f Verlenging parkeervergunningen en ontheffingen Gemeentegids in de bus Week van de pleegzorg V Drukte verwacht aan balie Fiscale aftrek rijksmonumenten vervalt Najaarsronde wijktafels GEMEENTE MIDDELBURG Deze week worden alle jaarvergunninghouders aangeschreven van bewoners-, bedrijven-, service-, woonwerk- en marktkoop- liedenvergunningen in verband met de jaarlijkse verlenging. Ook de houders van ontheffingen en ontheffingen blauwe zone krijgen zo'n brief. Als u voor het jaar 2017 opnieuw een vergunning of ontheffing wilt heb ben, dan moet u het voor u vermelde bedrag uit de brief betalen voor 21 november. Daarna wordt de nieuwe vergunning/ontheffing voor 2017 uiterlijk 21 december 2016 naar u opgestuurd. De nieuwe vergunning/ ontheffing kunt u direct gebruiken en achter de voorruit van uw voertuig plaatsen. Indien u wijzigingen per 1 januari 2017 aan ons wilt doorgeven, dan kunt u het volgende doen: Vul het wijzigingsformulier in en stuur dit terug voor 25 november naar de gemeente Middelburg. Na de verwerking van uw wijziging krijgt u direct opnieuw een brief met de juiste gegevens waarna u kunt betalen. De nieuwe vergunning/ontheffing voor 2017 sturen we uiterlijk 21 december 2016 naar u op. Als u geen vergunning of ontheffing meer wenst voor 2017, dan hoeft u geen actie te ondernemen. De gemeentegids Middelburg 2016/2017 wordt momenteel bezorgd in de gemeente Middelburg. Een handig boekje waarin gemeentelijke informatie staat vermeld, maar ook niet-gemeentelijke informatie zoals de adressen van scholen, sportverenigingen en huisartsen. Heeft u de.gids na deze week nog niet ontvangen? Stuur dan een e-mail met uw adres naar uitgever FMR producties via info@fmrproducties.nl. De gemeentegids is ook verkrijgbaar op het stadskantoor. Deze gemeentegids blijft een momentopname. Tussen het aanleveren van het kopij en het verspreiden van de gids zal er al wat veranderd zijn. Op bladzijde 47 van de gids staat dat het omruilen voor een grotere of een kleinere grijze afvalcontainer mogelijk is. Dat is echter niet het geval. Kleinere grijze containers worden niet meer vervangen. Het is wel mogelijk om een kleine container om te ruilen voor een grote 240 liter restafval. Indien deze omruiling aan huis plaats vindt dan komen er omruilkosten 26,40 prijs 2016) bij. In een aantal gidsen ontbreken de pagina's 65 tot en met 80. Een complete gids kunt u alsnog aanvragen via info@fmrproducties.nl. Tijdens de Week van de pleegzorg (29 oktober t/m 6 november) wordt overal in het land stilgestaan bij het belang van pleegzorg en het tekort aan pleegouders in Nederland. In de actieweek eten Zeeuwse wethouders mee bij pleeggezinnen thuis en alle Zeeuwse bibliotheken, onderwijsinstanties en verenigingen in Zeeland helpen mee met de werving van nieuwe pleegouders. Kijk voor alle lokale en landelijke activiteiten op www.weekvandepleegzorg.nl. Sinds de start van de landelijke campagne 'Super gewone mensen ge zocht!' in 2015 groeide het pleegouderbestand van Juvent met zo'n 75 gezinnen. Inmiddels heeft Juvent verspreid over heel Zeeland bijna 500 pleeggezinnen. Informatieavonden Pleegzorg Juvent verzorgt dit najaar op meerdere locaties in Zeeland informatie avonden over pleegzorg. Op 15 november in Middelburg, 23 november in Terneuzen en op 8 december in Goes. Meer informatie kunt u vinden op www.juvent.nl bij de agenda of vraag informatiepakket aan via de campagnewebsite www. supergewonemensengezocht. nl Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Moet u binnenkort uw rijbewijs vernieuwen of wilt u voor een ander product een bezoek brengen aan de balie van het stadskantoor? Dan is het raad zaam om- wanneer dit moge lijk is- vóór december langs te komen. We verwachten dat het in de maand december drukker gaat worden aan de balie van het stadskantoor. Het aantal reisdocumenten waarvan de geldigheid vervalt is dan namelijk aanzienlijk hoger dan het gemid- delde aantal in andere maanden. De wachttijden aan de balie van het stadskantoor kunnen in december daarom oplopen. U kunt voor sommige producten zoals het doorgeven van een ver huizing of het aanvragen van een uittreksel ook terecht op www.middelburg.nl II.:, MtUlEN «c: rif Foto: Aart van Belzen Middelburg is een prachtige monumentenstad die volgend jaar viert dat ze 800 jaar stadsrechten heeft. In zo'n prachtige omgeving is het fijn wonen en werken. Ook komen er graag toeristen naar uw/ onze mooie monumenten kijken. De gemeente is dan ook heel blij dat u uw monu ment zo goed onderhoudt. Nu kondigt het Rijk echter een wijziging aan in de financiering van de monumentenzorg die mogelijk ongunstig voor u kan uitpakken. Fiscale aftrekregeling wordt vervangen door subsidieregeling Graag wijzen wij u erop dat op Prinsjesdag 2016 aan de Tweede Kamer bekend is gemaakt dat de fiscale aftrek van onderhoud aan rijksmonumenten per 1 januari 2017 zal worden beëindigd. Deze regeling wordt vervangen door een niet-fiscale subsidieregeling waarmee het Rijk 25 miljoen gaat besparen. De overgangsrege ling die is aangekondigd - en loopt tot eind 2018 - wordt nog verder uitgewerkt. Op internet is meer in formatie te vinden, bijvoorbeeld op de website www.monumenten.nl. Wat kunt u zelf doen om te proberen de aftrekregeling te behouden? Er is veel weerstand in het land bij monumenteneigenaren over deze aanpassingen in de financiering van de monumentenzorg. Meer informatie hierover onder andere op de Facebookpagina van Middelburg Groene Monumentenstad. Ook bestaat de mogelijkheid van het tekenen van een petitie op www. petities.nl (zoek op "erfgoed"). Gemeente Middelburg trekt samen op met de Federatie Grote Monu mentengemeenten om te strijden voor het behoud van de huidige regeling. De najaarsronde van de wijktafels is weer van start gegaan. U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze te bezoeken. Tijdens deze bijeenkomsten komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel pro jecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Daarnaast is het de ideale gele genheid om wensen of klachten bekend te maken. De wijktafels vinden twee keer per jaar plaats, in het voor- en in het najaar. De aanwezigen stemmen gezamenlijk over de binnengekomen aanvra gen voor het wijktafelbudget. Informatie over de wijze van aanvragen en de voorwaarden staan op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder: wonen en verbouwen wijken en dorpen. Onder 'Algemene Informatie' vind u het aanvraagformulier met daar in opgenomen de voorwaarden. Alle wijktafels starten om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur. Uitzonderingen zijn Nieuw Middel burg en Klarenbeek-Veersepoort, hier starten de wijktafels om 20.15 uur met inloop vanaf 20.00 uur. In de Mortiere wordt dit najaar geen wijktafel gehouden. Een overzicht van de wijktafels en de locaties: Dinsdag 15 november Dinsdag 15 november Donderdag 17 november Woensdag 23 november Donderdag 24 november Donderdag 24 november Dinsdag 29 november Nieuw- en Sint Joosland, Dorpshuis Dauwendaele, gebouw Stichting Wijk Dauwendaele (Kruitmolenlaan 125) Klarenbeek/Veersepoort, Café Willem (Hof van Buren) Griffioen, wijkcentrum 't Seijs Arnemuiden, De Arne Nieuw Middelburg, Café Willem (Hof van Buren) Binnenstad, Schouwburg

de Faam | 2016 | | pagina 9