen voor huurtoeslag, betalen veel meer dan kopers. De netto huurlasten per vierkante meter bedragen voor hen gemiddeld €83,- euro in een gespannen woning markt. Kopers betalen hier gemiddeld €60,- per vier kante meter. Voor minder gespannen woningmark ten is dit respectievelijk €80,- en €52,-. Daarbij zit in de kooplasten ook aflos sing, en dus vermogensop bouw. VLISSINGEN - Overal in Nederland gingen afgelo pen zaterdag 5 november huiseigenaren op pad om duurzame huizen te be zoeken. De huizen waren te herkennen aan de vlag van de Nationale Duurza me Huizen Route. Huisei genaren zetten gastvrij hun deuren open en vertelden welke duurzaamheids maatregelen zij hebben toegepast. VLISSINGEN - Waterschap Scheldestromen werkt aan de ontwikkeling van een effectieve en duurzame watermeter. Deze 'Multi- flexmeter' is een klein ap paraat dat continu, én onli ne onder andere het waterpeil, de stroomsnel heid, de neerslag en het zoutgehalte van het water meet. Dit vernieuwende product is steeds in ont wikkeling. Dit innovatieve product is één van de 159 inzendingen dat in de race is voor de Waterinnovatie prijs van de Unie van Wa ter-schappen op 17 novem ber. Het waterschap zocht een manier om waterstan den digitaal te meten. De ruim 1.300 peilschalen van het waterschap worden nu nog stuk voor stuk afgele zen en de gegevens wor den pas later digitaal op- waterinnovatieprijs.nl Wanneer je de woning aan de knotwilgendreef 9 in Kamper land binnenstapt zie je door twee volledig glazen deuren een verbazende zichtlijn van voor naar achter die een voorproefje is van een reeks aan aangename verrassingen. door John de Kok Vandaag mag De Faam bin nenkijken in een luxueuze en ruime vrijstaande woning. Geheim Waar de ontvangsthal van Hans en Riny de Jager een knipoogje naar de tuin achter het huis geeft is er vanaf de balustrade een vrije blik op de entree. Het eerste geheim wordt prijsgegeven wanneer we zien dat de overloop een van de vier slaapkamers scheidt met een glazen voet brug boven de hal. Deze wo ning is verwikkeld in een en thousiast spel met ruimtelijke effecten. "Het ontwerp is ge- inspireerd op het werk Frank Lloyd Wright, een bekende Amerikaanse architect uit de tijd van Rietveld. Albert Blan- kenstijn uit Kortgene is de ar chitect, hij heeft de woning helemaal naar onze wensen ontworpen", vertelt Hans. Toekomst Het echtpaar heeft ruim een halfjaar lopen dubben of ze de woning wel willen verko pen. Hans: "Het is een knoe- perd van een huis met een grote tuin. We gaan nu allebei richting de zeventig, de ge- De tuin heeft een grasveld, een vijver, een kruidentuin en een moestuin met onder andere frambozen, aardbeien en een walnotenboom. Foto: Boot Makelaars zondheid kan alleen maar minder worden. Riny: "Het gaat ons heel erg aan het hart, maar we moeten aan de toe komst denken". Bij de opleve ring van het huis op 1 januari 2000 was de woning al voor zien van een grijswater sys teem voor de drie toiletten en tappunten in de tuin en gara ge. Daarnaast een zonneboiler met twee collectoren en in middels is de woning ook voorzien van zonnepanelen. De verwarming van de woon kamer, hal een keuken is vloerverwarming onder Brazi liaanse leisteen en wordt on dersteund met radiatoren. De woning valt met dit alles in energieklasse A. In de ruime woonkamer val len de enorme raampartijen die door de hoeken doorlopen en uitzicht op de fraaie tuin bieden direct op. Gecurvd Er is een open hoek voor de eettafel en de keuken wordt gescheiden door een geheel vrijstaande wand en een speels gecurvde galerij. De woning beschikt ook over een mooie en vochtvrije kelder, een bijkeuken met aansluiting voor witgoed, een slaapkamer op de benedenverdieping met eigen badkamer, een aange bouwde garage die groot ge noeg is voor twee auto's en een ruimte waar zich mo menteel een Finse sauna met douche en professionele zon nebank bevindt. Op de verdie ping bevinden zich drie slaap kamers, een badkamer met ligbad en dubbele toilettafel en een dakterras. De vliering strekt zich over het hele op pervlak van de woning uit. De tuin heeft een grasveld, een vijver, een kruidentuin en,een moestuin met onder andere frambozen, aardbeien en een walnotenboom. Als jé in een 'gewoon' huis woont, heb je waarschijnlijk geen hi-tech alarminstallatie. Eigenlijk verwacht je geen inbrekers. Toch kan dat vies tegenvallen. Kate:" Toen ik in een oude volkswijk woonde is er in minder dan twee jaar tijd zelfs drie keer ingebroken. Toen ik de laatste keer dezelfde rechercheur 'op visite' kreeg vroeg hij oprecht bezorgd;" Meid, zou je niet eens verhuizen?" door Els Neijts VLISSINGEN - Kate trof me teen na de eerste keer maat regelen. "Ik heb al mijn hang en sluitwerk verstevigd en dievenlichten in mijn tuintje geplaatst. Omdat daar veel katten rondliepen moesten die wel hoog zitten, anders was het om de vijf minuten prijs." Toch gebeurde het nog twee keer. Kate:" De tweede keer waren we onverwacht bij vrienden blijven slapen en de derde keer logeerde er tijdens de vakantie een vriend in ons huis. Die had tot laat zitten werken en was waarschijnlijk heel diep in slaap toen ze bin nen zijn gekomen door het keukenraam in te drukken. Hij merkte de volgende dag pas dat de dieven ook zijn jas meegenomen hadden. Met in de zak zowel zijn als mijn sleutels! Ze hadden alles door de voordeur weggedragen want het nachtslot bleek opengedraaid. Hondsbrutaal en eng!" Op www.politiekeurmerk.nl vind je inbraakwerende maat regelen, tips, een test en adressen in je eigen buurt van experts die ter plekke een kijk je kunnen komen nemen en je van passend advies dienen. Er zijn ook tips die niets kos ten maar wel helpen: Doe zelfs als je maar even weggaat altijd alle ramen en deuren op slot. Laat geen waardevolle spullen en sleutels in het zicht. Laat sleutels niet aan de binnenkant in het slot zit ten,verberg ze ook niet onder de mat of bloempot en hang er geen adreslabel aan. Regis treer belangrijke eigendom men. Bijvoorbeeld door ze te fotograferen en op de compu ter te zetten. Zet niet op social media datje weg bent. Laat 's avonds licht branden, ook buiten. Maak afspraken met buren en bel bij een verdachte situatie altijd 112. Kate ging zelfs na de derde in braak niet verhuizen. "Ik had het gezellig daar én ik had een tuintje! Maar na de derde keer kreeg ik ook nog problemen met de verzekering. De expert die de schade kwam opne men was heel achterdochtig. De perceeloppervlakte is 965 m2. De woning heeft een inhoud van 977 kubieke nieter en ligt in een rustige buurt. Vraagprijs 469.500 euro, www.bootmake- laars.nl.

de Faam | 2016 | | pagina 21