II I Provincie versnelt aanleg internet buitengebieden Zeeland en partners Noordzee regio 1, I Verouderde bedrijventerreinen krijgen impuls Dagelijks bergen grond verzet op Zwinvlakte Volgt u ons al op Instagram? Slik op de weg ^Zeeland Drovinciewerk HO/I 1 /I A Informatierubriek van i Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Publicaties en bekendmakingen vindt UZ./ I I I U de Provincie Zeeland. Kijk dan op www.zeeland.nt I uopwww.zeeland.nl/provinciaalblad onderzoeken gevolgen van overstroming Vast-draadloze netwerken zijn de oplossing om het Zeeuwse buitengebied van snel internet te voorzien. De Provincie Zee land versnelt de realisatie van deze netwerken met een subsidieregeling in samenwerking met gemeenten. met geavanceerde LTE technieken, 2oats hier te zien is op de waterto Snel internet in het buitengebied is één van de voorwaarden voor de leefbaarheid en economische ontwikkeling in Zeeland. Daarom willen we dat voor iedereen in het buitengebied snel internet beschikbaar komt. Met deze subsidie kunnen eindge bruikers de eenmalige kosten van 200 euro per adres voor de installatie en appa ratuur vergoed krijgen. Dit bedrag dekt de eenmalige aansluitkosten. Het subsidielo ket is ondergebracht bij de gemeente. Jan Deurloo, ondernemer op Schouwen- Duivetand: "Snel internet in de polder is echt bedroevend slecht. Om dit probleem aan te pakken, hebben wij als initiatiefne mers, Ondernemerskring Schouwen-Dui- veland en Agrarisch Schouwen-Duiveland, flink wat hobbels genomen. Die zijn nu weggenomen. Je bent wel gek als je geen gebruik maakt van deze regeling. De een malige kosten krijg je vergoed, dus neem een abonnement en starten maar!" Woont u in een buitengebied? Kijk dan op www.heelzeelandbreedband.nt voor de actuele stand van zaken in uw gemeente en geef uw interesse aan via het aanmeld formulier. Via e-mail wordt u geïnformeerd zodra er ontwikkelingen in uw gemeente zijn, zoals een vraagbundeling of .een con creet aanbod van een provider. De subsidie regeling loopt tot eind 2017. Daarna evalueren en bekijken we of een vervolg nodig is. We stellen als Provincie 340.000 euro beschikbaar voor de rege ling. Dat is voldoende voor 3400 adressen. Kijk voor meer informatie over internet in het buitengebied op: www.zeeland.nl/economie/snel-internet-buitengebied Tot en met 1 december 2016 kunnen Zeeuwse gemeenten een aanvraag indienen voor subsidie om bedrijventerreinen te moderniseren. De Provincie heeft de subsidieregeling Fonds Impuls Bedrijventerreinen opengesteld. Het fonds is voor 2016 gevuld met 1 miljoen euro. De bedrijventerreinen in Zeeland liggen erg verspreid en zijn niet altijd goed bereikbaar. Daarnaast zijn veel bedrijven terreinen verouderd. Er zijn bijvoorbeeld parkeerproblemen, veel leegstand, (milieu) overlast of de terreinen liggen erg dicht bij of in dorpskernen. Met dit fonds kan de kwaliteit van verouderde bedrijventerrei nen sterk worden verbeterd. Op die manier wordt het aantrekkelijker voor bedrijven om zich in onze provincie te vestigen. En voor gevestigde bedrijven om te blijven investeren. Gedeputeerde Ruimtelijke Ontwikke ling Carla Schönknecht: "Met dit fonds ondersteunen we de kansen die er voor gemeenten liggen om van verouderde be drijventerreinen weer levendige gebieden te maken, waarbij vraag en aanbod in de gemeente en in de regio goed op elkaar aansluiten. Dat is een impuls voor het gebied, voor de mensen die er werken en voor hun bezoekers." De subsidie is beschikbaar voor gemeen ten waar een regionaal bedrijventerrein programma is vastgesteld. Meer lezen over het fonds? Kijk dan op: www.zeeland.nl/subsidie-aanvragen/ fonds-impuls-bedrijventerreinen In natuurgebied het Zwin wordt momenteel bijna 6000 m3 grond per dag verzet. Er vinden verschillende werkzaamheden plaats, zoals het vergroten van de Zwingeul, de aanleg van een infiltratie-transportriool en de bouw van een nieuw pompge- maal aan de Vlaamse zijde. Het totale natuurgebied wordt vergroot. De strandopgangen blijven tot april 2017 dicht. Daarna begint het broedseizeen en mag er op de Zwinvlakte niet meer gew erkt worden. De totale werkzaamheden zijn naar verwachting eind 2018 afgerond. De uitbreiding van het Zwin. maakt deel uit van een aantal projecten die uitvoering géven aan de maatregelen in Zeeuws- Vlaanderen om de getijdenatuur in de Westerschelde uit te breiden. Meer weten? Kijk dan op: www.zeeland.nl/natuurpakket Wat gebeurt er bij een overstroming in Zeeland? Een analyse van het gebied is belangrijk om de gevolgen van een overstroming in te schatten. Het Europese project FRAMES onderzoekt onder andere wat er gebeurt in het geval er een dijk doorbreekt, welke invloed dit op onze infrastructuur heeft en hoe lang wederopbouw vervolgens duurt. Gedeputeerde Waterveiligheid Ben de Reu: "Klimaat verandering blijft niet binnen een regio of lands grenzen en is daarom een belangrijk thema om samen aan te werken op lokaal, nationaal en Euro pees niveau. De Provincie stelt daarom 100.000 euro en inzet van kennis en kunde ter beschikking voor onderzoek naar oplossingen ter voorkoming van wateroverlast, waterschade en dijkdoorbraken. En als dit onverhoopt toch gebeurt voor mogelijkhe den voor opvang en evacuatielocaties en oplos singen voor herstel. Europa ziet het belang voor Zeeland ook en betaalt 246.000 euro mee aan het onderzoek." Meer lezen? www.zeeland.nl/actueel/zeel- and-en-partners-noordzee-regio-onderzoe- ken-gevolgen-van-overstroming Met ons Instagramaccount delen we unieke beelden van Zeeland, momenten uit het werk van de Provin cie en geven we u een kijkje in de keuken. Kijk op www.instagram.com/provinciezeeland en word onze nieuwe volger! Het is oogsttijd. Het uitrijden van bieten, aardappels en uien gaat soms gepaard met plakken slik op de weg. Zeker als het regent, kan de weg dan verraderlijk glad worden. Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland waarschuwt weggebruikers alert te zijn op deze vorm van gladheid. Boeren en loonwerkers zijn verplicht om vervuiling van de weg en fietspad te voor komen. Komt er onverhoopt toch slik op de weg terecht? Dan waarschuwen zij andere weggebruikers voor het gevaar van gladheid. Ziet u een slik-bord staan? Haat dan uw voet van het gaspedaal en rijd rustig verder. Is de slik opgeruimd, dan wordt het bord ook weer verwijderd. vww.rovz.nt/campagnes-actieS/slik-op-de-weg COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Provincie Zeeland Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op0118- 63 10 11Of schrijf naar Postbus 60014330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6. 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 16 november 2016. Provinciewerk leest u ook via: http://www.zeeland.nt/publicaties-en-bekendmakingen/provinciewerk '9jNj Provincie

de Faam | 2016 | | pagina 6